Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

22:44, 17 kwi 2015
zbigniew_gazda napisał(a)


Rudy to Admiration jest.


Zbyszku, ten "rudy" berberys to nie Admiration, a Bonanza, on do jesieni jest żółto-limonkowy, a przebarwia się na pomarańczowo, o ile się nie pomyliłam, to o niego pyta Bogdzia.
A jest jeszcze jedna podobna odmiana, niższa, dorasta najwyżej do 30-40 cm, a kolory ma takie same, to Tiny Gold.
Lubię berberysy, za kolory,choć to miłość bardzo bolesna

Ależ obficie,zdrowo kwitną Ci hiacynty! A dla piwonii drzewiastej trzymasz w pogotowiu okrycie? Oby nie było niespodzewanych przymrozkow. Ładne te jasne trawki, u mnie carex Ice Dance zakwitła obficie ciemnymi pręcikami.


marzena 23:11, 17 kwi 2015


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
te jesiennie wybarwione berberysy cudne, ale teraz też masz co podziwiać w swoim ogrodzie, piękna wiosna
____________________
marzena O....!
monteverde 23:16, 17 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Mam ale z tamtego roku z kwietnia o zobacz w środku zdjęcia są pałeczki czarne.
W tej chwili są mniejsze i jutro dam fotkę aktualną. Pozdrówka.




oki chyba ja sobie kupię czy ona kwitnie do września?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 08:00, 18 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Agatko pozdrawiamy również. Popsuła się troszkę wiosna. Ale to chwilowo. Zimno i ponuro. Wróciłem przed chwilą ze spaceru z Barim. W parku z pałacem chciał wyłazić na drzewo bo mu tam uciekła wiewiórka.

Iwonko super ze jesteś. Pewnie się nie znam na kolorach. Masz rację. W lecie tak wyglądają.



Marzenko dzięki = zaraz idę do Ciebie zobaczyć co słychać.

Aniu nie wiem dokąd kwitnie. Jak te kotki zaczynają zasychać, to wycinam łodyżki kwiatowe w całości.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Karol99 09:06, 18 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zbyszku, masz może zdjęcie z lata twojej rabaty pod świerkiem? Jak hortensje się sprawują? Chciałbym też posadzić hortki pod świerkiem.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AnnaCh 10:24, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu to może Hakonehloa.

Oj tak, tak Zbyszku. Super ta trawka, co ja bym zrobiła bez takich porad forumowiczów na Ogrodowisku.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Rench 16:09, 18 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mam nadzieje,że moja Elata aurea,będzie w tym sezonie tez taka śliczna jak Twoja.
Czym ją dokarmiasz?
Berberyst wspaniały efekt robią,mój jeden jeszcze słabo świeci
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
MirellaB 22:38, 18 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku zaglądam co tam u Ciebie, przesyłam pozdrowienia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 09:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Karol99 napisał(a)
Zbyszku, masz może zdjęcie z lata twojej rabaty pod świerkiem? Jak hortensje się sprawują? Chciałbym też posadzić hortki pod świerkiem.


Karol pokazuję fotki. Musisz się liczyć z tym że pod świerkiem jest zawsze sucho bo igiełki nie przepuszczają deszczyku z nieba. Musi być dodatkowe podlewanie. Jak tylko pada to wykorzystuje deszczówkę. Hortensje z czasem maja korzenie coraz głębiej i też czerpią wilgoć z głębszych pokładów. Na wiosnę mam własny holenderski Kaufland tulipanowy, krokusy, a potem królują hortensje. Mam ich 5 posadzone po obwodzie na średnicy ok 4 m.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 09:07, 19 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Aniu no kupuj i sadź z powodzeniem.

Renatko Elata dostaje na wiosnę troszkę azofoski a później to gnojówka z ziół.

Mirella dzięki i pozdrawiam również.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies