Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pszczelarnia 21:53, 16 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
Tego potrzebuję na moim przed ogródku,......Madrzen cytuj mi tu zaraz...bo mi tętno rośnie niebezpiecznie i miałam stresa dzisaj wielkiego, muszisz mię coś dać na oddecha...najlepiej u mnie...jak siem nazywają te cuda


buźka wielka


Madżenn, teraz ja robię za Twojego rzecznika:
Aganiu, to jest monarda, perowskia i róża NN, którą Marzena uwielbia. Z tyłu trytomy, których już nie ma (są u mnie).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:56, 16 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marzeno, zostaw jak jest, skoro jest przeciwwaga kolorystyczna dla tej masy ciemnego różu. Tylko jeszcze wysokości.
A wiesz, że i mnie Mme Knorr zaskoczyła? Mam ją 2 rok i uważam, że jej kolor zasługuje na pracę licencjacką. Jak nazwać ten róż nieco wyzywający?

EDIT: bo jak jest wiele róż to patrzy się na nie inaczej, nie tak drobiazgowo, raczej całościowo i ew. sprawdza tylko bliskie sąsiedztwa. Ale może wcale tak nie jest a ja tak sobie rozumuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 22:00, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agania napisał(a)
Tego potrzebuję na moim przed ogródku,......Madrzen cytuj mi tu zaraz...bo mi tętno rośnie niebezpiecznie i miałam stresa dzisaj wielkiego, muszisz mię coś dać na oddecha...najlepiej u mnie...jak siem nazywają te cuda


buźka wielka


No i co ja Ci mam kochana napisać. Roża NN okrywowa kupowana jako Fairy okazała się nią nie być. A monarada bez nazwy kupiona u ogrodnika. Jest też niebieska perovskia, jeżówki secret romace, zawilce japońskie balde, ktorych tu nie widać. Wykopałam trytomy, posadziłam miskanty ML
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:00, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agania napisał(a)
Doczekałaś cytowania na Tip Top, no gdzie jetseś


Byłam na kominkach u innych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:04, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
Marzeno, zostaw jak jest, skoro jest przeciwwaga kolorystyczna dla tej masy ciemnego różu. Tylko jeszcze wysokości.
A wiesz, że i mnie Mme Knorr zaskoczyła? Mam ją 2 rok i uważam, że jej kolor zasługuje na pracę licencjacką. Jak nazwać ten róż nieco wyzywający?

EDIT: bo jak jest wiele róż to patrzy się na nie inaczej, nie tak drobiazgowo, raczej całościowo i ew. sprawdza tylko bliskie sąsiedztwa. Ale może wcale tak nie jest a ja tak sobie rozumuję.


Ewo dziekuję za rzecznikowanie czy wiesz, że moje trytomy nadal w taczce... Nawet nie posadziłam obok liliowców... Ale mam nadzieję, że przetrwaja.....

MMe Knorr nie pokazała jeszcze porządnie kwiatka, ale cos myslę, ze ja posadzę obok Comte de Chambord bo nijak mi nie konweniuje z malinowym Leonardo a może konweniuje? Ma jeszcze czas na pokazanie jak kwitnie - 1 miesiąc i 4 dni
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:07, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margarete napisał(a)


Nie doradzę ci w twoich dylematach......nie doktoryzowałam sie jeszcze w różach, ba nawet do zwyj\kłego, prostego magistra mi daleko...
Od nazw róż - nowych i obco brzmiacych mam podobnie jak Łukasz mentlik w głwie (dobrze że znam i odrózniam swoje 9 odmian róż w swoim ogrodzie) ale jedno wiem na pewno - piekne są !!!!
A jak zrobisz nowa różanke z prawdziwego zdarzenia , taką przemyslaną i dopracowaną to....oszaleję z zachwytu...podobnie jak wszyscy! To pewnik a z aksjomatami jak w matematyce... nie polemizuje sie - są i już !


Margaret ja dwa miesiace temu nie miałam pojęcia jak się nazywają róże, ktore zamówilam i teraz jestem po licencjacie ale przed magisterką z kolorów, rozmiarów, odcieni... Dwa miesiace czytania wątkow rosomanes, nauczenie sie na pamieć oferty sklepów internetowych i przynajmniej kojarzę róże, które zamówiłam... Do doktoratu a potem habilitacji lata swietlene. To paradygmat nie do podważenia ale kto by podważał paradygmaty
Buziaki i widzimy sie w Wojslawicach.
Napisalam ważne informacje w wątku spotkaniowym
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:08, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ps za moich czasów od razu była magisterka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
baraga1904 22:21, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...a może ta róża to Bouquet Parfoit?
...nie mogę do Ciebie wchodzic bo tonę w rózach...tzn różanych zachciewajkach....
JulkAd 22:26, 16 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
I ja się boję odwiedzać Twój ogród Madżenko...przeca ja miejsca nie mam, a lista różanych chciejstw (po obejrzeniu u Ciebie takich cudów) końca nie ma...buziolki zostawiam....co do rabaty...ja nie wiem co Ci nie pasuje, dla mnie idealnie.....ale Ty tu rządzisz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Konstancja30 22:30, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Madżenka ja ten kawałek rabaty z róża NN ... bukszpanem i zurawką pod a nad monardą mam przed oczami jak zasypiam ... a i perovskia ... to jest kombinacja idealna i połączenie różu z purpura nie ma sobie równych ... nie jest mdło ... nie jest za ostro ... jest klasa i energia ...

różane dylematy sobie utrwaliłam ... muszę się z tym przespać ... to nie jest takie proste ... na pierwszy rzut to nie czuję potrzeby zmian ... to się obroni ... wiesz ja mam taką manię, ze wszystko wsadziłabym w jednym ulubionym miejscu tzn miałam dopóki nie odwiedziłam onegdaj Twojego ogrodu ... w nim dotarło do mnie (no są miejsca, w których coś się odkryje choć może i widzi się wcześniej to samo ) więc to w "madżeniu" do mnie dotarło, że roslina może być wsadzona na pierwszym ... drugim ... trzecim planie (a nawet więcej) i ona jak ma w sobie to coś albo przyjdzie jej pora to ona już o siebie zawalczy ... Leo ma w sobie to coś ... on jak będzie trzeba to przyciągnie wzrok jak magnes ... może zwrócić na niego uwagę spokojem przed ... trawiastym np ...

analizując na rozlicznych pinsach Księzniczkę zwróciłam uwagę na obeliski ... jak mi Adamo wróci to mus ... będzie strugał angielskie obeliski ... własnie a planujesz jakieś gracje na obelisk wrzucić ? ... hmmm ... w kolorze tarasu jakby np ???
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies