Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:35, 07 sty 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lato spędziłem zdjęciowo głównie w tych rejonach




W sierpniu główne prace ogrodowe to podlewanie, podlewanie, od czasu do czasu podlewanie i z nudów czasem podlewanie
Pierwszy raz stipa zaczęła kwitnąć i tworzyć niesamowite efekty


Pysznogłówka Beauty of Cobohan przeszła samą siebie, a posadziłem wiosną 3 sadzonki z dwulitrowych doniczek co 50cm, przy czym na rabatę nie dałem grama nawozu poza gliną, kompostem i przeszłocią kurkową tego miejsca

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:39, 07 sty 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Także hortensje pierwszy raz w pełnej okazałości zobaczyłem pierwszy raz u siebie.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:43, 07 sty 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
We wrześniu nadal rabaty ładnie się prezentowały, trawy powoli zaczynają górować nad roślinami, ale chyba dopiero w tym roku pokażą na co je stać.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:49, 07 sty 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ta rabat została w połowie przekopana i zmieniona, a możliwe że wiosną będzie i tak trzeba zmienić wszystko by nic nie zostało zniszczone.



Warzywnik niedoceniany u mnie w domu pomniejszył się na rzecz powiększenia bylinowej przy której jest znacznie mniej pracy niż przy marnujących się warzywkach.


Na koniec jedno z moich ulubionych zdjęć poprzedniego roku


W połowie października przyszedł u mnie spory przymrozek niszcząc większość kwiatów i cześć traw, strzeliłem focha i nie robiłem zbytnio zdjęć
Późnej jesieni i zimy nie lubię także też nie ma co pokazywać.

Pozostaje czekać na wiosnę i zaplanować wszystko bardzo dokładnie bo gdyby święciło się spełnienie wszystkich planów muszę być należycie przygotowany i nie zostawiać zbyt dużo przypadkowi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Anda 20:59, 07 sty 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33560
Przepięknie u Ciebie. Ta bylinowa rabata bardzo przypadła mi do gustu. Piękna harmonia kolorów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pawlus 21:10, 07 sty 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Zacny przegląd roku I w sumie nie wiem czy te podsumowania bardziej dołują, że to dopiero styczeń, czy ładują baterie i jakoś pozwalają przetrwać do wiosny.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Bogdzia 21:15, 07 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Łukasz piękny przegląd minionego roku i cudne jak zwykle zdjecia. Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margo 21:16, 07 sty 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Jednak stipa z różami to jest połączenie idealne.
Jak dużą masz tą rabatę ? chciałabym u siebie coś takiego na rabacie przy tarasie, tylko boję się czy ona nie za duża. Ma pewnie z 4x6 m.
____________________
Gosia
21:17, 07 sty 2016





tez posadziłam stipy w różach (ale słabo rosły) ...w tym roku dosadzę więcej! dla takiego efektu ...WARTO!
Magda70 21:19, 07 sty 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ależ bajecznie, kolorowo...normalnie slów brak na tę ilość kolorów
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies