Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Nemo 17:48, 07 mar 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 14
Dziękuję za szybką odpowiedz. Korzenie są białe, może uda się uratować. Glebogryzarka odpada, bo pod spodem mam siatkę przeciwko kretom i operacja kładzenia wszystkiego od nowa na chwilę obecną nie wchodzi w grę. W takim układzie Pani Danusiu, zrobić płytką wertykulację (0,5 cm?) w kwietniu i potem ewentualnie dać nawóz (saletra amonowa może być)? Czy może po wertykulacji nie kombinować z nawozem i cierpliwie poczekać, aż trawa odbije po zabiegu i dopiero wtedy ewentualnie nawieźć?
Gardenarium 18:06, 07 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz wygrab, żeby zaczęła oddychać i coś puszczać. W suchą pogodę wertykulacja bardzo płytka 2-3 mm jedynie.

Po zabiegu poczekać co się będzie działo. Na nawóz jest czas, a przenawożenia nie da się odwrócić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nemo 19:11, 07 mar 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 14
Dobrze, jutro zacznę działać. Mam nadzieję, że akcja regeneracja powiedzie się. Pozdrawiam serdecznie.
Joanna___ 19:34, 25 mar 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Zacznę od:chyba zabiłam trawnik Przeprowadziłam pierwszą w moim życiu i mojego trawnika aerację.Trawnik 4 letni,średnio gęsty,bez chwastów,w czasie zimy i śniegu sporo deptany co widać,w sezonie nawożony,podlewany "ręcznie",około 500m2.Aerację zrobiłam sprzętem elektrycznym na krzyż na najgłębszym ustawieniu,wyczesałam 12 kopiastych,ubitych suchą trawą taczek i gdybym poleciała jeszcze raz byłoby więcej.No tak ale....wydaje mi się,że trawy zostało bardzo mało,zrobiłam dosiewki ale tylko tam gdzie był kret.Teraz planuję sypnąć saletrę wapniową a później już nawozy długodziałające.Wklejam zdjęcie po torturach.Zabiłam trawnik?
____________________
Gardenarium 11:34, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na szkoleniu powiedzieli: nigdy na wiosnę głębokiej wertykulacji czy tego co zrobiłaś, nigdy tym bardziej na krzyż.

Ale nie zabiłaś trawnika, dałaś mu mocno w kość, ale trawnik to mocny gość.

Zniesie wiele, będzie się podnosił. Lej teraz wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roman_73 23:42, 26 mar 2016


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witam Danko po zimie wszystkich uzytkownikow
Pytanie.. czyli na wiosne wertykulacja raczej tylko wjedna strone ?
Pozdrawiam i Wesolych Swiat.
Roman.
____________________
Gardenarium 11:56, 27 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lekka wertykulacja, głębszą robimy we wrześniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 21:08, 27 mar 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Gardenarium napisał(a)
Na szkoleniu powiedzieli: nigdy na wiosnę głębokiej wertykulacji czy tego co zrobiłaś, nigdy tym bardziej na krzyż.

Ale nie zabiłaś trawnika, dałaś mu mocno w kość, ale trawnik to mocny gość.

Zniesie wiele, będzie się podnosił. Lej teraz wodę.


Dziękuję,będę lała.
____________________
MMarcin 19:48, 28 mar 2016

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Na starta (marzec-kwiecień) sypiemy saletrę wapniową, ale jaką? Tropicote czy Nitrabor skład mają bardzo podobny więc w sumie pewnie bez róznicy, ale jaka dawka zastosować na m2.
Gardenarium 22:24, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób badanie gleby wtedy dowiesz się czy w ogóle stosować. Beztroskie stosowanie nawozów prowadzi do zasolenia gleby, a tym samym szkodzi.
Nie można odpowiedzieć jaką dawkę, bo nie wiadomo co zawiera gleba na której rośnie trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies