Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Już nie działka - już ogród (u Topoli)

Pokaż wątki Pokaż posty

Już nie działka - już ogród (u Topoli)

polinka 22:00, 30 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Od razu widać rękę leśnika Jestem zachwycona Twoim ogrodem
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Loosiuu 22:15, 30 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Witaj, masz bardzo ładny ogród. Widać trochę inspiracje ogrodowiskiem Nawet kanciki podocinane.
widziałem trochę ekspansywnych roślin m.in podagrycznik, imperatę, mozgę. Uważaj na nie bo mogą wprowadzić niezły chaos. Zwłaszcza podagrycznik. Staje się strasznie ekspansywny po kilku latach i trudno go kontrolować. Wiem, bo też mam. Ogólnie widać, że lubisz gęsto sadzić rośliny, np. bajorko Nie boisz się, że zrobi się gąszcz nie do opanowania?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Borbetka 09:45, 01 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Topola, czy przy tarasie obok tawuł masz bukszpan w rządku czy to jest trzmielina?
____________________
borówcowy wizytowka
agnieszka_ba... 12:39, 01 lip 2013


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Topola napisał(a)
Nasze bajorko. W tym roku musimy zapanować nad tymi "zaroślami", bo wymknęły się spod kontroli. Wszystko porozrastało się w sposób jaki sobie chciało. Już sam nie wiem, co tam jest i co się tam dzieje . A przez ta pogodę, nie ma jak tam wejść. Skarpy gliniaste, nasączone wodą i od razu lgnie się po kolana.



No po prostu super . Bardzo bym chciała uzyskać podobny efekt Mój styl jest nieco odmienny (znaczy całkiem) i akurat do mnie takie coś bardzo pasuje
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
hania 17:58, 01 lip 2013


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
nie ma co pięknie urządziłeś ogród....pozdrawiam
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Topola 19:00, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
monteverde napisał(a)
Miło było wrócić i obejrzeć dalszy ciąg czy to horti Blue Bird i jak się róża nazywa?pozdrawiam


Niestety i hortensja i róża kupione, jako NN.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Topola 19:02, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
Hogata napisał(a)


Witam. Mam niedosyt zdjęć, takie obrazki to można oglądać, oglądać.....

Mam jeszcze pytanie: Co to za trawka i co masz posadzone pod trzmieliną? Bo jestem na topie poszukiwania obsadzeń dla trzmieliny w tym kolorze co ty masz.

Trawa, to molina. Na tej rabacie posadzone są tawuły japońskie, trzmieliny i krzewuszki.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Topola 19:03, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
Loosiuu napisał(a)
Witaj, masz bardzo ładny ogród. Widać trochę inspiracje ogrodowiskiem Nawet kanciki podocinane.
widziałem trochę ekspansywnych roślin m.in podagrycznik, imperatę, mozgę. Uważaj na nie bo mogą wprowadzić niezły chaos. Zwłaszcza podagrycznik. Staje się strasznie ekspansywny po kilku latach i trudno go kontrolować. Wiem, bo też mam. Ogólnie widać, że lubisz gęsto sadzić rośliny, np. bajorko Nie boisz się, że zrobi się gąszcz nie do opanowania?

Tak, jak pisałem wcześniej, bajorko jest do "ogarnięcia" w tym roku.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Topola 19:04, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
Borbetka napisał(a)
Topola, czy przy tarasie obok tawuł masz bukszpan w rządku czy to jest trzmielina?


To są trzmieliny.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Topola 19:08, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
agnieszka_baklarz napisał(a)


No po prostu super . Bardzo bym chciała uzyskać podobny efekt Mój styl jest nieco odmienny (znaczy całkiem) i akurat do mnie takie coś bardzo pasuje

No to sposób na takie oczko, jest bardzo prosty: sadź ekspansywne gatunki i po dwóch latach masz taki chaos, jak u mnie gwarantowany .
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies