Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Iwk4 19:24, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Skopiowane od Oli: "fiolety i niebieskosci u mnie: przymiotno, ostróżki, szałwie, perovskia, dzwonki brzoskwiniolistne, rozwar, trzykrotka, czosnki, liatry, kocimiętka, maciejka, chabry. Miały być floksy, ale są różowe."

Piękne Ola masz te fiolety i niebieskości. Muszę nasadzić, bo mam tylko floksy, liatrę, parę naparstnic, żeniszki i takie coś cudowne - drobniutkie kwiatki - co zapomniałam jak się nazywa w skrzynce na parapecie. O matulu, ale skleroza

Violu, wyślij mi namiary na Ciebie, jak przymiotno i firletka przekwitną, to ci wyślę. W tytule napisz firletka. Przymiotno jest śliczne i mam. Ola ma ode mnie, chociaż nawet nie wiedziała, że chce

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:26, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Iwonko, wygospodarujesz jeszcze miejsce i dasz sie ponieść szaleństwu różanemu bo ja już oszalałam. Codziennie podchodzę do moich różyczek i gadam z nimi pytam czy im u mnie dobrze Mam nadzieję, że koty nie będą zazdrosne

Koty niech myślą, że gadasz do nich I tak, nie skapną się co mówisz.
Mi się ogród niestety kończy już
____________________
Ogródek Iwony II
AgaAga 23:02, 29 cze 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Violu czy masz może róże Ascot, bo interesują mnie róże w takim kolorze i chciałabym ją porównać do róży Red Leonarda. Czy liście tego Leosia są takie ciemno zielone? możesz wstawić więcej fotek tej róży, pozdrawiam
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kosolka 07:51, 30 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Violka! Trochę już teskno za Tobą! No weź częściej się odezwij i coś pokaż! Buziole!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 22:16, 03 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kochane jesteście dziewczyny, że zaglądacie i pamiętacie o mnie Ja sama o sobie zapomniałam Jutro będą fotki, chociaż nie dużo bo jeszcze większość róż jakaś przymulona, floksy jeszcze trochę, hortki mają malusie pączusie więc też trzeba czekać. Ale słowo jutro coś pstryknę. Lecę do Was, będę się ślinić
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:20, 03 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
AgaAga napisał(a)
Violu czy masz może róże Ascot, bo interesują mnie róże w takim kolorze i chciałabym ją porównać do róży Red Leonarda. Czy liście tego Leosia są takie ciemno zielone? możesz wstawić więcej fotek tej róży, pozdrawiam

Aga, mam młodziutką Ascot, ale jeszcze trochę muszę poczekać na otwarcie się pączków, żeby zobaczyć kolorek, sama jestem ciekawa. Leoś ma ładne listki , takie właśnie ciemnozielone, wydaje mi się, że podobne do Ascot - jutro się przyjrzę. Red Leonardo ma niższy krzaczek, Ascot jest taki wyniosły, idzie w górę zdecydowanie, natomiast bardziej wrażliwy i mszyce go atakują. Leosia nic nie bierze
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:21, 03 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)

Violu, wyślij mi namiary na Ciebie, jak przymiotno i firletka przekwitną, to ci wyślę. W tytule napisz firletka. Przymiotno jest śliczne i mam. Ola ma ode mnie, chociaż nawet nie wiedziała, że chce


Iwonko, bardzo bardzo chcę
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:31, 04 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A teraz małe podsumowanie czerwca w moim ogródku - ciągle mało roślin kwitnie, mam wrażenie, że koloru u mnie nie ma. Fakt, że mało bylin posadziłam, ale liczę jeszcze na kolorki bo pączków co nie miara. Na razie na zdjęciach - róże

Pierwszy kwiat Louis Odier - pachnie zabójczo

Malutka Larissa

Red Leonardo - od ponad miesiąca szaleje

I Ascot moja nadzieja na zakochanie Wciąż czekam chociaż kolor już urzeka, krzak piękny wzniesiony i byczo zdrowe listki (chociaż wciąż walczę z mszycami; są tylko na Ascot)

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:36, 04 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mam jeszcze inne kwiatki

Na parapetach w skrzynkach rosną pelargonie, ipomena i chyba lobelia????
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:41, 04 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I jeszcze parę innych kolorków
żeniszek

naparstnice

hortensja nn

i mięta pieprzowa
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies