Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Kasik 19:39, 20 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ależ masz piękny i dojrzały ogród. I zawilce już u Ciebie kwitną- moje w pąkach dopiero.

Kolory i ta gęstwina - super. Można sie zatracić , zginąć i sie skryć. To jest zaleta właśnie takich ogrodów. Te mocno formalne takie nie będą nigdy, ale coś za coś.

Buziol
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
21:25, 20 lip 2016
Agania napisał(a)




to mój kolor :0 pomalu bede moje wysokie wiejskie wymieniac na odmianowe właśnie w kolorach rózowo fioletowych

jaki jest wysoki? z kwiatkiem oczywiście

nie widziałam go na żywo ..nie kwitł wtedy?
mira 23:49, 20 lip 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Preriowa złapała mnie za serce - ekstra!
liliowce też piekne ten pająkowaty mnie podrażnił bo dumam takim - one wysokie są ?

pozdrawaim
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 00:04, 21 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Agania napisał(a)

Ewa, fajnie jest w ogrodzie po deszczu, wszystkie rośliny, a zwłaszcza trawnik wyglądają soczyście

W. hastata dopiero wysiała się po raz pierwszy, mam gęsto na preriowej, werbeny patagońskiej jest dużo,
ale malutkiej, jak przezimują, to za rok będzie fioletowo na rabacie

Moja rabata najbardziej naturalistyczna, nie wiem czym ją wykończyć, najniższe pietro dla mnie najtrudniejsze,
tu nie będzie wrzosów?





Jeżeli ma być naturalistyczna to wszelkie uporządkowanie zaburzy naturę. Daj niskie trawy i niech rosną jak chcą
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 09:52, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)



Aguś, ja nic nie myślałam.Po prostu mi się Twoje wrzosowiska podobają. A tu taka od Ciebie fantastyczna wskazówka. Więc teraz będę myślami robiła u siebie wrzosowisko, bo siedzę narazie po prawej stronie rabaty i nie mogę wyjść z niej. A lewa jeszcze nie tknięta


Dobrze Ci idzie Ula, byłam, widziałam i muszę od Ciebie zaczerpnąć siły, bo już się rozleniwiłam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:00, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madzenka napisał(a)
Za mało zdjęć, zdecydowanie za mało


Wklejają się pomału, teraz muszę znowu plewić, więc świeżych zdjęć będzie mało...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:05, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
O u ciebie widzę piękne liliowce
I bardzo ciekawy i ładny ten przetacznikowiec wirginijski


Szkoda, że liliowce już kończą kwitnienie, muszę trochę ich poprzesadzać, z rabaty wysadzić i dodać kompostu, bo mi się zatrzymały, a ja lubię wielkie kępy
Szkoda, że przetacznikowiec z nasion nie powtarza odmiany, muszę go dokupić, bo szybko nie przyrasta.
eee_taam napisał(a)


to mój kolor :0 pomalu bede moje wysokie wiejskie wymieniac na odmianowe właśnie w kolorach rózowo fioletowych

jaki jest wysoki? z kwiatkiem oczywiście

nie widziałam go na żywo ..nie kwitł wtedy?

Ten, który ci się podoba ma wysokość około 50 cm razem z kwiatami, też go lubię, kwiaty ma stosunkowo duże i kilka pąków na jednej łodydze, w tym roku mszyca liliowcowa sobie na nim poużywała, jest trochę schowany, dletego go nie zauważyłaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:13, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasik napisał(a)
Ależ masz piękny i dojrzały ogród. I zawilce już u Ciebie kwitną- moje w pąkach dopiero.

Kolory i ta gęstwina - super. Można sie zatracić , zginąć i sie skryć. To jest zaleta właśnie takich ogrodów. Te mocno formalne takie nie będą nigdy, ale coś za coś.

Buziol

Kasiu dziękuję za pochwały, jak miło mnie dopieściłaś słowami
Dopracowuję rabaty, ale roślin brakuje, w tym roku na rabacie liściastej dosadziłam patyki z vanilek,
brakuje mi na niej kwiatów mało obsługowych, mam nadzieję, że się poprzyjmują, kolory systematyzuję,
ale z rudymi bekami... za bardzo się nie da, bo same chodzą po ogrodzie, a mnie jest ciężko wyrzucić,

tak samo jest z firletką...ja wolałabym mniejszy ogród, bo mniej pracy Ty wolałabyś większy, żeby się zgubić
... każdy chciałby coś innego, taka jest nasza natura, ale najważniejsze, że uwielbiamy te nasze miejsca na ziemi
nawet jak pada deszcz



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:49, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mira napisał(a)
Preriowa złapała mnie za serce - ekstra!
liliowce też piekne ten pająkowaty mnie podrażnił bo dumam takim - one wysokie są ?

pozdrawaim

Na preriowej sa wysokie byliny, pysznogłówka, sadźce konopiaste, dzielżany, jeżówki, przetacznikowiec,
werbeny, trzcinniki, prosa i turzyce
Pająki też są fajowskie...chciałbym jeszcze inne
Ten mój zdrowo rośnie i bujnie przyrasta, tworzy już niezłą kępę kwiatów,
nie jest bardzo ogromny, ale też nie jest mały, ma kwiaty na wysokości 60 cm
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:53, 21 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)



Jeżeli ma być naturalistyczna to wszelkie uporządkowanie zaburzy naturę. Daj niskie trawy i niech rosną jak chcą


Wszelkie uporządkowanie może nie, ale w ryzach muszę trzymać, żeby alejki trawnikowe ładnie się eksponowały

Najgorzej mam przy drodze najwęższy fragment od siatki, takie wąskie garło, współczuję tym, co maja wąskie ogrody.

Ozdabiam czym się da..sadzę to co mam, poszła na siatkę mata wiklinowa i sowy są
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies