Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

frezja 09:22, 27 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu pomalutku Chippendale kończy pierwszy etap kwitnienia. Ale już wypuszcza nowe pędy. Muszę w jesieni trochę pogrupować róże co do wysokości. Pozdrawiamy.

Gosia dziękujemy.

Ewa - eee tam znam się. To jest ogólna zasada cięcia i to się sprawdza. Teraz to nie wiem co Ci powiedzieć bo nie wiem czy te nowe pędy wyrosły w tym roku czy są z tamtego. Jeżeli krzew jest duży jak piszesz, to wytnij przy ziemi te najstarsze pędy i pozostaw młode np 5-7 szt. Skróć je do wysokości 1m i obetnij boczne gałązki na 2-3 oczka. Za chwilę wypuszczą nowe przyrosty i one zakwitną na przyszłą wiosnę. Powodzenia. O zobacz u mnie.

Forsycję za chwilę opitolę na okrągło (mimo że są to przyrosty tegoroczne) niech do jesieni wypuści jeszcze raz. Nie chcę aby wielka urosła.


Natomiast krzewuszka jeszcze kwitnie. Po kwitnieniu przytnę boczne pędy niech wypuszcza nowe.



Zbyszku ,dzięki.Zobrazowane dokładnie i biorę się za "pitolenie")
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 09:26, 27 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313






a to żółte z prawej...co to??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
boguslaw_r_ 10:57, 27 cze 2015


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Róże różyczki pięknie, a bonzaj mniodzio, pozdrawki.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Milka 13:58, 27 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zbysiu...czyli New Dawn zostaje, normalnie dla mnie cudo a w ogóle tyle pięknych ujęć, wyjatkowe foty, bo jest co focić
ja jeszcze forsycji nie chlasnęłam, masz racje i tnij, jak ogromna, po co krzewuszki tez tnę w kulę, ale jakoś gorzej wychodzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 17:50, 27 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Ewa to żółte to tojeść kropkowana. Ta urośnie nawet na betonie.

Bogusław dzięki - są nowe przyrosty na sosence.

Irenko zostaje New Dawn bo Krysia powiedziała że jak będę coś z nią kombinował to spotkamy się u adwokata (podgląda Halinkę Kiepską).
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasik 10:02, 28 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dawno mnie u Ciebie nie było- ja to taki leń jestem i chyba domator w realu, co przenosi się niestety na forum Ile wierszyków mnie ominęło- to aż żal, ale obiecuje poprawę.

Pieknie u Ciebie, różyczki zachwycają, krzewuszka bardzo ładna. Dla mnie New Dawn tylko podoba sie u kogoś Zjawiskowa niezaprzeczalnie, ale śmieciuch okropny. Mój Tato ma ją na działce od lat kilkunastu- jest ogromna i ma nawet swoją nazwę. " Panna Młoda"
Sprzątać pod nią - za karę. Ale Tatuś ja też uwielbia.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Milka 10:48, 28 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ha, ha...dobrze, źe Krysia pilnuje ogrodowki przesadzaj, a wiosna w donicy kolejne sadzonki sobie zrobicie miłej niedzieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AnnaCh 11:00, 28 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zbigniew_gazda napisał(a)
Forsycję za chwilę opitolę na okrągło (mimo że są to przyrosty tegoroczne) niech do jesieni wypuści jeszcze raz. Nie chcę aby wielka urosła.


Natomiast krzewuszka jeszcze kwitnie. Po kwitnieniu przytnę boczne pędy niech wypuszcza nowe.

Zbyszku, też mam forsycję i też nie chcę żeby była jakaś duża. Powiedz mi czy Ty ją tniesz tak po prostu jak Ci kształt pasuje, czy jakiś sposób na to masz?

A u krzewuszek wycinasz boczne przyrosty, czy całe stare pędy?

A poza tym, to u Ciebie jak zawsze pięknie i kolorowo Uwielbiam patrzeć na Twoje zdjęcia, bo u mnie za 30 lat może tak będzie i będę mogła się nacieszyć widokiem własnego ogrodu. Szkoda, że nie można przez Ogrodowisko przemycić zapachu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Richie 11:48, 28 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Zbyszku ale "różowo" się u Ciebie zrobiło, jest pięknie. Pozdrawiam.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
bozga 11:55, 28 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dobrze,że wspomniałeś o tym cięciu, całkiem o tym zapomniałam,jak przestanie padać biorę się do roboty. Piękne zdjęcia
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies