Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

urszula_walczuk 16:57, 01 cze 2016

Dołączył: 20 maj 2016
Posty: 3
Uff, ale macie piwonie! Coral Sunset i Garden Treasure magia.
A tu moje.
Zdj.1 drzewiasta nn
Zdj. 2,3 Lemon Chiffon
Potem drzewiaste nn i nakońcu delikatna rubra plena
a pierwsze Lemon Chiffon, kolejne drzewiaste nn i dwa końcowe delikatna Rubra plena. Pozdrawiam.
KasiaBawaria 20:16, 01 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zbigniew- one rosna ogromne. Moje maja 1,30 wysokosci i tyle w srednicy jak nie wiecej. Nie mam niestety miejsca.Zaluje Sa piekne.
____________________
Zapraszam na kawe
Pluszakowa 15:17, 05 cze 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Chciałam zapytać jak wyszło rozmnażanie z nasion? Bardzo mnie to zaciekawiło.i czy można gdzieś dostać nasiona poza wymianą koleżeńską na ogrodowisku?
____________________
Magda Mały ogród miejski!
22:13, 07 cze 2016
Pluszakowa napisał(a)
Chciałam zapytać jak wyszło rozmnażanie z nasion? Bardzo mnie to zaciekawiło.i czy można gdzieś dostać nasiona poza wymianą koleżeńską na ogrodowisku?

rozmnażanie z botanicznych piwonii np. lekarskiej, p.peregrina, czy delikatnej. , vetichii,
Nasiona kupuję na allegro w sierpniu , często są wystawiane do sprzedaży.
siakowa 09:00, 14 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Witam, Czy piwonie po przekwitnięciu zachowuj dalej ładne liście do końca sezonu?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
monteverde 11:36, 14 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
W większości tak chyba, że maja jakąś chorobę grzybową lub szara pleśń jak lato jest deszczowe ale wtedy trzeba wyciąć porażone liście a piwonie opryskać Bioseptem, który jest na bazie grejfruta
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
halina522 23:35, 07 wrz 2016

Dołączył: 25 lip 2014
Posty: 19
Dzisiaj zebrałam ostatnie nasiona z otwartych strąków piwonii drzewiastej z siewek. Wszystkie zaraz włożyłam do gruntu oraz w oczka paletki na rozsadę. Pilnowałam żeby nie przesuszyć nasion bo mam nadzieje, że zejdą na wiosnę 2017, a nie po dwóch latach.
siakowa 07:41, 08 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
monteverde napisał(a)
W większości tak chyba, że maja jakąś chorobę grzybową lub szara pleśń jak lato jest deszczowe ale wtedy trzeba wyciąć porażone liście a piwonie opryskać Bioseptem, który jest na bazie grejfruta
dziękuje mus zatek zakupić pewnie najlepiej wiosną?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kasia_CS 12:02, 16 paź 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja mam taką zagwozdke peoniową. W zeszłym roku dostałam od mamy karpy peonii i posadzilam. Wiosną wypuscily piękne liście, ale nie kwitly. Niestety nie umiem stwierdzic, czy zawinilo to, ze to było nowe nasadzenie, czy moze wsadzilam je ciut za gleboko... a może jedno i drugie.. Czy jest sens je ruszac (teraz lub wczesną wiosna), zeby ewentualnie poprawić te głębokość sadzenia? Uwielbiam peonie i marzy mi się, by kwitly mi za oknami kwiaty z mojego ślubu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gardenarium 12:11, 16 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ruszaj, jedynie odgrzeb jeśli za głęboko. Musi mieć czas aby zakwitnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies