Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże Davida Austina

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże Davida Austina

akanta 22:39, 31 maj 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Aniu i takie pełne widziałam gdzieś w necie ,kolor w realu jest bardziej purpurowo fioletowy a jak się rozwinie to zupełnie odkrywa wnętrze i na tych środkowych płatkach takie jakby jasne paseczki pośrodku płatków.Może jutro już takie będą to cyknę.Kwiat dość długo się utrzymuje i z czasem robi się coraz bardziej fioletowy,jak denaturat.
Podobna jest bardziej do tej jak przekwita.

http://www.rozarium.org/roze/r-a-rhapsody-in-blue/

Ale na początku faktycznie jest bardziej purpurowa.Liście ma dobrze wybarwione ale rośnie na bardziej zasadowej ziemi no i nie powtarza kwitnienia.To pewnie jakaś krzyżówka ,a co myślisz o podobieństwie do Chianti Aniu ?Szczególnie te środkowe pocięte ,jak piórka płatki

http://www.roses.webhost.pl/2008/06/chianti/
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
szkabona 10:30, 02 cze 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
AniaDS napisał(a)

Hydrożel mam tylko pod jedną różą, nie widzę różnicy między nią a innymi krzewami .
Róże powinno się wysadzać z donic na miejsce stałe podczas chłodniejszej, mokrej pogody, gdy ziemia jest dobrze nasiąknięta deszczówką, podlewanie, szczególnie podczas upałów nie da tego, co deszczyk. Oprysków też nie robimy gdy jest zbyt upalnie, nawet wieczorem, właśnie mam nauczkę, bo pomimo wieczornego oprysku, takiego jak zwykle, krzewy potraciły trochę liści, zbyt duszna pogoda zrobiła swoje.
Żeby chociaż wiaterek był i przewiał to troszkę.
Teraz jest Twoim różom chyba dobrze, bo pada i jest zimno, powinny dojść do siebie
Trzymam za nie kciuki .


Aniu, dziękuję za wskazówki Pozdrawiam serdecznie!
AniaB 15:02, 02 cze 2014

Dołączył: 25 sty 2013
Posty: 29
AniaDS napisał(a)


Aniu, niecierpliwie czekam na Twoje róże, po tych kilku zdjęciach, które wrzuciłaś moja wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, pewnie już kwitnie dużo róż, musi być u Ciebie przepięknie teraz .


W takim razie może kilka zdjęć dla Ciebie
Faktycznie w tym roku różyczki są u wszystkich rozrośnięte i u mnie również, szczególnie róże angielskie Austina. Poniższe zdjęcie było zrobione późnym popołudniem 24 maja - przed zapowiadanym od niedzieli ulewnym deszczem, a także burzami. Weszłam wtedy pomiędzy krzewy by podwiązać gałęzie z pierwszymi rozkwitającymi kwiatami.


Teraz już bym nie dała rady tego zrobić, bo jest prawdziwy gąszcz.




Róże mają jeszcze sporo pąków, tylko niech wreszcie przestanie padać, bo nawet podwiązane gałęzie bardzo wyginają się pod ciężarem kwiatów napełnionych wodą. W dodatku wiele odmian nie toleruje deszczu i szara pleśń zlepia oraz niszczy płatki
____________________
Pozdrawiam, Ania
AniaB 15:17, 02 cze 2014

Dołączył: 25 sty 2013
Posty: 29
Choć to nie "austinka", to pokażę jeszcze różę 'Rhapsody in Blue'. Ona kwitnie wiele razy, właściwie to na okrągło. Wydaje piękne, pełne pąków gałęzie; osiąga też spore rozmiary.
Dzisiaj jest deszczowo i pochmurno, więc jej kolor powinien być dość dobrze oddany.



Za nią, pod ciężarem kwiaów przygięta prawie do ziemi, chowa się róża 'Munstead Wood' - prezent od Danusi. Uwielbiam tę różę - ma wspaniałe ogromne kwiaty, aksamitne i pachnące. Można ją szczerze polecić



I jeszcze zdjęcie 'Mary Rose'. Tym razem z tegorocznego kwitnienia oraz kwiat róży 'Winchester Cathedral', u której czesem widać ślady pochodzenia. Bardzo lubię takie łaciate kwiatki, od czasu do czasu


____________________
Pozdrawiam, Ania
szkabona 15:27, 02 cze 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Cudowne!!!
mira 21:08, 27 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zaznaczam do przeczytania w całości, piękne zdjęcia pokazujecie i cenne informacje
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasiek 21:40, 27 cze 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekne ...
____________________
Bawarka
Karabela 00:33, 28 cze 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Ojjjj to cieszę się że kupilam zabiedzona, przeceniowa Rapshody in Blue. ... u Ani na zdjęciu śliczna, nad moją będę musiala popracowac ale ostatnio lubię takie wyzwania. ..
____________________
Eksperymentarium
Pszczelarnia 12:04, 08 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy ktoś może coś powiedzieć o róży Geoff Hamilton? Mam swoją 2 sezony i jakoś nie widzę uroku. Pąki kwiatowe małe, zwieszone, krzew drobny, podczas gdy inne róże szaleją. Mogę ew. kreta obwiniać o moje rozczarowanie. Macie tę różę?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 13:34, 08 lip 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja nie mam ale czytałam o jakieś róży która była m.in z krzyzówki z Geoffa i tam się tak średnio określiło tę różę a tak wogóle 2 sezony to ponoć mało
a jak nie to przesadź czasem to daje efekt zwłaszcza jak zapewnisz odpowiednie towarzystwo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies