Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

jolka 08:28, 01 maj 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
[b]admiration
taki był w 2013 r ( 4 x przesadzany )

taki jest obecnie:



Witaj majowo Fajnie, że wstawiłaś te berberysy. Pięknie śmignęły. Ja właśnie myślę, żeby przed szpalerem wanilkowym posadzić właśnie kulisty admiration. Byłoby kulkowo, kolorystycznie zgrane i w miarę bezobsługowo.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
paulina_ns 08:35, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)


Witaj majowo Fajnie, że wstawiłaś te berberysy. Pięknie śmignęły. Ja właśnie myślę, żeby przed szpalerem wanilkowym posadzić właśnie kulisty admiration. Byłoby kulkowo, kolorystycznie zgrane i w miarę bezobsługowo.


Jolu admiration jest ładny, ale tak kolorystyczne berberysy jakoś gubią mi się w tej korze, osobiście wolę w odcieniu żółtym, wtedy ładnie się wybijają na rabatce.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 09:02, 01 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Aniu moje hortki z allegro dotarły tak: były zapakowane w pudło kartonowe, na spód był położony styropian,doniczki z ziemią były owinięte woreczkiem śniadaniowym i ściśnięte gumką recepturką,żeby ziemia się nie wysypała i na wierzch znów styropian Najważniejsze, żeby je jakoś usztywnić, żeby nie latały całe w paczce i tyle moich doświadczeń jak się pakuje rośliny do wysłania

Właśnie coś tak planuję, grunt, żeby nie "latały" w pudełku
A ten berberys admiration to kuleczka? Bo właśnie coś takiego by mi pasowało.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 09:33, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

Właśnie coś tak planuję, grunt, żeby nie "latały" w pudełku
A ten berberys admiration to kuleczka? Bo właśnie coś takiego by mi pasowało.


Tak, to kuleczka, moja to taka pulchniutka
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 09:49, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Pora wziąść się za rabatę pod wykuszem. No więc pomierzyłam, pokombinowałam i wyszło mi takie coś:



1. Wysokie drzewo ( jak radziła Małgosia),
2. Hortensje vanille fraise - zmieszczę tam po 4 szt. z każdej strony,
3. Rozchodnik olbrzymi ( pod oknami będą 4 szt, żeby okien nie zasłoniło),a przed hortensjami po 3,
4. Kulki bukszpanowe z każdej strony po 4,

i póki co tyle jak zwykle największy problem mam z nadaniem kształtu rabaty, na 10 metrach nie jest łatwo, wszystkie moje rabaty mają fale, więc i tutaj muszę zrobić. Idę kombinować dalej
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
KasiaW76 09:55, 01 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
....Mój jakiś rozkosmany hmmm
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
AnnaCh 10:07, 01 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pamiętaj o zostawieniu opaski wokół domu, żeby Ci podmurówka nie niszczyła się.
Plany planami, a wyjdzie pewnie i tak w praniu troszkę inaczej. Przed rozchodnikami przy wykuszu nic nie będzie? Czy na razie nie masz pomysłu?
No i koniecznie linia musi być falista.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 11:35, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)
Pamiętaj o zostawieniu opaski wokół domu, żeby Ci podmurówka nie niszczyła się.
Plany planami, a wyjdzie pewnie i tak w praniu troszkę inaczej. Przed rozchodnikami przy wykuszu nic nie będzie? Czy na razie nie masz pomysłu?
No i koniecznie linia musi być falista.


No właśnie chyba nic nie będę dawała przed nimi, ewentualnie jakieś niskie trawy ozdobne.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 11:38, 01 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Na szybko zrobiłam takie coś, głównie chodzi mi o kształt, nie za dużo tych fal? czy lepiej zrobić łagodniejsze?





Wszystko będzie przesunięte jeszcze do przodu, czekam na męża, musi mi pomóż wykombinować coś z tymi opaskami wokół domu, teraz głównie chodzi mi o kształt rabaty
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
malgorzata_s... 11:44, 01 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Paulinko rozchodnik olbrzymi to tylko nazwa Okien nie zasłoni bo on tak nad kolana dorasta. Fal za dużo ja zrobiłabum tylko 3, takie podkreślające wykusz. Będzie się bardzo źle kosiło jak tak dużo zostawisz.Jak się dopcham do komputera to narysuję.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies