Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Nikita 01:12, 01 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Zbyszku, ale piękną stokrotkową łąkę miałeś !!! Cudo !
Majowe buziaki przesyłam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
zbigniew_gazda 07:44, 01 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Ewo niestety nie wiem co to za roślina. Wstaw do wątku jak niżej z zapytaniem. Pozdrawiam.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4571-rozpoznawanie-drzew-i-krzewow

Nikita dzięki i również przesyłam buziaki - pierwszomajowe!
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasya 07:54, 01 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
zbigniew_gazda napisał(a)
Kasiu i Aniu nic lepiej nie rośnie w ogrodzie jak stokrotki. Za tydzień będzie to samo i tak do jesieni. Najpierw odrastają kwiatki, potem trawa ... i następne koszenie.

.


Naprawdę? to idę kosić
bo zakwitła mi garstka i się wstrzymywałam z koszeniem
A na jaką wysokość kosisz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zbigniew_gazda 08:05, 01 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Kasiu teraz na wiosnę koszę na najniższą wysokość. Czerwiec, lipiec i sierpień przechodzę na średnie ustawienie bo są upały. W jesieni znów na najniższej.
Im więcej będziesz kosić tym więcej będzie stokrotek. Ani się oglądniesz a zrobi się łąka jak u mnie. Kosiarka rozrzuca ścięte kwiatki. Nie stosuję kosza na trawę, niech sie robi naturalny nawóz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
monteverde 09:40, 01 maj 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Kasiu begonie i drzewiasta były narażone dzisiejszej nocy na zagładę. Przymrozek był minus 1, 5. Nakryłem płachtą i te i te. W sprawie rogów i mączki już coś skrobnąłem u Ciebie.

Płachta na drzewiastej bo przymrozek tylko czyha.


a już pąki.




Hakone startują.




Ja swoich nie nakrywałam bo było zimno ale nie było przymrozku no i moje nie mają takich dużych pączków miłego świętowania Zbyszku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
LewOgrodowy 10:38, 01 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
frezja napisał(a)
Zbigniewie..z racji tego,że masz dobry "staż" ogrodowy i intensywnie odwiedzany wątek,przyszłam z prośbą abyś TY
i odwiedzający pomogli w rozpoznaniu tej oto roślinki



Ja nie Zbigniew, ale pozwolę sobie odpowiedzeć, że to modrzewnica zwyczajna - Andromeda Polifolia L.
____________________
Monika
Rench 10:51, 01 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mi świachneło heliotropy,ale to drobnostka,odrosną.
Twoje dorodne cudeńka okrywaj pieszczotliwie,bo szkoda by było
I taki piękny trawnik zniszczyłes Wnuczka ma raj, kiedy wpada w te stokrotki .
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
frezja 13:07, 01 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
LewOgrodowy napisał(a)


Ja nie Zbigniew, ale pozwolę sobie odpowiedzeć, że to modrzewnica zwyczajna - Andromeda Polifolia L.

serdeczne dzięki..nawet w szkółce,w której zakupiłam nie wiedzieli..dziwne..co??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kasiek 17:46, 01 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kocham stokrotki, przy poprzednim domu mialam ogromny ogrod a w nim ...bialo od stokrotekW tym mam tylko jedna, ale mam tez nadzieje, ze sie rozrosnie i bedzie tak pieknie jak u Ciebie
p.s wczoraj na targu sprzedawali rozne kwiaty, w tym i Begonie, automatycznie pomyslalam o Waszych

p.s 2 Czekam na Wasza piwonie, moja w tamtym roku mi padla, teraz widze ze niesmialo wyrasta malutki patyczek i chyba zyje Czy i ja bede okrywac w razie czego? Pewnie tak bo one naprawde sa piekne i szkoda kwiatow

Pozdrowienia zostawiam dla Ciebie i malzonki
____________________
Bawarka
Bogdzia 19:49, 01 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U nas mrozu nie było ale tez zimno w nocy , begonie mi kolor zmieniły. Trawnik ze stokrotkami piękny a anglicy wymyslili ze ma byc bez stokrotek, co on przeciw nim maja? Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies