Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Konstancja30 22:38, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
i muszę pokoncypować gościnnie ... w kutnie patrzyłam na kompozycje florystycznie i jakoś tak kombinowałam jak pomysł ... ideę przenieść w grunt ... i nie daje mi spokoju ta łąka ... tak jak w zeszłym roku nie dawał mi spokoju dywan niezapominajek z aniołkami ponad ... nie wiem jeszcze jak ... wiem gdzie ale eksperymentalnie będę chciała stworzyć taki kubik bez ram pod jabłonką ... ? ... dalie kosmosy róże ... w lekkiej komitywie ...



ja wiem, ze to nie na temat ale musiałam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 22:58, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konstancja30 napisał(a)
i muszę pokoncypować gościnnie ... w kutnie patrzyłam na kompozycje florystycznie i jakoś tak kombinowałam jak pomysł ... ideę przenieść w grunt ... i nie daje mi spokoju ta łąka ... tak jak w zeszłym roku nie dawał mi spokoju dywan niezapominajek z aniołkami ponad ... nie wiem jeszcze jak ... wiem gdzie ale eksperymentalnie będę chciała stworzyć taki kubik bez ram pod jabłonką ... ? ... dalie kosmosy róże ... w lekkiej komitywie ...



ja wiem, ze to nie na temat ale musiałam


Wiesz bardzo lubie taki misz masz kwiatowy, bo ja kokoszka jestem. Gdy mi się znudzi to po prostu przesadzam. Iza nie kryguj sie rób natural planting style a'la Piet
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:00, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konstancja30 napisał(a)
Madżenka ja ten kawałek rabaty z róża NN ... bukszpanem i zurawką pod a nad monardą mam przed oczami jak zasypiam ... a i perovskia ... to jest kombinacja idealna i połączenie różu z purpura nie ma sobie równych ... nie jest mdło ... nie jest za ostro ... jest klasa i energia ...

różane dylematy sobie utrwaliłam ... muszę się z tym przespać ... to nie jest takie proste ... na pierwszy rzut to nie czuję potrzeby zmian ... to się obroni ... wiesz ja mam taką manię, ze wszystko wsadziłabym w jednym ulubionym miejscu tzn miałam dopóki nie odwiedziłam onegdaj Twojego ogrodu ... w nim dotarło do mnie (no są miejsca, w których coś się odkryje choć może i widzi się wcześniej to samo ) więc to w "madżeniu" do mnie dotarło, że roslina może być wsadzona na pierwszym ... drugim ... trzecim planie (a nawet więcej) i ona jak ma w sobie to coś albo przyjdzie jej pora to ona już o siebie zawalczy ... Leo ma w sobie to coś ... on jak będzie trzeba to przyciągnie wzrok jak magnes ... może zwrócić na niego uwagę spokojem przed ... trawiastym np ...

analizując na rozlicznych pinsach Księzniczkę zwróciłam uwagę na obeliski ... jak mi Adamo wróci to mus ... będzie strugał angielskie obeliski ... własnie a planujesz jakieś gracje na obelisk wrzucić ? ... hmmm ... w kolorze tarasu jakby np ???


Obelisków u mnie chyba nie bedzie... Te metalowe chcę wyrzucic...chyba ze je zima przemaluje na ciemniejszy grafitowy kolor?? N RAZIE CZYTAM O ROZPINANIU PEDOW ROZ W POZIOMIE......och jakieź to ogrodniczkowanie skommplikowane.
Iza oprócz planow 1-3 ważna faktura lisci, kolor i geometria
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:01, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
...a może ta róża to Bouquet Parfoit?
...nie mogę do Ciebie wchodzic bo tonę w rózach...tzn różanych zachciewajkach....


Lecę sprawdzić. Kiedy zmieniłaś nazwę wątku???

To chyba nie ona, ma inny pokroj krzaka i liście. Ale będę dalej googlać.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 23:07, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)


Obelisków u mnie chyba nie bedzie... Te metalowe chcę wyrzucic...chyba ze je zima przemaluje na ciemniejszy grafitowy kolor?? N RAZIE CZYTAM O ROZPINANIU PEDOW ROZ W POZIOMIE......och jakieź to ogrodniczkowanie skommplikowane.
Iza oprócz planow 1-3 ważna faktura lisci, kolor i geometria


skomplikowane to ono było zanim dołożyłaś fakturę liści ... kolor ... geometrię ... rozpinanie pędów róż w poziomie !!! ... no a ja wprowadziłam tatusia w stupor gdy wspomniałam, że na zachodniej ścianie domu "rozepnę" maliny )))))))))))
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
monteverde 23:26, 16 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzena2007 napisał(a)
Ps za moich czasów od razu była magisterka

No z tego co czytam to doktorat nie daleko Comte de Chambord ma też ten środek taki bardzo ciemno rożowy a mnie się podobała by przy niej Hippolyte taka ciemna z jasno różowo białym środkiemi żółtym oczkiem pozdrówka

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ana_art 23:54, 16 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
mi wszystko co różowe się podoba więc jestem nie obiektywna i gdyby nie żal moich żółtych róż już by były różowe
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Pszczelarnia 00:10, 17 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Knorr i Comte będzie dobrze. Ja mam akurat z Home&Garden.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
stychaz 00:36, 17 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Marzena2007 napisał(a)
Popmponella dla Justyny Stychaz. Kolor mnie drażni...




Dzięki Marzenko to niestety tez nie mój kolor Idę dalej szukać chłodnego różu.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Madzenka 06:39, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ku pamięci
http://www.finegardening.com/train-roses-produce-more-flowers
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies