Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 14:45, 28 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Rumianka napisał(a)
Przepiękne te sasanki...moje gdzieś zanikły...wrosły w dół, czy cóś...? Zdróweczka dla Małej...


U mnie tulipany sadzone w koszyczku gdzieś znikły, wykopalam doniczke i ani jednej cebulki...

Dziękuję, malutka na całe szczęście czuje się już lepiej.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 14:46, 28 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
frezja napisał(a)


Z mojego notatnika skopiowane od Ewy :
Ogólnie donice powinny być jak najwyższe. Moje mają 50cm wysokości. Przez to, że są większe, donice tak szybko nie wysychają. Mimo to w lecie podczas upałów trzeba je codziennie podlewać. Nawóz płynny też trzeba dawać co 2-3 tygodnie. Jakoś tak wyszło u mnie, że nie daję nawozów długoterminowych, ale takie też można i wtedy rzadziej się daje.



Ewka dziękuję za tak dokładne informacje
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 14:48, 28 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
gosika67 napisał(a)
Cześć Paulina awatarek też sasankowy? Zdjęcia ładne takie profesjonalne.Ja róże wczoraj posadziłam, zostały mi jeszcze 4, w tym 2 pnące.W lidlu były clematisy po 8 zł zastanawiałam się czy wziąć i nie wzięłam tak jak TY łubin.Jak jutro będzie to wezmę jeden. Mam zamówione 3 clematisy. Tydzień zapowiada się ładny. Życzę zdrówka dla małej.
Dla Twojej sasanki moje sasanki. nie będzie jej smutno.




Gosia piękne masz te sasanki, mam nadzieję,że moje się zadomowia i też tak ładnie się rozrosna

A jakie odmiany były w lidlu? Może bym się skusila na jednego

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 16:53, 28 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Właśnie przyszła przesyłka z różami, róże mają zdrowe wieeeelkie korzenie, właśnie mocza się w wodzie,a potem sadzenie

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MirellaB 20:25, 28 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka jak jutro róże będziesz sadzić to mogą stać w wodzie całą noc
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 20:26, 28 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Korzenie jak są długie to skróć o 1/3.
Po posadzeniu róże delikatnie przytnij
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zoja 20:27, 28 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
miejsce zrobiłaś to róże przyszły w samą porę
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gosika67 22:46, 28 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Paulinka ja jeszcze mam do posadzenia 3 róże. A to miejsce, które szykujesz dla swoich, to będzie potem wysypane kamykami.
U mnie sasanek opór, same się wysiewają ,nie likwiduję ich , bo potem przekwitają i zaczynają się inne kwiatki. Teraz tj. od lat mam kilka białych a dziś przysłali mi kłącze czerwonej. Jestem jej bardzo ciekawa.
U Ciebie ba pewno się sasanki zadomowią i dorobisz się dużej ilości.Jak Ci się nie udadzą, możesz liczyć na moje.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 22:48, 28 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Jeszcze zapomniałam clematisy były montana kolory:róż, biel i takie fioletowe jak na moim wątku.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Zana 23:04, 28 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
paulina_ns napisał(a)


Daj spokój Kami, musiałam przerwę zrobić bojąc się, że przytomność stracę najgorsze to te wywozenie cholernie ciężkiej darni, ale już bliżej niż dalej przynajmniej u mnie.


Pocieszę Cię, że ja oprócz darni jeszcze żółty piach dziesiątkami taczek wywożę. I daję nową ziemię, inaczej nic by nie rosło.

Masz cuuudowne te sasanki I nowy awatarek z takim wiosennym akcentem

A, i zapomniałam dodać, że krzaczki różane pięknie dorodnie wyglądają. Będziesz miała pociechę z nich
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies