Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 11:06, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Trzeba troszkę się wytłumaczyć pokazane zdjęcie rabaty to światło i dobry kadr, nic więcej niestety ja na co dzień widziałem coś innego. Przerośnięte brzydkie żurawki, i gęstwina pokładająca się na siebie, praktycznie nic nie kwitło tam tak jak powinno.


Na dodatek kiedyś miałem tylko tutaj żurawki i było ich 40, teraz w obwódkach mam/miałem ponad 200 sztuk i pracy jest przy tym bardzo dużo. Przy jedno odmianowych jest o wiele mniej pracy niż przy takich kolorowych, a czasu na ogród będę miał coraz mniej.
No i co najważniejsze, nerwa mam na tą część ogrodu
To się troszkę wytłumaczyłem, ale winny tłumaczy się z głupoty
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Katkak 11:12, 04 paź 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz, nie daj się prosić i pokaż nam co wykombinowałeś. Jak mówisz, że nie jesteś zadowolony, to znaczy, że jest bosssko . Nie marudź tylko pokazuj .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 11:20, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jana zlikwidowałem tylko w jednym miejscu, mam jeszcze mnóstwo żurawek w barwnych zestawieniach i na razie nie mam zamiaru ich ruszać Już nie kolekcjonuje żurawek co nie zmienia faktu, że nadal jestem posiadaczem prawie 100 odmian, ale pozbywam się systematycznie tych kapryśnych. Żurawki na razie siedzą w doniczkach, część posadziłem z powrotem, reszta będzie na podział.
Plany mam na inną kolorystykę

Łukasz to tylko zdjęcia, rzeczywistość jest inna, a raczej była, a czy będzie lepiej to nie wiadomo
Oczywiście jak będziesz w pobliżu to zapraszam, na pewno będzie okazja

Mateusz doświadczenie mnie nauczyło, że jesienne zmiany jakoś mi nie wychodzą ale może w końcu sytuacja się odwróci

Iwonko ja tylko zlikwidowałem żurawki w jednym miejscu nie zamierzam wszystkiego się pozbywać, a nowa barwna kompozycja powstanie na wiosnę w przedogródku, ale tutaj bardzo mi przeszkadzało to barwne szaleństwo.
Efektów na razie nie pokaże bo jeszcze nie skończyłem, a kilka roślin zwarzył już mróz, ale może coś cyknę

Alka no ja niby nie pokazuje bałaganu często pokazuje przecież zdjęcia w trakcie i w bałaganie
Zdjęć nie pokażę, bo nie miałem czasu na nie, wszystko ostatnio w biegu robię, ale na pewno jakieś się pokażą

Agnieszko czystka jest zawsze najlepsza niż dosadzanie i przesuwanie łatwiej się komponuję łopatą niż łopatką
Żurawki z rabaty na razie kiblują w doniczkach, cześć pójdzie na rozmnażanie w miarę możliwości czasowych Dzisiaj nie pracuję, ale wczoraj grabiłem z latarką w ręce

Beatko po obiedzie wskoczę analizować co tam masz za problemo

Gosiu, ale przecież mam fale w innych miejscach i te zostają czasem zmiany są konieczne i teraz widzę, że chciałbym mieć inny ogród, ale pozostaje mi zrobić tak abym był zadowolony, efekty będą w przyszłym roku... o ile będą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bozga 11:20, 04 paź 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ale teraz wszyscy zachodzą w głowę- co to będzie, co to będzie?
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
violinek 12:32, 04 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
O masz ...to ja urzeczona barwami Twoich rabat ,,kupuje , rozmnazam zurawki a tu taki numer .
Moze choc zapowiedz co bedzie sie zmienialo -bylabym choc raz na czasie
Pozdrawiam serdecznie V.
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Luki 14:23, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu to nie, że nie chce pokazać, ale za bardzo nie ma co bo po pierwsze nie skończone, po drugie cześc roślin już ucierpiała przez przymrozki, a po 3 to nie wszystko jeszcze posadziłem (muszę dopiero zdobyć)

Bożenko nic nadzwyczajnego , ale będą hortensje bo to dość ciemne w odbiorze miejsce i potrzeba mi tu 'olśnienia' bielą

Violu już parę razy napisałem, że z żurawek nie zrezygnowałem w tym miejscu tylko ograniczyła się ich ilość i paleta barw w innych miejscach żurawki zostaję więc spokojnie Po prostu nie chciałem już mieć wszędzie kolorowych żurawek, ale jest miejsce gdzie będzie dużo żurawek i pewnych innych roślin, ale to najwcześniej w przyszłym roku chociaż nie powiem z chęcią już bym to zrobił
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:37, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mogę pokazać taki migawki wybaczcie ale całą robotę robi słońce



No i koloru u mnie nadal nie brakuje



Chciałem też pokaząc bylinówke, ale wszystko mróz pozbawił urody i nie ma co pokazać. Na dowód dwa zdjęcia.


Byliny w tym miejscu już idą spać i na efekty powiększania rabaty przyjdzie czekać do przyszłej wiosny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
14:39, 04 paź 2015
mróz robi szybko porzadki ...a dziś piekne słońce niczym w lecie
Luki 15:03, 04 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justyno o tak słoneczko dzisiaj piękne, muszę iść z niego skorzystać i troszkę się wygrzać... bez łopaty w ręce
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
violinek 16:58, 04 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Ufff ...jest kolor , jest energia ..nawet bylinowa ma swoj urok
Ps. zauwazylam , ze na O. wiekszosc pokazuje dopiero efekty koncowe ...a szkoda , bo ogrod moim zdaniem caly rok ma swoj urok ( nawet mi sie zrymowalo )
Dzieki takim pogladowym fotkom ..w trakcie prac , po przymrozku ..nie ma obaw , ze laicy wpadna w kompleksy ...ponadto zawsze cos ciekawego sie znajdzie co pomoze w dalszym rozwoju .
Luki ..lap promienie ))))
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies