Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 08:33, 09 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Piwonie w pąkach.




Tulipanów nigdy za wiele.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:40, 09 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Floksy, irysy i paprocie.





A berberysy szykują pokarm dla ptaszków na zimę.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:47, 09 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:47, 09 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 08:55, 09 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)






Zbyszku,kiedy tniesz tawuły?? piękne kulki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 08:58, 09 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313




cudowne miejsce stworzyłeś..masz różne kolory irysów??zresztą to się okaże,jak pokażesz
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 09:02, 09 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)
Piwonie w pąkach.




Tulipanów nigdy za wiele.





ależ okazy..to drzewiasta?? ale pomysł z bluszczem to juz zabieram na mojego orzecha.Zdradż jeszcze nazwę klonu..chyba to on?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
MirellaB 09:19, 09 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku co dzień piękniejsze zdjęcia Wielka przyjemność oglądania

Psiak na kocyku i dywaniku z stokrotek super wygląda i widać, że jest szczęśliwy. Ja jestem miłośniczką zwierząt, przygarniam bezdomne psy, albo biorę ze schroniska.

Oooooo ta piwonia drzewiasta, czekam, czekam, czekam, aż zakwitnie. Oczami wyobraźni widzę, że będzie cudnie

Masz też klona palmowego, choruję na niego, będzie miał godne miejsce na mojej kolejnej rabacie, którą będę robić.

Zbyszku, widzę, że też masz rabaty żwirowe. Widziałeś co jest u mnie na nich z zielskiem, bo nie mam rozłożonej maty, a Ty masz?
Mocno się zastanawiam czy na kolejnej rabacie nie rozłożyć, bo to zielsko mnie dobija.

Zajrzyj do mnie. Dokończyłam sentymentalną rabatę hortensjową





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 13:08, 09 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Ewo (Frezja)
- tawuły po niedzieli idą do fryzjera bo zarośnięte są. Nie dopuszczam do kwitnienia i staram się aby były kulki.
- irysy są w kilku kolorach ale w jednakowych plamach. Kwitnienie pokażę ale to za jakiś czas.
- pomysł z bluszczem to pomysł naszej Szefowej. Ale zanim wystartuje na poważnie to trzeba chwilę poczekać. Jak kupiłem w ogrodniczym, to się nie przyjął. A kradziony
owszem.
- to klon palmowy Acer Atropurpureum. Też na niego chucham bo wrażliwy na przymrozki i choroby grzybowe. Marzy mi się aby górował na rododendronami i był dla nich parasolem. Może się uda.

Mirella dzięki. O klonie wyżej napisałem a co do rabat żwirowych to mam 2.
Na tej gdzie jest dużo roślin to maty nie mam ( a powiem Ci szczerze że żwirek na dałem trochę bez sensu - po co żwirek jak tyle roślin). Natomiast tam gdzie sosenka rośnie to dałem matę. Dookoła rośliny jest jest "placyk" bez maty o średnicy 80 cm.
Mimo tego co jakiś czas musowe plewienie chwastów. Nasiona traw różnej maści po prostu się nasiewają i koniec. tego nie unikniemy. Średnio raz w miesiącu musowe plewienie. Grubość warstwy żwirku to 5 cm.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 14:14, 09 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313


Zbyszku u mnie też taka trawka(chyba bo podobna)i powiedz,kiedy ja przycinasz?? moja teraz jakieś pędy nieciekawe wypuszcza.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies