Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże Davida Austina

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże Davida Austina

Anita1978 22:34, 20 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Blady róż to geoff Hamilton lub queen of sweden
____________________
ogródek Anity
Eve 11:36, 21 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Mary Rose, Cinderella
____________________
ogród Ewy
Karabela 21:39, 22 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Dziękuję. Mysle jeszcze o Abraham Derby, ktos może ja polecić? W katalogu piękna, morelowy róż
____________________
Eksperymentarium
hanka_andrus 21:55, 22 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja mam drugi sezon Abrahama D.
Początkowo był wiotki, ale teraz po podkarmieniu rocznym ładnie się bierze za robotę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Karabela 22:28, 22 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Przepiekna. Sądzę
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 23:56, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodatkowo ta róża obłędnie pachnie. Trudna jest w kompozycji bo jej kolor jest nie do określenia, ni morelowy, ni to różowy, nie wiadomo jaki, dobrze wygląda z granatową szałwią omszoną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 16:56, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
U mnie będzie na pewno z Winchester Catedral, Paul's Lemon Pillar,
i nie wiem: Shropshire Lad®
jubilee Celebration®
Spirit of Freedom ??? marzy mi się taki jakby bukiet ślubny ze strony Austina, pastelowe, rozmyte, pudrowe piękności......

mam już z przodu carex carex testacea prairie fire (mało się wybarwia) więc nie wiem czy ta szałwia, choć piękna, jeszcze podpasuje....
____________________
Eksperymentarium
dajana 20:26, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Tarnina napisał(a)
A czy ktoś kojarzy, kupował tutaj http://www.floribunda.pl/roze-angielskie-austina-cat-20.html różyczki austina, lub inne ? Mają dość duży wybór i nawet tanie... co jest dla mnie podejrzane... Austkin za 29 zł ? może dlatego, że z odkrytym korzeniem... kiedy w ogóle najlepiej kupować różyczki ?


Ja kupowałam róże w floribundzie juz drugi raz.Polecam! róże zdrowe,mocne juz przycięte ceny przyzwoite a dostawa niemal błyskawiczna .Moje nowe nabytki już puszczają listki
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Safoya 22:38, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
To może pokażę moją Queen of Sweden, którą mam tylko jedną. Ma piękny, ale nietrwały kwiat. Jest inna niż wszystkie angieki. To w zasadzie róża rabatowa w dodatku o bardzo strzelistym pokroju. Kiedyś jej nie lubiłam, ale ostatnio się to zmieniło.

____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
szkabona 01:41, 03 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Pani Danusiu i "Zaróżowieni" Forumowicze

w Waszych ogrodach jest tyle pięknych róż, być może któraś z nich przypomina te dwie z linka poniżej:
http://www.pinterest.com/pin/467811480015921018/

Szukam róż do mojego przedogródka. Od tygodnia zaglądam do wszystkich polskich sklepów internetowych, wertuję ich strony i trudno jest mi znaleźć róże o kolorystyce tych dwóch z linku. Ze wstydem przyznaję, że dostałam "oczopląsu". Każdą odmianę wyszukuję na googlach i porównuję zdjęcia. I - uwierzcie mi - ta sama odmiana, w zależności od jakości zdjęcia/światła potrafi mieć kilkanaście różnych odcieni. I jak tu odnaleźć właśnie tę jedyną? Szczególnie takiemu laikowi jak ja?

Dlatego pozwalam sobie prosić Was o pomoc w znalezieniu kolorystycznego odpowiednika róży pnącej (ale rosnącej do max. 1,20 m jak na zdjęciu http://www.pinterest.com/pin/467811480015925624/
, która ma stanowić tło dla rosnących przed nią roślin (w planie kule bukszpanów, biało-zielone trawy, lawenda, szałwia i niższe róże ze zdjęcia z linku).

Będę Wam niezmiernie wdzięczna za podpowiedź, wskazówki i wszelkie sugestie. Może w Waszych ogrodach - wśród wielu wspaniałości - rosną też moje wymarzone?

Pozdrawiam serdecznie

Ps Jestem także pod ogromnym urokiem koloru róży z drugiego zamieszczonego przeze mnie linku i też wchodzi on w rachubę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies