Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Mala_Mi 22:02, 09 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)



Ta stokrotka najpiękniejsza I jeszcze zdolna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 08:27, 10 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
frezja napisał(a)

Zbyszku u mnie też taka trawka(chyba bo podobna)i powiedz,kiedy ja przycinasz?? moja teraz jakieś pędy nieciekawe wypuszcza.


Ewa tu masz wątek o kostrzewie sinej.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3965-kostrzewa-sina-festuca-glauca


Mała Mi dzięki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 09:40, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Widzę że rośnie młoda malarka z przepięknymi lokami
Zbyszku moja piwonia krzewiasta w zeszłym roku miała słabo wybarwione liście, właściwie żółte mimo że zasilałam ją obornikiem. W tym roku podsypałam ją sporą ilością popiołu drzewnego i jest lepiej ale liście nadal nie są soczysto zielone, są czerwonawe, trochę żółtawe. Czego jej może brakować, czym ją zasilić? Rośnie na nasłonecznionej rabacie, może to jest przyczyna?

Pozwolisz że wstawię u Ciebie jej zdjęcie, możesz je usunąć



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 13:54, 11 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Mirko dla porównania ciachnąłem przed chwilą zdjęcie swojej i wstawiam.
Moja rośnie na rabatce skierowanej północ-południe, czyli też ma słoneczko od 9-16.
Na wiosnę ( w marcu) sypnąłem jej garść Azofoski a z 2 tygodnie temu psiknąłem liście Floroviem. Obydwa te nawozy zastosowałem dla eksperymentu. Nigdy przedtem nie zasilałem piwonii - ani tej krzewiastej ani zwykłych i zawsze liście miały takie zielone. Zawsze pięknie kwitły. I co obserwuję w tym roku po nawożeniu? krzewiasta ma mniej kwiatów niestety.
Słyszałem taką opinię aby piwonii nie nawozić i może to prawda jest. Na przyszłą wiosnę nie dostanie grama nawozu i Tobie też to proponuję. Jak zaglądnie tutaj ogrodniczka (ogrodnik) która(y) ma piwonie to niech napisze swój pogląd.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 15:29, 11 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nigdy nie dawałam nawozu piwoniom i co rok więcej kwiatów, myślę, że im nie trzeba, taka ich natura
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:30, 11 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457



kostrzewa super wygląda, a tulipanów nigdy dość fajne połączenie paproci, irysów i floksów i chyba druga wersja z żagwinem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 17:17, 11 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Milka napisał(a)
Nigdy nie dawałam nawozu piwoniom i co rok więcej kwiatów, myślę, że im nie trzeba, taka ich natura


No i jest potwierdzenie od Irenki. Bardzo Ci dziękuję. Raz zrobiłem doświadczenie i na tym koniec.

A to przykład . Piwonia zwykła, nigdy nie nawożona.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 20:41, 11 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313



jakie piękności
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:42, 11 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
nigdy nie nawożona...ale zależy w co posadzona
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mirkaka 21:28, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
No to może mojej brakuje azotu? podsypię i poczekam na efekty. Pozostałych piwonii też nie nawoziłam. Zresztą tej krzewiastej też nie , ale w zeszłym roku wyglądała strasznie, liście miała żółte, dlatego ten obornik i popiół. W tym wygląda lepiej tylko jej zieleni brakuje.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies