Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

hanka_andrus 08:50, 24 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie niestety równo tulipanki nie kwitną. Nie dość, że zmasakrowane, to jeszcze w różnych terminach kwitną pozostałe. Jesienią kupuję jeden gatunek w mega ilości. A te co są, pójdą na inna grządkę, o ile się do nich dokopię w czerwcu.
Zieloność i ostry kolor w tej chwili bardzo cenne. Mnie się podoba,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bartek_luberda 20:57, 24 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Piękne tulipanki i ten modrzew szczepiony ładny
____________________
Ogródeczek
olaw 21:41, 24 kwi 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Pięknie się porozkwitało, tulipanki biało różowo cudne...

Rozglądam się za wrotyczem bo też mam pełno robali i coś mi pogryza roślinki, będę podlewać tym dobrodziejstwem a z chemią jeszcze poczekam bo maluchy po ogrodzie biegają i się bojam o ich zdrówko

Pozdrawiam wieczorową porą
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
zbigniew_gazda 22:00, 24 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Haniu kupuj cebule tulipanów i sadź. Piszą dziewczyny że pod drzewami słabo tulipany rosną. Mam inne zdanie. Jak zaczynają pokazywać pierwsze listki to mocno ich podlewam i nawożę. Ze względu na cień później pokazują się kwiaty ale jak długo kwitną! I wcale nie są niższe. Na torebce pisało np. wysokość 35 cm i w tej chwili przekroczyły ten wymiar o 10 cm.

Bartku ten modrzew chorował w tamtym roku, to znaczy zaatakował go owad co przenosi się ze świerka ( w tej chwili zapomniałem nazwy). Opryski w jesieni, obcięcie zaschniętych gałązek pomogły i widać że zaczyna żyć. Dzieki i pozdrawiam.

Olu znajdź wrotycz i rób miksturę i szuru buru po roślinkach i pod nimi. Dzisiaj Rh dostały dawkę tego kompotu. A i jeszcze koniecznie podlewaj je fusami z kawy bo świetny nawóz a tak niedoceniany.
Pozdrawiam również i zaglądnę do Ciebie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 15:48, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu kupuj cebule tulipanów i sadź. Piszą dziewczyny że pod drzewami słabo tulipany rosną. Mam inne zdanie. Jak zaczynają pokazywać pierwsze listki to mocno ich podlewam i nawożę. Ze względu na cień później pokazują się kwiaty ale jak długo kwitną! I wcale nie są niższe. Na torebce pisało np. wysokość 35 cm i w tej chwili przekroczyły ten wymiar o 10 cm.

Zbysiu, to ja druga, co stwierdzam to samo, u mnie też rosną dobrze, mimo, że ja nawozu nie używam
Wracam oglądać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:50, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dałeś po oczach, cudnie jest, jak ja lubię ten moment
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 19:21, 25 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Irenko no to super że masz też takie zdanie. Nie będę gorszy i zdaję raport ogrodniczy z dzisiaj (przed deszczem).

Rh biorą się do kwitnienia.



Dzisiaj skoczyłem do ogrodniczego i jak co roku nabyłem "babeczki". Posadzone i podlane- deszczykiem też.



Klonik miał grzyba. Opryskałem i wyraźnie pomogło. Bierze się do roboty.



Dzień bez fotek tulipanów, to dzień stracony.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 19:50, 25 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oj,to lecę u siebie jakąś fotkę z tulipankiem wstawić. Pięknie macie, Zbyszku i Krysiu.
I jeszcze jakieś RH trzeba nabyć.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 21:07, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kupiłam tez begonie ale boje sie posadzic bo przecież ogrodników jeszcze nie było a Ty posadziłes i nie boisz sie? Wszystko pięknie Wam rośnie . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mathildis 22:05, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ja na razie na begonie miejsce zrobiłam.... nie było czasu kupić ... ale to nic po majowym weekendzie nadrobię
Konik ładnie odbija kolorem na tle zieleni...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies