Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

ewsyg 11:08, 26 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Lubię pęcherznice. Ten kolorowy żywopłot wygląda uroczo. Masz bardzo ładną i dużą działkę, sporo możliwości aranżacyjnych Ci daje . Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
safikey 14:46, 26 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ewsyg napisał(a)
Lubię pęcherznice. Ten kolorowy żywopłot wygląda uroczo. Masz bardzo ładną i dużą działkę, sporo możliwości aranżacyjnych Ci daje . Pozdrawiam Ewa


Rzeczywiście żywopłot wygląda bardzo efektownie, a działka jest duża ale to spore wyzwanie, coraz częściej się o tym przekonuję, ale kto da radę jak nie ja

pozdr słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 15:56, 26 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
pracuję dalej przy zmianie rabaty II, tak jak pokazywałam wcześniej wyrzucam włókninę, robię obrzeża i sypię wszystko korą










tak wygląda to dzisiaj, dalsze prace może jutro jak szybciej wrócę z pracy, może uda się również dosadzić część przynajmniej dokupionych roslin - w te wolne przestrzenie chciałabym dosadzić żurawki i lawendę

to czeka jeszcze do zmiany...


coraz bardziej mi się to podoba i odkrywam uroki rabat z korą - uwielbiam korę !!!!




i pomyśleć, że poczatki w maju były takie:


uwielbiam mój ogród!!!
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:26, 27 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kwiatowy ogród mojej Mamy

W sobotę odwiedziliśmy gospodarstwo moich dziadków na wsi, gdzie będąc dzieciakami spędzaliśmy wraz z rodzeństwem ciotecznym każde wakacje. Daleko od drogi, cisza spokój, duży ogród, droga w pole - wymarzone miejsce.
Od tego czasu minęło już ponad 20 lat a sentyment pozostał, dziadkowie zmarli a gospodarstwem opiekują się moi rodzice. Przyjeżdżą tu co dwa tygodnie, koszą trawę, pielęgnują ogrody, dbaja o dom

Teraz przyjechałąm tu po raz pierwszy w tym roku i dech mi zaparło - moja mama naprawde się tu realizuje
kwiaty, kwiaty i dużo roślin -
Babcia moja sp tez miała zamiłowanie do kwiatów i moja mama chyba to po niej przejęła; muszę Wam pokazac te zdjęcia, dla mnie bomba!!!
















dumna Babcia Marysia, czyli moja Mamusia z wnukami


poza tym rosną katalpy, świerki, jabłonie, leszczyny, wiekowe tuje, stare lipy - ach - wieś sielska, anielska

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 21:33, 28 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
w sobotę dokupiłam kilka nowych roślinek i dosadziłam na rabatach:

zamiast uschniętego cyprysika zdecydowałam się posadzić berberys Orange Rocket - pieknie się wybarwia i doda koloru zielono-żółtej rabacie na żwirku


niesamowicie mi się spodobały jego kolory


tu berberys już posadzony, bardzo mnie cieszy ten kolor



rabata wygląda teraz fajniej i jeszcze bardziej kolorowo, bo bordowego tutaj zdecydowanie brakowało










____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 21:47, 28 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zakupiłam również kilka sztuk lawendy, żurawki Cherry Cola, super tanią białą hortensję oraz berberys Admiration (zawsze niesamowicie mi się podobał)

od razu zabrałam się za planowanie miejsca na rabatach




postanowiłam, że w tym tygodniu dokonczę już tę rabatę: czyli zrobię obrzeża na całej długości i wysypię korą - ciągle brakuje mi czasu

hortensja i Berberys jeszcze nie mają swoich miejsc





Dzis po południu udało mi się posadzić nową żurawkę i dosadzić lawendę, potem do końca zdjęłam włokninę i przygotowałam ziemie pod korę i.................. zastała mnie noc

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:02, 28 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zapomniałam się pochwalić, że po raz pierwszy przycięłam tawuły na rabacie, oczywiście narchniona ogrodowiskiem,
nawet ładnie wyszły a to cieszy bo mam jeszcze na innej rabacie kilka sztuk, więc będzie łatwiej






a tu rzeczywiście widać, że mrok zastał mnie przy pracy


dobrej nocy, bo jutro wcześnie do pracy

a po pracy znowu relaks w ogrodzie


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
victoriagos 00:05, 29 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
wpadłam popatrzeć na Twoje kwiatki
i Ty mowisz ze jesteś zdołowana, to co ja mam powiedzieć
przecież u Ciebie pełno roślin i to podrośnietych, umnie pustki
____________________
Siejsko czarodziejsko
Gabrysia_ 08:19, 29 sie 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ale zmiany u ciebie,rabaty coraz piękniejsze
____________________
safikey 14:36, 29 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dziewczyny dzięki za dobre slowo
Rzeczywiscie widac już efekty moich zmian na dzialce- najbardziej widze efekt odzycia roslin po zdjeciu wlokniny
Chcialoby się zrobic wiecej ale doba ma tylko 24 godz.
trzymajcie kciuki za powodzenie zmian


P.s. A dziś po pracy planuje podzielic karpy i wsadzic piwonie na dzialc
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies