Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

ewakatowice 19:06, 16 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
eee...czepiasz się
Pięknie jest!


Może po lewej stronie zamiast bladego różu mocny akcent...
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Madzenka 19:08, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo na tej rabacie mam i blady i mocne akcenty z purpurowych róż, które aktulnie nie kwitną i astilbe ciemnopurpurowa i purpurowe monardy i bladawce w postaci jeżówek i zawilców. Tylko chyba przesadzę leonarda na przód a na tył ddam princess...albo przesadzę ją na inną rabatę ale zakochałam się w jej kwiatku i szkoda ją ruszać, bo bez przeprowadzek pokazałaby na co ją stac za rok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 19:21, 16 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madżenn, a czy Princess nie jest za bardzo samotna w swoim różu tutaj? Czy proporcje kolorystyczne między różami, między bladym różem a mocno różowym są zachowane? Czy jedna róża nie zasłania drugiej?

To 2 aspekty tutaj do przeanalizowania.

Róże przesadź, jak zadecydujesz, teraz na jesieni nic jej nie będzie, odbuduje się do wiosny/lata.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
lojalna_ 19:24, 16 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ta mi sie podoba piekna ...

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kondzio 19:35, 16 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzenk wszystko zależy co chcesz osiągnąć musisz sie zastanowić widze ze tam masz ziemne kolory wiec te roze bym przesadził i posadził cos ciemnego ale widze ze ponponella cie drażnią ona by sie nadawała na przód lub zostawic tak jak jest jeszcze dodał bym jakiś bylin np.gaury lub cos podobnego
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Margarete 20:05, 16 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
WilczaGora napisał(a)
Pakiet startowy jesiennego optymizmu:

- kolory w ogrodzie są teraz najpiękniejsze

- wieczory stają się dłuższe i dają wspaniałe wytchnienie: pełne boskiej muzyki, dobrego filmu i pysznego wina

- czas dla rodziny i przyjaciół ... w leniwe weekendy powraca myśl: "może by coś upiec pysznego?"

- jakże miło pali się teraz klimatyczne, zapachowe świece, a godziny przy kominku nie mają sobie równych

- jesienne dary ziemi są najlepsze w całym roku: owoce i warzywa, takie najprawdziwsze i najsmaczniejsze; cudowne przetwory, nalewki, konfitury prosto z gara, gorące zupy i ciepłe warzywne zapiekanki na kolację ...nie mają sobie równych

- kurki w śmietanie na kolację ....później tęsknimy za nimi cały rok !

- sofa weekend = niezwykły czas na książkę, pod kocem, z filiżanką gorącej herbaty o smaku owoców leśnych...albo taką z kardamonem..nie wiem co lubisz...

- cudowna radość z każdego promyka słońca i niezwykłego zapachu suchych liści

- spacer w lesie, w kaloszach zanurzonych w gęstych liściach i to szeleszczenie...bezcenne ...

wystarczy ? czy myśleć dalej ?


Jejku, jakie to prawdziwe....i mądre........tak trzeba podchodzić do życia. Brawo Wilcza Góro! Ja tez sie zawsze staram tak myśleć choć nie zawsze mi to wychodzi......
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 20:38, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
Madżenn, a czy Princess nie jest za bardzo samotna w swoim różu tutaj? Czy proporcje kolorystyczne między różami, między bladym różem a mocno różowym są zachowane? Czy jedna róża nie zasłania drugiej?

To 2 aspekty tutaj do przeanalizowania.

Róże przesadź, jak zadecydujesz, teraz na jesieni nic jej nie będzie, odbuduje się do wiosny/lata.


Ta rabata jest cała złozona z bladych roż po prawej. Na dodtek obok Red Leonardo posadziłam Mme Knorr i to chyba był bład. Całośc rabty. Tu lekko mprzekwitające baldawce


Trytom już nie ma , zwolnily miejsce różom

Na tej rabacie rosna moje balde NN, które uwielbiam. Zdjęcia przekłamują kolory. Lubię ten kontrast monardy i baldych róż
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aleksandra_g 20:40, 16 wrz 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Marzena2007 napisał(a)


Latem miałam ustawione na 4:00 a teraz na 6:00 ...sam zegar sie przestawił po dłuzszej przerwie w zasilaniu i jest ok jesienią
To zależy od zraszacz i powierzhcni , którą mają obsłużyć. Rotacyjne na mocno nasłonecznionych rabyatach mam ustaiwone nawet na 15-20 min a zwykłe, a te na mniej nasłonecznionych rabatch na 5 (cień) -10 min zachodnia strona.


dziękuję pięknie za info! ja mam na 5 i chyba tak zostawię bo to tak po środku akurat a powiedz mi jeszcze co z linią kroplującą ? jak długo się sączy?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Madzenka 20:41, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kondzio napisał(a)
Marzenk wszystko zależy co chcesz osiągnąć musisz sie zastanowić widze ze tam masz ziemne kolory wiec te roze bym przesadził i posadził cos ciemnego ale widze ze ponponella cie drażnią ona by sie nadawała na przód lub zostawic tak jak jest jeszcze dodał bym jakiś bylin np.gaury lub cos podobnego


Kondzio pomponella jest na big różance a tu dyskutujemy o mni rózance Pomponella chyba dostanie do towarzystwa First Lady. Widziałam takie połączeni u. Monic, cudo.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:43, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
aleksandra_g napisał(a)


dziękuję pięknie za info! ja mam na 5 i chyba tak zostawię bo to tak po środku akurat a powiedz mi jeszcze co z linią kroplującą ? jak długo się sączy?


Się nie sączy bo było za mokro i wysącza mi pieniądze z kieszeni.. Chyba dwa razy w tym roku włączyłam po 60 min kazdą linię....aha jesienią można ustawić na tryb 80% 60 lub mniej ale ja właśnie skróciłam czas zraszania o 1/3.... Przed chwilą....

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies