Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Luckaa 18:16, 24 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Cleo napisał(a)

Obecnie tez już nie ma. Zdjecia robilam ze dwa tygodnie temu. Mowisz, ze poprzycinalaś. Nie boisz się przymrozków nocnych?

W sumie niewiem, bałam się że nie zdąże, rano jest z -3 więc chyba nic się nei stanie, w sumie to przycięłam tawuły i wierzbe hakuro, i kilka maleńkich bukszpanów, mam nadzieje że nic się nie stanie.
____________________
Lucyna
as226 16:51, 25 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
pozdrawiam wiosennie
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Cleo 17:01, 25 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Ja rownież pozdrawiam. Wiosennie jest oj wiosennie, pieknie wiosennie. rewelacja
____________________
Marzenia do spełnienia
wietrzyk 20:03, 25 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
hej
przede wszystkim wyrazy uznania. Fajnie Ci wyszedł ten plan, bardzo przejrzyście. Wiadomo już co i jak
Aby poprawić czytelność możesz oznaczać rośliny cyframi. tzn na rysunku oznaczasz "1" a obok w opisie wpisujesz: 1 - cis. Jeśli cisów jest 5szt to rysujesz ich 5 i wszystkie oznaczasz "1" i wiadomo, że jedynka na Twoim rysunku to cisy. Kolory czasami się zlewają i nie widać dokładnie co jest co.

Rośliny też rysuj w skali i w wielkościach docelowych. Będziesz wiedziała ile miejsca dla nich przeznaczyć. Jeśli docelowa średnica korony brzozy brodawkowatej to 5-7 metrów, to rysujesz kółko 5cm. I tak, dla dębu i brzozy, 1 metr odległości od żywopłotu ze Smaragdów to za mało. W przyszłości będzie ciasno.
Czy wokół domu przewidziana jest opaska, czy trawa będzie dochodzić do ściany budynku? Możnaby rabatę przy tarasie "pociągnąć" do ściany budynku. Nie zostawiać paska trawy bo ciężko będzie tam kosić.
Ładne linie rabat
Placyk na basen możnaby wkomponować w linię rabat. Co Ty na to? Ja tego nie zrobiłam i teraz kombinuję jak połączyć, bo tak dziwnie na środku wygląda.
Fajnie, już coś się rysuje w wyobraźni Będzie git
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Cleo 23:23, 25 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Aaa dziękuję za pochwalę To moja pierwsza na tym forum
Fajnie, ze spojrzalaś na moje wypociny.
Jesli chodzi o zywoplot ze szmaragdow.. Nie do końca rozumiem. Czy 1m od ogrodzenia to za malo, czy 1m od tuji do brzozy i debu?

Sluszna uwaga jesli chodzi o rabatę przy tarasie, dociagnę ją do opaski, bo opaska jest planowana. Robimy ją z kamieni z potoku gorskiego i czekam na kolejną dostawe od kuzyna. Cięzkie diabelstwo i przywozi nam co jakiś czas po dwie trzy skrzynki małe. Od frontu juz tak zrobilismy, nasza opaska przykuwa wzrok odwiedzajacych.

A wspomniany dabek niestety nie wytrzymal naporu sniegu i sie zlamał. Był malusi, watly, ze w ogole go nie bylo widac, ale być moze odbije.
Brzoza natomiast ladnie urosla, dobrze jej w tym miejscu. Zastanawiam sie czy ja ciać?
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 23:29, 25 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
wietrzyk napisał(a)
hej

Ładne linie rabat
Placyk na basen możnaby wkomponować w linię rabat. Co Ty na to? Ja tego nie zrobiłam i teraz kombinuję jak połączyć, bo tak dziwnie na środku wygląda.
Fajnie, już coś się rysuje w wyobraźni Będzie git


Moglabym tak zrobić. Nie mam pojecia jak, ale pomyslę. Musiałabym tę rabatę powiekszyc chyba.
____________________
Marzenia do spełnienia
wietrzyk 09:20, 26 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Kasiu
chodzi oczywiście o odległość 1m pomiędzy żywopłotem, a brzozą. Jeśli to brzoza brodawkowata (chyba, żw masz jakąś z odmian) to ogromne drzewisko z niej będzie. Kilkanaście metrów wysokości i ok 7m średnicy.Tuje też się rozrosną do ok 0,8m średnicy. Brzoza wejdzie w żywopłot, a jak się rozrośnie to już jej nie dasz rady przesadzić. Można delikatnie przycinać, żeby formować koronę.
Muszę lecieć, obowiązki wzywają Odezwę się popołudniu
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 16:27, 26 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kasia,
Zobacz tutaj:

To takie luźne przemyślenia, ale zobacz ten placyk. Mógłby też być w tym zakolu po lewej stronie (?)
Jak myślisz? Widziałam podobnie wkomponowany placyk z huśtawką ogrodową u Syli.
Tylko rysunek do góry nogami się wstawił
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Cleo 18:33, 26 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Oooo widzę, że pokombinowałaś trochę
Dzieki wielkie.

W lewym rogu w zakolu bedzie stala hustawka. Jeszcze się zastanawiam vzy postawic ja w trawie?
Zaraz obok ma byc placyk pod basen i nie wiem czy nie bedzie za duzo tego betonu, czy żwiru.


Obwodka z bukszpanu obok placyka chyba się nie sprawdzi, bo woda będzie chlapać na boki na pewno.

A brzozę mam przesadzić w prawy górny róg?

Po lewej stronie ttak pośrodku narysowałas coś duzego, co to?

Czyli myślisz, zeby kolo tarasu posadzic cisa kolumnowego? Tam zaraz jest okno, mogłby byc jeden z cisow ktore mam do przesadzenia? Narazie nie mam pojęcia gdzie je przesadzić?

I jeszcze jedno pytanie
Te tuje na zywoplot, ktore wzięlas w kólka to nie powinnam ich sadzic. czy jak to rozumieć?.

Kurde pisze na tablecie i nie mogę nic nakreślic na tym rysunku. A tyle wątpliwości.
____________________
Marzenia do spełnienia
wietrzyk 22:43, 26 lut 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cleo napisał(a)


W lewym rogu w zakolu bedzie stala hustawka. Jeszcze się zastanawiam vzy postawic ja w trawie?
Zaraz obok ma byc placyk pod basen i nie wiem czy nie bedzie za duzo tego betonu, czy żwiru.
Wydaje mi się, że dwa takie placyki obok siebie to trochę za dużo. Może placyk pod basen, a pod huśtawkę piasek ograniczony bordem, albo taką kratkę plastikową w którą się trawę wysiewa. Zawsze jak dzieciaki wyrosną można usunąć i trawnika dosiać

Obwodka z bukszpanu obok placyka chyba się nie sprawdzi, bo woda będzie chlapać na boki na pewno.
Obwódka to tylko propozycja. raczej chodziło mi o to, żeby placyk w jakiś sposób włączyć w rabatę. Kiedyś zlikwidujecie basen, a placyk można wykorzystać jako miejsce wypoczynkowe. Trejaż, albo pergolę dostawić, a zieleń dookoła już będzie

A brzozę mam przesadzić w prawy górny róg?
Wydawało mi się, że brzoza już tam była zaznaczona. I po prostu zaznaczyłam ją w skali.

Po lewej stronie ttak pośrodku narysowałas coś duzego, co to?
To "dorosły" świerk kłujący

Czyli myślisz, zeby kolo tarasu posadzic cisa kolumnowego? Tam zaraz jest okno, mogłby byc jeden z cisow ktore mam do przesadzenia? Narazie nie mam pojęcia gdzie je przesadzić?
Jeśli okno to oczywiście nie, bo zasłaniałby widok i zacieniał. Może coś mniejszego kolumnowego?

I jeszcze jedno pytanie
Te tuje na zywoplot, ktore wzięlas w kólka to nie powinnam ich sadzic. czy jak to rozumieć?.
Narysowałam je tylko nieco grubsze, jako dorosłe już. Myślę, że osiągną z 0,8m średnicy.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies