Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 19:45, 14 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
waldek727 napisał(a)
Pierwszy oprysk w ogrodzie zwalczający formy przetrwalnikowe grzybów wykonuje się miedzianem. Dopiero w drugiej kolejności stosuje się preparaty olejowe które skutecznie zapobiegają rozwojowi owadów ssąco-kłujących które obecnie są w stadium zimowego przetrwania.
Aby olej skutecznie stworzył film nieprzepuszczający powietrza temperatura otoczenia powinna oscylować w granicach 12*C. Oprysk wykonuje się w fazie bezlistnej tuż przed fazą pękającego pąka. Ze względu na skuteczność działania nie wolno zamieniać kolejności oprysków.
Dla przypomnienia:
100ml oleju parafinowego
5-6 litrów wody (deszczówki)
plus ewentualnie jakiś adiuwant.



Wow tego nam było trzeba! Wielkie dzięki Waldku!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:45, 14 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Viola napisał(a)
Rozumiem, że nie do śmiechu z tymi gąsienicami, ale się uśmiałam wyobrażając sobie jak biedna gąsienica starała się Marzence ładną wycinankę przygotować na powitanie wiosny ... a tu niezadowolenie

Wpadnij do mnie, może skorzystam z Twoich nieskończonych pomysłów ogrodowych Potrzebuję helpa str. 160.

Lecę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 21:38, 14 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
waldek727 napisał(a)
Pierwszy oprysk w ogrodzie zwalczający formy przetrwalnikowe grzybów wykonuje się miedzianem. Dopiero w drugiej kolejności stosuje się preparaty olejowe które skutecznie zapobiegają rozwojowi owadów ssąco-kłujących które obecnie są w stadium zimowego przetrwania.
Aby olej skutecznie stworzył film nieprzepuszczający powietrza temperatura otoczenia powinna oscylować w granicach 12*C. Oprysk wykonuje się w fazie bezlistnej tuż przed fazą pękającego pąka. Ze względu na skuteczność działania nie wolno zamieniać kolejności oprysków.
Dla przypomnienia:
100ml oleju parafinowego
5-6 litrów wody (deszczówki)
plus ewentualnie jakiś adiuwant.

czyli teraz miedzian? a na buksy można go użyć bo mi się mój jeden nie podoba....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
anna_studio 21:57, 14 sty 2015


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Czy ja dobrze trafiłam...
U wszystkich styczeń...a u Ciebie...WIOSNA

Pozdrowienia serdeczne...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
martika 22:50, 14 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Marzenko dzieki, jak znajdziesz chwile to skocz do mojeo wątku do tej rabaty z drzewami, tak naprawde to bym tu nie dosadzała, ale dobija mnie widok tej ściny sasiada, Nie wiem co z tymi Miskantami wtedy, coewentualnie do nich dopasowac, czy przeroka rabaty.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Madzenka 06:53, 15 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)

czyli teraz miedzian? a na buksy można go użyć bo mi się mój jeden nie podoba....


Aniu wg mnie z powodzeniem można zastosowac na buksy. Ale gdy bedzie cieplej to ja po buksach polecę Falcon - dziala systemicznie, wnika w liście i działa przez ponad 3 tygodnie

Mam jednak nadzieję, że Waldek się wypowie bo to specjalista
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:54, 15 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anna_studio napisał(a)
Czy ja dobrze trafiłam...
U wszystkich styczeń...a u Ciebie...WIOSNA

Pozdrowienia serdeczne...


Jak miło Cie widzieć! Teraz to już naprawdę mam wiosnę w sercu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:56, 15 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
martika napisał(a)
Marzenko dzieki, jak znajdziesz chwile to skocz do mojeo wątku do tej rabaty z drzewami, tak naprawde to bym tu nie dosadzała, ale dobija mnie widok tej ściny sasiada, Nie wiem co z tymi Miskantami wtedy, coewentualnie do nich dopasowac, czy przeroka rabaty.


Wg mnie Dawyck Gold to znakomity pomysł - idelanie wąskie na taką wąska rabatę, piekne błyszczące liście o nietypowym kolorze. Zostaw miskanty, jesli Ci nie będą pasowaly za rok je wykopiesz ale wg mnie to polaczenie buków z miskantami będzie pasowalo do calości Twego ogrodu - geometrycznego, uporządkowanego. Chyba ze kolor miskantów nie będzie konweniował z miskantami Tak mam na przedpłociu i miskanty idą out
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 08:30, 15 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Też mam problemy z nazwami Wszytko przekręcam

U ciebie gąsienice a u mnie ślimaki, wpitalają wszytko aż miło.. wczoraj kilka pod buta też wpadło.... reszty wolałam nie oglądać... tak by cholery spały, a te na wierzchu by zdechły.... wiosną ślimory nie tylko ogród ale i mnie zjedzą...
Nie podzielam euforii z braku zimy.... przyroda głupieje......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
nicol21 19:41, 15 sty 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Nadrobiłam zdjęcia, tzn. znów obejrzałam i stwierdziałam że zostawię słowo zachwytu...nad wszystkim
Macham!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies