Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 22:30, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)
Madżenko róże przesadzamy dopiero jak przekwitną? Przed nimi masz bergenie?


Nie wcześniej niż po połowie pażdziernika....
Tak przed różami mam bergenię sercolistną. W przyszłym roku muszę jej powyrywać trochę liści aby ją odmłodzić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:32, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Jejku horti i perovskia boskie razem!


Perovskia sama w sobie mnie zachwyca. Muszę do niej dosadzić niebieskich roślin.
Tylko wichura i ulewy położyły mi ją trochę, podobnie jak hortensje... ale skoro wielkie bambusy po ogrodzie z donicami fruwały to cóż taka delikatna perovskia...

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:34, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy Wy tez tak macie, że pod koniec lata mam ochotę przekopać cały ogród? Denerwują mnie pokładające się rośliny, zasychające końce liści, przekwitając kwiaty, wygryzione przez ślimaki hosty, porażone słońcem hortensje, nierówno rosnący trawnik, za słabo kwitnące róże i chwasty!!! Najbardziej lubię maj w ogrodzie!!!

Niech się ociepli to moze mi energia wróci
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Loosiuu 22:37, 21 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Marzena2007 napisał(a)


Perovskia sama w sobie mnie zachwyca. Muszę do niej dosadzić niebieskich roślin.
Tylko wichura i ulewy położyły mi ją trochę, podobnie jak hortensje... ale skoro wielkie bambusy po ogrodzie z donicami fruwały to cóż taka delikatna perovskia...


Może podsadzona kocimiętką byłaby fajna, bo zawsze coś by kwitło na niebiesko?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
polinka 22:38, 21 sie 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marzena2007 napisał(a)


Nie wcześniej niż po połowie pażdziernika....
Tak przed różami mam bergenię sercolistną. W przyszłym roku muszę jej powyrywać trochę liści aby ją odmłodzić


Dzięki Madżen, mnie już dzisiaj ''nosiło'' aby przesadzić róże do gracilimusków Jednak ''dołek'' na coś się przydał
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Slawko 22:39, 21 sie 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Nie tylko Ty Marzenko masz lekką deprechę Mi też się udziela... w jesieni lubię tylko, to że mogę przesadzać, rozmnażać... sadzić. Tyle tych uroków Z drugiej znów strony gdyby nie jesień i zima, to nie byłoby tego fajnego uczucia, wyczekiwania pierwszego krokusa, wychodzących bylinek... i dodatku z każdą wiosną jest coraz ładniej, wszystko się rozrasta, no chyba, że ta okrutna zima pokrzyżuje plany Ja zimę wykorzystuję na planowanie nowych nasadzeń, rabatek... tu sobie rysuje, tu projektuje i tak zima przeleci Pozdrawiam i trzymaj się, no!

P.S. I oczywiście więcej czasu na Ogrodowisku przebywam...
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Kasiek 22:49, 21 sie 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marzenko,przesylam Ci cala garsc Bawarskiego slonka,torebke pozytywnych mysli i uscisk z serca plynacy
____________________
Bawarka
Magda70 22:52, 21 sie 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
50 stron....a gdzie plan naprawczy???? Czy Ty chcesz abym przez Ciebie na urlop nie jeździła?????
Masakra....
Ide spać...jutro nadrobię
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
monteverde 23:06, 21 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzenko gratuluję 200 stronki, wszystko zaległe przeczytałam, nie lubię w niczym przesady, bo można czasami zwariować nie wiem czy nie mam w warmińskim opuchlaków, bo mi cosik liście Pilgrima wyżera jutro poszukam, a roślinki Twoje pięknie kwitną i są w ślicznych kompozycjach pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agniecha973 00:23, 22 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A już liczyłąm na ten romans wszechczasów po komentarzu Zbyszka

No dobra, teraz ogrodowo. Mam pytanie o te podwójne zawilce Honorine cośtam - zimowały już u Ciebie?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies