Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 22:32, 02 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przyznam się Wam do mega głupoty, pamiętacie tą denerwującą mnie rabatę...


jak by to powiedzieć... troszkę się zmieniła


Pozostała mi tylko odrobina rozsądku i nie ruszałem traw, ale na szczęście nie przeszkadzały mi w nowej aranżacji, której tradycyjnie pewien nie jestem.
Zmieniła się koncepcja kolorystyczna.
Na większości rabat w pierwszej części ogrodu dominuje zieleń, limonka, pomarańćz i delikatny czerwony się przebija, a tu taki napaćkany kolorowy różowy placek.
Kolorystyka to nie jedyny problem, a ilośc napchanych roślin, które i tak nie rosły bo jedna z drugą walczyła o miejsce. Efektów nie ma co pokazywać, bo na prawdę na rabacie trochę pusto się zrobił i nie wiem czy mi się będzie to podobać. Z 24 odmian żurawek zostały dwie...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:37, 02 paź 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jana widzisz, a ja się obwódek pozbywam bo ten nadmiar kolorów utrudnia skomponowanie rabat i przy takiej obwódce, aby cały czas dobrze wyglądała jest dużo pracy, ja nie potrafię znieść gdy jedna dobrze rośnie obok drugiej marnej, a i kolorystyka nie zawsze dobrze się zgra
Żurawek nigdy nie okrywałem, a rosną u mnie od 5 sezonów.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jana 22:44, 02 paź 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Luki napisał(a)
Jana widzisz, a ja się obwódek pozbywam bo ten nadmiar kolorów utrudnia skomponowanie rabat i przy takiej obwódce, aby cały czas dobrze wyglądała jest dużo pracy, ja nie potrafię znieść gdy jedna dobrze rośnie obok drugiej marnej, a i kolorystyka nie zawsze dobrze się zgra
Żurawek nigdy nie okrywałem, a rosną u mnie od 5 sezonów.
no to napisałam nie w porę i co z nimi zrobisz? będziesz sadził pojedyńczo? ja Ciebie zawsze kojarzyłam jako ich znawcę i kolekcjonera faktycznie zrobiłeś niezłą rewolucję, ale może to i dobrze, w końcu gusta się zmieniają i Tobie ma się najbardziej podobać a co na tej rabacie teraz planujesz?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Lukasz2013 22:49, 02 paź 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Szok Luki a taka była piękna, ale to znak, że kolejny próg wtajemniczenia przeszedłeś czekam na efekty końcowe. 6.10 będę w Częstochowie, ale z naszym Proboszczem aż żal, że tak blisko a nie będę miał jak wpaść na kawkę. Następnym razem może. Brat idzie na magisterke do Czestochowy to moze kiedys z nim podjade przy okazji. Pozdro
mateuszmichn 23:15, 02 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Lepiej nie będę tutaj pisał jakie słowa wypowiedziałem po tym jak zobaczyłem zdjęcie po rewolucji, bo bardzo niecenzuralne były. Szok, po prostu szok. Fakt było trochę tych kolorów tam, widać po zmianach w innych częściach ogrodu, że próbujesz ujednolicić kolory i uspokoić kolorystykę. Napewno będzie fajnie wyglądało. Zawsze z chęcią zaglądam na twój wątek, żeby obejrzeć te rewolucje i zawszę jak dla mnie jest ekstra
____________________
Mój mały zakątek
Iwk4 23:42, 02 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Przyznam się Wam do mega głupoty...

jak by to powiedzieć... troszkę się zmieniła


Jeśli pokazałeś tyle, to teraz krok następny. Proszę o fotkę z nasadzeniami. Poglądową.
Zachwycać się będziemy za rok
Łuki, rok temu twoja kolorystyka żurawkowa była twoją wizytówką. I to mi się podobało. Ale gusta się zmieniają nie tylko tobie. Po twojej bylinowej - ten misz - masz kolorów faktycznie mógł denerwować. Dojrzałeś do zmian i dobrze. Osiągnąłeś następny etap wtajemniczenia do idealnego ogrodu.
Ciekawa jestem efektu.
____________________
Ogródek Iwony II
AlKa 09:12, 03 paź 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
To jest nas więcej ciekawych nowej aranżacji. Ale Łukasz perfekcjonista pewnie nie pokaże wersji roboczej.
A teraz pytanie z innej beczki, czy szaleństwem będzie przesadzenie teraz hortensji ?
____________________
pora na zmiany
admete 11:06, 03 paź 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Luki napisał(a)
Przyznam się Wam do mega głupoty, pamiętacie tą denerwującą mnie rabatę...


jak by to powiedzieć... troszkę się zmieniła


Pozostała mi tylko odrobina rozsądku i nie ruszałem traw, ale na szczęście nie przeszkadzały mi w nowej aranżacji, której tradycyjnie pewien nie jestem.
Zmieniła się koncepcja kolorystyczna.
Na większości rabat w pierwszej części ogrodu dominuje zieleń, limonka, pomarańćz i delikatny czerwony się przebija, a tu taki napaćkany kolorowy różowy placek.
Kolorystyka to nie jedyny problem, a ilośc napchanych roślin, które i tak nie rosły bo jedna z drugą walczyła o miejsce. Efektów nie ma co pokazywać, bo na prawdę na rabacie trochę pusto się zrobił i nie wiem czy mi się będzie to podobać. Z 24 odmian żurawek zostały dwie...


Ojojoj ale czystkę zrobiłeś hahahahahah
ale jestem ciekawa co tam planujesz

Łukasz zdjęcia i ogród bossssssssssssssssssssssssskie
kawał bylinowej dorobiłeś - i wiem ile Cię to pracy kosztowało!!!!!
ale efekty zawsze są rewelacyjne!!!!

tak z ciekawości , gdzie te wszystkie żuraweczki ze zdjęcia?

pozdrowionka zostawiam, pewnie i Ty korzystasz ze słonecznego weekendu
ja też zamierzam wykorzystać te dni na maksa
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
butterfly 22:42, 03 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki napisał(a)


Beatko pewnie ja z miłą chęcią, może uda mi się coś sensownego doradzić



Luki, wstawiłam fotki - jak będziesz miał chwile to doradź dobry człowieku...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
malgorzata_s... 00:04, 04 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Oj Luki rozrabiako, znak rozpoznawczy ogrodu zniszczyłeś. Fala żurawkowa przestała istnieć.Będzie z pewnością pięknie ale ja i tak fali żałować będę za Ciebie,Ty nie musisz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies