Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 14:04, 11 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dziękuję Asiu Mój Leonardo ma wszystkie takie zapieczone pączki i bardzo długo się nie ruszają z miejsca, ale ten jeden kwiat ładnie rozkwita więc może i reszta tez ruszy. U mnie też rosną na patelni, kupowałam je bo właśnie gdzieś wyczytałam, że dobrze sobie radzą na słońcu
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
JoannA 14:07, 11 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
To pewnie się pospieszyłam z oberwaniem tych pąków...trudno
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
catherine85 22:59, 11 cze 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Violu piękna ta róża- może i ja rozpocznę przygodę z różami
Ps. Mogę prosić Cię o wymiary tych donic co obiacałas? Dziękuję i pozdrawiam
Viola 23:09, 11 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
catherine85 napisał(a)
Violu piękna ta róża- może i ja rozpocznę przygodę z różami
Ps. Mogę prosić Cię o wymiary tych donic co obiacałas? Dziękuję i pozdrawiam

Kasiu, przepraszam, zmierzyłam, ale zapomniałam wstawić. Mam trzy donice w sumie, jedna przed domem najdłuższa około 180 cm, szerokość 60cm, druga przed kuchnią krótsza 120 cm na 60 i z tyłu domu przy tarasie 150 cm na 60 cm. Z tym , że to są wymiary zewnętrzne. Ścianki mają około 10 cm i jeszcze wsadziłam do środka gruby styropian i zabezpie czyłam go folią. Na rośliny jest już mniej miejsca, ale śmiało można nawet tuje posadzić. Niby fajna sprawa, ale wydaje mi się, że jak nie masz to nie ma czego żałować. Pozdrawiam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
catherine85 21:01, 12 cze 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Violu bardzo dziękuję Ja koniecznie muszę cos pomysleć z moim frontem bo juz patrzec na niego nie mogę. Powstały u mnie takie mury i noszę się z zamiarem ich zburzenia. I tu się zastanawiam czy dobudować te donicę czy zostawić bez donic(oczywiscie po skuciu murków) i posadzić jakies kulki czy cos w ten deseń . Jak myslisz?

Drugą opcją jest zostawić murki i posadzić przed nimi zółte trzemieliny na pniu a pod nimi- sama nie wiem moze jakies trawy...
Viola 11:08, 13 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kasiu, nie musisz brać mojego zdania pod uwagę, bo rozumiem, że jak ktoś sobie coś w głowę nabije, to ciężko komuś radzić, ale ja na Twoim miejscu nie robiłabym tych donic. Nie wiem jak można wykończyć u Ciebie ten murek (bo oczywiście wymaga wykończenia). Może obudować czymś np. kamieniem lub terakotą - nawet nie cały tylko od góry taki pasek puścić jako wykończenie. Albo nawet tylko na górze zrobić taką półkę (nie wystającą poza obręb murku). Będziesz mogła przed murkiem coś posadzić, może bluszcz puścić, albo róże pienne na kratce lub coś zimozielonego posadzić . Albo trzmielinę i trawy jak piszesz. Możliwości jest wiele, dużo osób Ci pomoże, ja jestem słaba w te klocki, powoli zaczynam, nie mam umiejętności, sił, ani finansów, żeby komuś zlecić robotę. Donice są kłopotliwe, trzeba im zrobić odpływ wody (ja tego nie mam muszę non stop kontrolować wilgotność podłoża, żeby nie za mokro i nie za sucho było. A projekt Twojego domu to nie Zojka przypadkiem - bo bardzo podobny do mojego?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 11:11, 13 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
To jest mój przód zaraz po wprowadzeniu się - dwie donice byle jak zagospodarowane - ale były to pierwsze i jedyne roślinki w całym ogrodzie
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 16:10, 13 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Moja jedna Ascot została zaatakowana przez te małe zielone paskudztwa - mszyce. Wczoraj wieczorkiem zrobiłam miksturkę i poszłam na wojnę. Zobaczę jak efekt bo w nocy padało i może słabo skuteczny był ten oprysk? Kiedy powtórzyć?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 14:15, 14 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I jeszcze raz relacja na żywo: jak brzydkie kaczątko przemieniło się w pięknego łabędzia (żeby nie powiedzieć Leonarda) Na zdjęciach widać - brzydkie, czarne jakby spalone pączki, później zaczynają rozkwitać, najpierw są bliskie czerwonemu, dopiero jak kwiat rozkwitnie - kolor zmienia się w jasną malinę - cud. Wybaczam pączkom - niech im będzie.

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Iwk4 14:25, 14 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Violu, twój Leon to taki trikolor
Piękny. Mi się nawet pączki podobają. Buziaki.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies