Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malkul 19:09, 28 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)
[b]M

Formujemy sobie koszyczek o potrzebnej nam wielkości i głębokości, wkładamy w dołek, ja nasypałem jeszcze na dno kompostu


Wkładamy cebule i zasypujemy ziemią... siatka jest wyciągnięta na równo z powierzchnią rabaty, ale jest niewidoczna.

Możę się komuś przyda.


przyda się niejsdmenu
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 19:10, 28 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)
Coś przy wejściu.





pięknie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Luki 22:28, 28 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu u mnie w tym roku bida cebulowa to nawet nie pomyślałem by przywołać siatkowy patent

Zacząłem dzisiaj wielkie przesadzanie na bylinowej i mam obawy, że tylko ją psuje i już efektu w przyszłym roku nie będzie bo w tym roku to już na pewno nie, niektóre rośliny do tej pory ładnie wpasowane w inne teraz wyglądają jak jakieś krzywe chwasty Jutro mam nadzieję skończyć i z nadzieją czekać do przyszłego roku czy nie spaprałem sprawy
Chciałem jechać jeszcze jutro na szkółking, ale jakoś mi się nie chce... to już chyba ze mną źle.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Katkak 22:37, 30 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz jak kiedyś do ciebie przyjadę (a przyjadę o tę otwartą furtkę, o której pisałeś wzięłam sobie do serca ), to koniecznie pojedziemy do tego Bylinowego Raju, ok? Nie dość, że wybór roślin niesamowity, to jeszcze taki doradca u boku - dla mnie bomba .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 22:41, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Jednak Ci się zachwiało co? Co przytargałeś?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mateuszmichn 23:09, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Ojjj Łukasz marudzisz. Roslinki poukładały się tak jak miały miejsce dlatego dziwnie wyglądają. W nowym sezonie będą wyglądały napewno super, mię masz o co się martwić. Znając ciebie tylko tak mówisz, a efekt nas wszystkich powali
____________________
Mój mały zakątek
Luki 23:13, 30 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu obowiązkowo, ale latem jak wszystko kwitnie to trzeba się psychicznie przygotować na mnóstwo doznań ale mimo wszystko baaaardzo polecam

Gosiu planowany szkółking nie wypalił, ale wolę nawet sobie wczorajszego dnia nie przypominać... małe załamanie nerwowe
Przytargałem świecznice i te jeżówki, reszta na rabatę z odzysku lub wcześniej zgromadzona i rozmnożona... powoli wychodzę z mojego doniczkowa, dokończę jeszcze tą rabatę i na ten rok definitywnie koniec, mam dość
No i wyjazd w dalsze rejony miał być po 23 hortensje, ale żeby nie było tylko 5 dla mnie, ale nie wyszło i nadal nie mam tego co potrzebuje, a u siebie nigdzie Polar Bear'a nie mogę znaleźć.

Mateusz tak dobrze nie ma dopiero co posadziłem, ale już wiem co muszę wywalić definitywnie z ogrodu bo krążę z jednymi astrami 4 rok i miejsca im znaleźć nie mogę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 23:18, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz te świecznice cudne są Dużo miejsca potrzebują? Napisz coś o nich.
Hortki w sporej ilości potrzebujesz. W Hałcnowie byś kupił u nas
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mateuszmichn 23:26, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)


Mateusz tak dobrze nie ma dopiero co posadziłem, ale już wiem co muszę wywalić definitywnie z ogrodu bo krążę z jednymi astrami 4 rok i miejsca im znaleźć nie mogę


No ale napewno roslinki ładnie się ukształują w nowym sezonie. Fajnie bo masz zgromadzonych dużo roślin i możesz wrzucić, a nie na siłę zapełnić miejsca nimi. Ja narazie zbieram i robię sadzonki
____________________
Mój mały zakątek
Luki 23:30, 30 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu świecznice lubią wilgoć w sezonie i nie przepadają za mocno nasłonecznionym miejscem, półcień dla nich idealny, są smukłe i wysokie, u mnie nawet 40cm średnicy nie zajmują a dwie mam kupione jako dorosłe rośliny. Przez cały sezon zdobią bordowymi powycinanymi liśćmi, we wrześniu kwitną białymi kłosami o wręcz zaj... fajnym zapachu, trudno mi to określić, ale to coś pomieszane hiacynty z bzem i miodem, można się zaciągać w nieskończonośc . Pachną nawet jak się przechodzi obok. Pięknie wyglądają z hakonechloe w nogach.
Anka tą inspiracje wyniuchała w zeszłym roku
Ja muszę się wybrać w wasze strony bo obiecywałem pewną sprawę i przynajmniej z tego muszę się wywiązać

Mateusz najgorsze są te rośliny, które przeszkadzają, ale strasznie szkoda jest się ich pozbyć.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies