Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia do spełnienia - nieśmiało się witam! :)

Gardenarium 20:04, 13 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak dla podpowiedzi, powinnaś zapytać w watku o cisach albo topiary z cisa i bukszpanu. Ale jak przewidziała Bogdzia zajrzałam i jestem

Te cisy są bardzo ładne, trzeba je umocnić drutem, zrobić takie obręcze i moim zdaniem na równo przyciąć wierzchołki i prowadzic w walce, albo w obeliski, jak w ogrodzie Sissinghurst.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/84-ogrody-angielskie-sissinghurst-castle-garden-jesienia

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cleo 21:33, 13 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Dziękuję Danusiu za podpowiedź i wskazanie jak powinny wyglądać docelowo, hehe marzenie.
C,zyli dobrze zrozumiałam, ze tego wyższego powinnam przyciąć na wysokosc nizszego? A czy te obrecze jak już sie robi, to one zostają, czy ma to byc zabieg tymczasowy?
Wiesz ja zielona, wiec moze zadaje banalne pytania.
Aha i jeszcze zakladajac, ze je juz ladnie przycielam, to czy przesadzajac w inne miejsce rozdzielic je czy posadzic obok siebie w parze?
____________________
Marzenia do spełnienia
Bogdzia 19:32, 14 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gardenarium napisał(a)
Tak dla podpowiedzi, powinnaś zapytać w watku o cisach albo topiary z cisa i bukszpanu. Ale jak przewidziała Bogdzia zajrzałam i jestem

Te cisy są bardzo ładne, trzeba je umocnić drutem, zrobić takie obręcze i moim zdaniem na równo przyciąć wierzchołki i prowadzic w walce, albo w obeliski, jak w ogrodzie Sissinghurst.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/84-ogrody-angielskie-sissinghurst-castle-garden-jesienia



Ja Ją źle skierowałam ale ponieważ nie mam takich roślin to niezbyt sie orientuję , najwazniejsze ze sie udało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luckaa 11:02, 15 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej odwiedzam sasiądke, widze że jestesmy an tym samym etapie, nasadzeń i planowania, i tak samo jak Ty, wymyślam, układam w głowie plan, i jade do szkólki po konkretny okaz, pare razy juz zmieniałam koncepcje, ale jeszcze nic się ie zmarnowało, bo miejsca troche do zagodpodarwonia jest, i ile jeszcze roslinek ppotzrebnych... Pozdrawiam
____________________
Lucyna
Cleo 11:40, 15 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Oj ja to jestem naprawdę na poczatku swojej przygody z ogrodem i jeszcze nie ogarniam.
Wizji mam dużo, tylko to co mnie się podobało w zeszlym roku, w tym już bym zmieniła. W planach mam dużo przesadzania roślin w inne miejsce niż rosną dotychczas. Ehh tak to jest z kobietami. Mąż jak slyszy ile roboty mam dla niego na wiosnę, to obawia się, ze nie podola. Oczywiscie zawsze mi pomaga i dzielnie znosi moje zachciewajki.

Te malutkie bukszpany obok scieżki najprawdopodobniej przesadzę w inne miejsce, bo mam dużego psa, który na takie malenstwa nie zwraca uwagi i boję się, że nie przetrwają. Kilka gałązek mi już złamała

Także bardzo się cieszę, ze trafiłam na Ogrodowisko i mogę podziwiać piekne ogrody, choć wiem, że u mnie male szanse, żeby bylo tak pięknie
____________________
Marzenia do spełnienia
olga_ 12:20, 15 lut 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Witam. Jestem jak pisałam Widze że też jesteś nowa Fajnie się u Ciebie zapowiada, mam te same problemy co Ty, dużo wizji i nie ogarniam... Bede zaglądała,pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
kitek81 12:36, 15 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
to i ja wpadam przywitać sąsiadkę fajnie, że nasza kujawsko-pomorska ekipa się powiększa
oczywiście zaznaczam do obserwowanych wątków i czekam na sygnał o roślinkach na pchlim targu o szkółce w Bądkowie też nie słyszałam, a może warto tam zajrzeć!?
pozdrawiam i miłego dnia życzę
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Cleo 10:29, 16 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
olga_ napisał(a)
Witam. Jestem jak pisałam Widze że też jesteś nowa Fajnie się u Ciebie zapowiada, mam te same problemy co Ty, dużo wizji i nie ogarniam... Bede zaglądała,pozdrawiam


Hej!
Dziekuję za odwiedzinki, wiosną jeśli tylko zrobi się cieplej to ruszam z pracami ogrodowymi pełna parą juz sie doczekac nie mogę. Takze oczywiscie zapraszam, bo pewnie bede potrzebowala wsparcia
____________________
Marzenia do spełnienia
Cleo 10:36, 16 lut 2014


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
kitek81 napisał(a)
to i ja wpadam przywitać sąsiadkę fajnie, że nasza kujawsko-pomorska ekipa się powiększa
oczywiście zaznaczam do obserwowanych wątków i czekam na sygnał o roślinkach na pchlim targu o szkółce w Bądkowie też nie słyszałam, a może warto tam zajrzeć!?
pozdrawiam i miłego dnia życzę


Witaj.
Jak tylko sie roslinki pojawia, to dam znac. A jesli chodzi o szkolke w Bądkowie, to myslę, ze warto do nich zajrzec. Maja swoja strone internetowa i tam mozesz sobie przejrzec ich pelna oferte. Nazywaja sie AGRO Niemczyk, jak wpiszesz w google, to sie wyswietli.
Ja bylam u nich w zeszlym roku pod koniec lata i zalowalam, ze tak pozno. Kupilam kilka roslinek, m.in. rh, ktore mam nadzieje w tym roku u mnie zakwitna. Na cale zakupy dostalam maly rabacik, mila obsluga, pani cierpliwa hehe
Takze warto sie im przyjrzec
____________________
Marzenia do spełnienia
kitek81 11:00, 16 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Cleo napisał(a)


Witaj.
Jak tylko sie roslinki pojawia, to dam znac. A jesli chodzi o szkolke w Bądkowie, to myslę, ze warto do nich zajrzec. Maja swoja strone internetowa i tam mozesz sobie przejrzec ich pelna oferte. Nazywaja sie AGRO Niemczyk, jak wpiszesz w google, to sie wyswietli.
Ja bylam u nich w zeszlym roku pod koniec lata i zalowalam, ze tak pozno. Kupilam kilka roslinek, m.in. rh, ktore mam nadzieje w tym roku u mnie zakwitna. Na cale zakupy dostalam maly rabacik, mila obsluga, pani cierpliwa hehe
Takze warto sie im przyjrzec


stronę internetową już wczoraj przejrzałam faktycznie, ceny fajne no i nawet na razie jeżdżę do szkółki w Ostrowąsie, mamy rabat i obsługa też super ale i tam też pewnie warto zajrzeć, przejazdem do Osięcin, bo tam mam rodzinkę
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies