Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 06:13, 06 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)
Madżen,masz może grandiflorę ? Kupiłam taka wielką,niemal 2m na 2 pędy,a teraz mam dylemat co zrobić z nią na wiosnę,czy przyciąć jak w książkach pisze 1/3 wysokości,czy tylko uschłe kwiaty wyciąć,żeby dalej taka wielka była?

Macham


Kupiłam grandiflorę teściowej, sadziłam wiosna na dzień Matki. ale jest niska (1m) za to po nawożeniu się rozkrzewiła.
Reniu nie jestem slecjalistka od hortensji ale własna praktyka wobec horti mówi : silne, grube pędy przycinam nad 3 oczkiem a słabe, cienkie tnę max nisko, nad pierwszym oczkiem. Jeśli chesz wysoka to zostaw jeden ped wyzszy np. utnij nad 5 oczkiem a drugi przytnij na 3, musi się przecież rozkrzewić.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:14, 06 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)
Tez i mnie ukorzeniła się anabel przez okład, natomiast limki, jak cięlam wiosna, to te patyki wetknęłam do ziemi wymieszanej z oiachem i dosłownie wszystkie super się przyjęły, nawet kwitły kilka dałam Wieloszce teraz też jeszcze zrobię, zobaczymy z jakim skutkiem, na razie 5 młodych rosnie
Smacznej rannej kawy, ja już od 4.12 buszuję' no zgroza


Dlaczego Irenko nie śpisz!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasiula79 06:37, 06 lis 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Marzenko czytałam u Franciszka, że zabezpieczałaś na zimę klona - możesz napisać w jaki sposób?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Rench 08:34, 06 lis 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki Madżen
Miłego dzionka
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
ana_art 08:47, 06 lis 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Pamiętam chyba Zbysiu pokazywał jak tnie hortki, te gałązki na dalszym planie wyżej i stopniowo niżej te od 'frontu' w tym roku też tak zrobiłam z tą limka najstarszą i właśnie była taka jak chcialam czyli wysoka a jednocześnie miała kwiaty 'po całości'.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 10:46, 06 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


Dlaczego Irenko nie śpisz!


Wciąż przez to samo, Waligóra mówi, że zwariuje ze mną, ale co mam zrobić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 10:49, 06 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)


Kindzia pieronie łognisty jeszcze nie ma 22:00 !

Kindzia miała na myśli, że w pokrzywach też z radością piele
Chwalę sie..wczoraj poszłam praktyczni po roku na zajęcia z pilates.. zaczęłam od łatwiejszych... i mam dziś zakwasy i przybyło mi mięśni o któych nie miałam pojęcia To też jakiś rodzaj pieszczot, bo to niby dla przyjemnosci Ale 12 stycznie sie zbliża.. trza podrasować kondycję ... bo jak przyjedzie Finka, to mnie znów zamęczy na amen
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
atena35 12:06, 06 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
ana_art napisał(a)
Pamiętam chyba Zbysiu pokazywał jak tnie hortki, te gałązki na dalszym planie wyżej i stopniowo niżej te od 'frontu' w tym roku też tak zrobiłam z tą limka najstarszą i właśnie była taka jak chcialam czyli wysoka a jednocześnie miała kwiaty 'po całości'.


Niby rozumiem ale czy gdzieś jest zdjęcie tego "wachlarza" ?
____________________
Ogród Tosi
Pszczelarnia 12:27, 06 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madżenn!
Mogą być kaloszki i nóżki. Ale to nie Twoje nóżki! Tak na oko mi się wydaje.

Towarzysko jesiennie życie kwitnie - skoro kwiatki nie kwitną już. Za oświecenie mnie w temacie donic - jak konewki wielkie dzięki. Jak mnie zaślepi czasem, to długo trzyma.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 17:12, 06 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Spełniłam miłą prośbę Marzenko, mogę Cię już uszczęśliwić tymi palmowymi i pozostałymi innymi
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies