Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Milka 17:58, 24 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Peonio dzięki bardzo. No to mam wszystkie nazwy moich piwonii i zapiszę do kapownika. Piękna jest ta Rosea plena którą pokazujesz.

Haniu faktycznie piwonie zaczynają przeżywać renesans - kilka lat temu chyba nie cieszyły się takim wzięciem. Bardzo często służyły dziewczynkom do sypania kwiatków na procesjach.


Ja stale od dziecka się nimi zachwycam, nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. Zbysiu, u ciebie błysk, a ta peonia z daleka widoczna, ma tez sliczny pokrój
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 18:00, 24 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)



Bylinowa goni drzewiastą.


Boskie widoki, a te piwonie...normalnie czad, nowa rabata tez fajna, masz tam jeszcze ciut miejsca
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 19:46, 24 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Irenko dzięki. Drzewiasta na tych upałach mocno cierpi mimo podlewania. Jeszcze chwila i będzie po kwiatach. Na tej nowej rabatce u góry zaczynają ruszać zebrinusy. Chyba wzdłuż ściany posadzę lawendę (udało się Krysi rozmnożyć tę na której mi tak zależało - nie pokłada się i nie wiem może to Viva? ).




Magnolia Cleopatra urodziła 2 zdrowe pąki. Może się utrzymają.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
20:08, 24 maj 2016
O, masz na rabatach moje ulubione klasyczne żurawki krwiste, te dawne odmiany sie sprawdzają, nie gina i obficie, długo kwitną.
violka171 20:24, 24 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Zbyszku wiem że masz róże Eden Rose ,wiesz że nigdzie nie mogę jej dostać,no tak mi się Twoja spodobała że aż zachorowałam na nią
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 21:23, 24 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Peonio te na pierwszym i drugim zdjęciu to odmiana Lipstick. One mają liście zielono-srebrne i kwitną na czerwono. Też świetna odmiana, nie chorują a kwitną chyba najwcześniej. Natomiast mam też krwiste ( u mnie kwitną różowo i mają zielone liście). Te faktycznie są nie do zdarcia a jedną sadzonkę kupę lat temu dostała żona od swojej mamy. Podzieliłem i rozsadziłem.
Fotka z maja tamtego roku.



Violu najbardziej podobne do Eden Rose z tych co mam to ta ale ona nazywa się Chippendale :


lub ta - ale jej nazwy nie znałem i może o nią chodzi?






____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
marzena 21:26, 24 maj 2016


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Zbysiu, pięknie u Ciebie, piwonie drzewiaste urocze !
____________________
marzena O....!
zbigniew_gazda 07:36, 27 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Marzenko dziękuję - drzewiasta ma już tylko 2 kwiaty ale jej sąsiadka też nie próżnuje i pokazała swoje wdzięki.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 07:40, 27 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Jest też czas irysów i paproci.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AsiaK_Z 08:14, 27 maj 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Piwonie są piękne, szkoda tylko że kwitną tak krótko. Ja w dalszym ciągu czekam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies