Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Nemo 08:29, 29 mar 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Teraz wygrab, żeby zaczęła oddychać i coś puszczać. W suchą pogodę wertykulacja bardzo płytka 2-3 mm jedynie.

Po zabiegu poczekać co się będzie działo. Na nawóz jest czas, a przenawożenia nie da się odwrócić.


Mam do wyboru wertykulator elektryczny o mocy 1500 i minimalnej głębokości ustawienia ostrzy -3 mm (max -9 mm) lub drugi, o mocy 1700 i wtedy najmniejsza głębokość to - 5 mm (max -12 mm). Czy teraz, na wiosnę, wertykulacja na -5 mm dla 1,5 letniego trawnika będzie za głęboka? Wolałabym kupić ten z trochę mocniejszym silnikiem, ale boję się, że uszkodzę trawę. We wszystkich wypalonych w zeszłym roku miejscach trawa odbija, więc trawnik żyje. Proszę o radę.
Gardenarium 08:33, 29 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup w zasadzie wszystko jedno jaki. Nie robisz tego zawodowo więc słąbszy też pewnie wydoli.Ja zawsze polecam mocniejsze, ale czy to ma sens w twoim przypadku, nie jestem pewna.

Teraz jedynie "liźnij" trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MAD 15:21, 29 mar 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Czy ktoś z Was ma jakieś sprawdzine miejsce gdzie można wypożyczyć wertykulator spalinowy (z tych mocniejszych bo i powierzchnia duża i ziemia dość zbita) na pd-zach od Warszawy?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
dubois 08:09, 30 mar 2016

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
chciałem zapytać czy to co widoczne na zdjęciach potrzebuje wertykulacji? nigdy wcześniej zabieg ten nie był u mnie wykonywany, wygląda jakby było więcej siana niż trawy, trawnik założony na wiosnę 2014 r. czyli ma dwa lata, co robić?
Nemo 08:59, 30 mar 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Kup w zasadzie wszystko jedno jaki. Nie robisz tego zawodowo więc słąbszy też pewnie wydoli.Ja zawsze polecam mocniejsze, ale czy to ma sens w twoim przypadku, nie jestem pewna.

Teraz jedynie "liźnij" trawę.


,,Liznąć" go na krzyż, czy tylko w jedną stronę przejechać ? Przepraszam, że marudzę, ale chcę go wskrzesić, a nie dobić i wolę się upewnić, że zrobię wszystko jak należy.
Roman_73 09:50, 30 mar 2016


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
dubois napisał(a)
chciałem zapytać czy to co widoczne na zdjęciach potrzebuje wertykulacji? nigdy wcześniej zabieg ten nie był u mnie wykonywany, wygląda jakby było więcej siana niż trawy, trawnik założony na wiosnę 2014 r. czyli ma dwa lata, co robić?



Dla mnie jak najbardziej wertykulacja
____________________
dubois 08:30, 31 mar 2016

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
wertykulacja tylko w jedną stronę i jak najpłycej? i wygrabić całe to siano?
Joanna___ 10:38, 31 mar 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Słuchajcie,ja prawie zabiłam trawnik i Danusia mi napisała,że wiosną nie robi się na krzyż a w swoim artykule(pod nim),że wertykulacja na 2 mm.Nie znam się ale zapamiętuję co ważniejsze
____________________
Joanna___ 10:40, 31 mar 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Polecam artykuły na głównej stronie.Jeden z nich.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/453-najpilniejsze-wiosenne-prace-czyli-jak-uporzadkowac-ogrod-na-swieta
____________________
kaminak 08:03, 04 kwi 2016


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Witam, mam roczny trawnik. Czy powinnam robić wertykulację, czy wystarczy wygrabić tylko? Czytałam, że wertykulację robi się dopiero po dwóch latach. Mój trawnik nie najlepiej jednak wygląda po zimie, jakie zabiegi powinnam wykonać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies