Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 14:13, 01 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Basiu to współczuję tej wody. Najbardziej pewnie zagrożone rośliny na skarpach. Odgrzebałem delikatnie miskanty bo były przykryte tam z 5 cm warstwa ziemi. I ani du du. Jak zaklęte i nie wypuszczają nic. Będę lał wodę rano i wieczorem i może ich ruszy.

Mirello dzięki - to są żurawki Lipstick. Liście mają zielono-srebrne a kwitną tak jak widzisz. Szczerze polecam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 15:14, 01 cze 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mój zebrinus ledwie zipie, dotychczas zauważyłam 2 piórka. Może całkiem nie padł, ale już chyba nici z niego. Też będę odkopywać dla sprawdzenia.
Trawy dostały w tym roku w d..ę. Szkoda.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 16:13, 01 cze 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Magnolia Cleopatra zakwitła 2-ma kwiatami. Ale jakimi!



Hortensja krzewiasta ma już niezłe pąki.



Jestem "eko" na 100%. Rośliny nawożę gnojówką a do nawożenia trawnika wypożyczam koguta od sąsiada.




Ale wielki kwiat! moją zmroziło i nici, a maiła 1 pąk i liście;
eko super, jak i cały ogród
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 17:30, 01 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Wypożycz mi tego koguta, u mnie sporo ślimaków pomógł by mi trochę
A tak na marginesie to bardzy ładny ptaszek

Ogród bardzo zadbany, wszystko tak pięknie kwitnie, jednak maj to piękny miesiąc.
Upss dzisiaj już czerwiec
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
zbigniew_gazda 22:22, 01 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Haniu tylko dlaczego tak jest? Przecież prawie nie było zimy.

Irenko magnolia męczyła się po posadzeniu ale lanie woda chyba pomogło. Liście zaczyna mieć zdrowe i zielone. Wcześniej też 2 kwiaty straciła. Przykro mi że Twoja nie zakwitła.

Elu to kogut sąsiada i nas informuje pianiem dookoła że zbliża się deszcz. Coś w tym jest. Do nas wkrada się na chwilę jak pies jest w domu i leży na balkonie w czasie upałów. Dziękuję i niestety już czerwiec i będzie czas na róże.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 22:30, 01 cze 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W zimie rozsadziło nasze trawy mrozem od nadmiaru wody. Moje na pewno żyły do połowy stycznia, potem gwałtowny mróz, potem znów odwilż i kolejne przymrozki. Wiatr też nie oszczędzał, wymarzło i wygniło.

Roślinom lepiej jest jak normalna jesień zmienia się w normalną zimę ze śniegiem. Widzą, że mają trwać, a nie rosnąć.
W dodatku nie okrywałam, bo po co?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BasiaLT 10:30, 02 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zbyszku ja znowu w "śmierdzącej sprawie" Jak długo gnojówka z pokrzyw może stać? Nie mam jak jej użyć bo po ciągłych deszczach mam bagno w ogrodzie. Czy ona może jeszcze trochę postać czy lepiej ją wylać i zrobić nową?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 10:40, 02 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Basiu nie wylewaj. Może stać 2-3 miesiące spokojnie. Bardzo współczuję tej nawałnicy. Myślę że za kilka dni jak troszkę obeschnie to podlewaj. Nawet jest lepiej jak gleba nasiąknięta - złoto łatwiej dotrze do korzeni.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 10:46, 02 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
zbigniew_gazda napisał(a)
Basiu nie wylewaj. Może stać 2-3 miesiące spokojnie. Bardzo współczuję tej nawałnicy. Myślę że za kilka dni jak troszkę obeschnie to podlewaj. Nawet jest lepiej jak gleba nasiąknięta - złoto łatwiej dotrze do korzeni.


Dziękują za info. U nas zapowiadają burze i ulewy do końca tygodnia. Zobaczymy ile moje rośliny są w stanie znieść, bo zielsko to rośnie z prędkością światła.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
violka171 11:31, 02 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
o dobrze wiedzieć z gnojóweczka,moje 10 litrów stoi i czeka na swoją kolejkę do podlania,na dniach bedzie trzeba kolejną nastawić
ta ostatnia mi dała czadu z zapachem hi hi ,nawożenie kogutem bardzo oryginalny pomysł,moze i ja sobie sprawie z czasem parkę
Witam Zbyszku i pozdrowienia zostawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies