Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Zuza 20:17, 03 mar 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Dzięki za radę - może uda się im krzywdy nie zrobić
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Mille 22:16, 18 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Czy lawenda Hidcote i Hidcote blue to to samo?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
sofijka 16:52, 30 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Przeczytalam gdzies, ze lawenda nie lubi towarzystwa rozy i na wspolnych rabatach zalecane jest wsadzanie rozy do plastikowego kubelka bez dna. Czy macie jakies doswiadczenia z sadzeniem roz w sasiedztwie lawendy?

Jakie odmiany polecacie. Ja znalazlam wczoraj taka:
____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 21:51, 30 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Mille napisał(a)
Czy lawenda Hidcote i Hidcote blue to to samo?


Mille, wyczytalam, ze to dwie rozne odmiany i Hidecote jest bardziej intensywna w zapachu.
____________________
sofijka w ogrodzie
jambosana 22:42, 30 mar 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
sofijka napisał(a)
Przeczytalam gdzies, ze lawenda nie lubi towarzystwa rozy i na wspolnych rabatach zalecane jest wsadzanie rozy do plastikowego kubelka bez dna. Czy macie jakies doswiadczenia z sadzeniem roz w sasiedztwie lawendy?

Jakie odmiany polecacie. Ja znalazlam wczoraj taka:




I co wyczytałaś jeszcze? Że nie rośnie w takim duecie róża, czy lawenda, czy może obie ? Ciekawam...

U mnie to duet idealny, róża potrzebuje więcej wody, ale jak się ukorzeni, to może wytrzymać i suszę, a poza tym leję punktowo - pod róże, a pod lawendę już nie. Obie lubią moją wapienną glinę, choć oczywiście róże mają sypany kompost i nawozy, lawenda nic...Lawenda to krzewinka, nie korzeni się na metry, tylko na centymetry.

Na foto jest lawenda wąskolistna, odmiana nie jest podana. Wąskolistna to własnie lawenda zimująca w Polsce.

Tu połączenie róż i lawendy u mnie.

Już tak nie będzie, ale nie z powodu złego połączenia. Magnolia się rozrosła. Ale róże i obwódka lawendowa będzie, tylko gdzie indziej, pokaże w lipcu jak wyszło.










____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
sofijka 23:25, 30 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Wyglada to pieknie. Z rozami i lawenda raczej chodzi o to, ze rosliny te maja rozne wymagania glebowe i rozne potrzeby odnosnie nawozenia.
____________________
sofijka w ogrodzie
Mille 00:17, 31 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Sofijko, dziękuję, a wiesz może, która z odmian jest ciemniejsza?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
sofijka 09:36, 31 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Doczytalam, ze obydwie sa dosc ciemne niebiesko fioletowe i mocno pachnace. Sa to odmiany rozpowrzechnione glownie w Anglii i Francji. Niestety informacje sa tylko z opisu, moze zakupie kilka odmian i wtedy bede mogla sie podzielic moimi wlasnymi obserwacjami. W kazdym razie oba gatunki intensywnie pachna. Trzeba tez uwazac, zeby nie kupic odmiany Hidcote Blue Strain hodowanej z nasion, poniewaz moze sie wtedy zdarzyc, ze niektore kwiaty beda np. jasniejsze (z jakichs powodow genetycznych blizej mi nie zrozumialych). Z tad wniosek, ze trzeba zwracac uwage, zeby rosliny byly rozmnazane przez sadzonki, poniewaz wtedy w pelni zachowuja cechy charakterystyczne dla danej odmiany.
____________________
sofijka w ogrodzie
Mille 15:53, 31 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433

No to teraz będę miała zagwozdkę, bo tu gdzie mieszkam ciężko w ogóle o podpisaną lawendę, a co dopiero info o metodzie rozmnażania Mam jakąś no name z obi i rośnie fajnie, ale mogłaby być ciemniejsza, no i niższa, bo ta moja ma strasznie długaśne łodygi w porównaniu ze zdjęciami jakie tu widzę. Chciałabym dosadzić kilka bardziej kompaktowych kęp.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gardenarium 17:05, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup Hidcote.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies