Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

soldi 12:30, 05 kwi 2016

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Podpinam się pod pytanie kaminaka.

Dla zobrazowania stan trawnika z soboty (02.04) po pierwszym w tym roku koszeniu.

Trawnik założony w czerwcu zeszłego roku. Też słyszałem o tym, że przez pierwsze dwa lata nie robi się wertykulacji. Czyli w sumie dwa pytania czy to prawda i czy mój trawnik zostawić jaki jest czy mu w jakiś sposób jeszcze pomóc?
Aha - w marcu był nawożony.

Pozdrawiam,
Wojtek
MarcinCz 21:19, 05 kwi 2016

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam ja siałem w tamtym roku wiosną dziś skosiłem ale jest dużo suchej trawy.Jutro zaryzykuje i przejadę wertykulatorem (czytałem że jednorocznych trawników się nie poddaje wertykulacji)delikatnie tylko w jedną stronę i nie za głęboko tak ażeby wygrabić tą suchą trawę a następnie dam nawóz yara mila complex.Mam nadzieję że nie zepsuje sobie trawnika.Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 09:10, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
soldi napisał(a)
Podpinam się pod pytanie kaminaka.

Dla zobrazowania stan trawnika z soboty (02.04) po pierwszym w tym roku koszeniu.

Trawnik założony w czerwcu zeszłego roku. Też słyszałem o tym, że przez pierwsze dwa lata nie robi się wertykulacji. Czyli w sumie dwa pytania czy to prawda i czy mój trawnik zostawić jaki jest czy mu w jakiś sposób jeszcze pomóc?
Aha - w marcu był nawożony.

Pozdrawiam,
Wojtek


Możesz te rzadsze miejsca przesypać ziemią do trawników i przegrabić plastikowymi grabkami. Od razu zrobi się ładniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
soldi 09:53, 06 kwi 2016

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Czyli wertykulację póki co odkładam. Może jesienną, tak?

Dziękuję bardzo za poradę
Gardenarium 10:11, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, skosić i przesypać ziemią przegrabić. Nie ma co torturować ładnie wyglądającego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janek20052 11:19, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
Dzień dobry. Tydzień temu potraktowałem swój trawnik po wertykulacji nazwozem Florovit z mchem. Czy następne nawożenie mogę zrobić saletrą wapniową? Ewentualnie kiedy?
Jawka 12:06, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Saletra to nawóz "startowy", z którego korzystamy na przełomie marca/kwietnia, kiedy trawa potrzebuje dużej dawki azotu do szybkiego startu. W późniejszym czasie trawa "woli" nawozy wieloskładnikowe, bo potrzebuje także innych składników poza azotem.
Kolejne nawożenie w zależności od tego jak często kosisz, mniej więcej za 3-4 tygodnie od pierwszego nawożenie, nawozem wieloskładnikowym.
Janek20052 13:03, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
A nie mogę zamiast wieloskładnikowego użyć saletry?
Jawka 13:20, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Możesz. Możesz wszystko. Przecież to Twój trawnik.

Tylko po co pędzić trawnik samym azotem?
Janek20052 13:27, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
No nie samym. Bo najpierw użyłem wieloskładnikowego a potem użyłbym saletry. Czyli odwróciłbym kolejność. Po to żeby przyspieszyć wzrost.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies