Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 00:39, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

Poproszę o adres na prv.
Z tym pędem to nie przesadzaj, bo one jeszcze małe są, zdążysz
Moja mama ma jeszcze sporo bergenii, też Ci spakować? Może na razie na jakieś tymczasowe miejsce?


Aniu juz wysylam a je zostawic w tych doniczkach jak juz dotra,czy od razu na rabatke? Jasne,ze mozesz spakowac,jak ja Ci sie odwdziecze??

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 00:45, 01 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zobaczysz w jakim stanie dotrą, ja tu teraz obmyślam, jak je spakować, ale zrobię wszystko, żeby nie trzeba było ich ratować. Myślę, że można je potrzymać w doniczkach. W końcu w sklepach i szkółkach tak długo są
A z tym odwdzięczaniem nie przesadzaj, ja bardzo lubię grzebać w ziemi i dzielić się roślinkami jak już mi jakieś wychodzą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 07:31, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)
Zobaczysz w jakim stanie dotrą, ja tu teraz obmyślam, jak je spakować, ale zrobię wszystko, żeby nie trzeba było ich ratować. Myślę, że można je potrzymać w doniczkach. W końcu w sklepach i szkółkach tak długo są
A z tym odwdzięczaniem nie przesadzaj, ja bardzo lubię grzebać w ziemi i dzielić się roślinkami jak już mi jakieś wychodzą


Aniu moje hortki z allegro dotarły tak: były zapakowane w pudło kartonowe, na spód był położony styropian,doniczki z ziemią były owinięte woreczkiem śniadaniowym i ściśnięte gumką recepturką,żeby ziemia się nie wysypała i na wierzch znów styropian Najważniejsze, żeby je jakoś usztywnić, żeby nie latały całe w paczce i tyle moich doświadczeń jak się pakuje rośliny do wysłania
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:38, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiudla Ciebie moje berberysy

admiration

taki był w 2013 r ( 4 x przesadzany )



taki jest obecnie:


Berberys ' Rose glow'
2013 r

obecnie:


Berberys kolumnowy 2013r



obecnie:


____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anusia 07:41, 01 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Hejka, zamówiłaś hortki z tej szkółki? Jestem trochę w niedoczasie z postami. Wreszcie się przeprowadziłam do Skandynawii Trawki piękne, pozdrawiam
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:42, 01 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Berberrysy cudne!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
paulina_ns 07:43, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Mam jeszcze:

Berberys 'Red column'



Berberys' Bonanza gold' ( kupiłam go rok temu, ale jakiś marny jest, przesadziłam go teraz w inne miejsce, bo tam, gdzie był wcześniej coś mu nie służyło)



Jak widzisz nie są one wielkie, każdej wiosny, je tnę, chcąc je wyrównać, ale i tak rosną po swojemu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:48, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anusia napisał(a)
Hejka, zamówiłaś hortki z tej szkółki? Jestem trochę w niedoczasie z postami. Wreszcie się przeprowadziłam do Skandynawii Trawki piękne, pozdrawiam


Hej Aniu, tak, tak zamówiłam, dotarły już 10 dni temu ale jestem średnio zadowolona, gałązki strasznie liche, chociaż korzenia miały spore, póki co mają wypuszczone po kilka listków, a jeden w ogóle, także zobaczymy, czy coś z nich będzie.

ps. No to Cię troszkę daleko powiało pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anusia 07:59, 01 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Bądż dobrej myśli. Moje siedziały dość długo w ziemi i dopiero jak zrobiło się cieplej zaczęły wypuszczać liski. Nawet zeszłoroczna Annabel którą przeznaczyłam na straty wypuszcza liście od dołu ale czy zakwitnie tego nie wiem. W jakiej cenie je kupiłaś?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
paulina_ns 08:07, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anusia napisał(a)
Bądż dobrej myśli. Moje siedziały dość długo w ziemi i dopiero jak zrobiło się cieplej zaczęły wypuszczać liski. Nawet zeszłoroczna Annabel którą przeznaczyłam na straty wypuszcza liście od dołu ale czy zakwitnie tego nie wiem. W jakiej cenie je kupiłaś?


Oby, bo szkoda mi ich...Aniu kupiłam je w cenie 10 zł, jak chcesz mogę podać Ci namiary. Ja też mam Annabel, którą miałam spisać na straty, ale jakoś zostawiłam, a teraz przy samej ziemi widziałam listki

oto ona:

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies