Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 14:31, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wrzosowisko masz cudne Agatko już się nie mogę doczekać momentu jak wybuchnie kolorami U mnie już w tym sezonie też lepsze, a jeszcze mam plan na powiększenie Przy wrzosach poza cięciem raz w sezonie nie ma prawie roboty, a jesienią świetny efekt

Wrzosy są kompaktowe to ich duży plus...dlatego mam ich dużo i duzo cięcia, ale je lubię

Niespodzianki na rabatach


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:46, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
siakowa napisał(a)
a powiedz mi o ożance..porównaj jeśli możesz ja z wysoka szałwią i przetacznikiem...przetaczniki mi łapią mącznaika..szałwia wiadomo 100% atrakcyjności ma chwile a ożanka?


Ogólnie moje typy:
1) szałwia, jest sztywna, jest kilka kolorów
2) ożanka ma wyjątkowy ładny niespotykany kolor i kłosy są takie geściutkie, ale u mnie trochę się pokłada
3) przetacznik, zaniknął, nie lubi zagęszczenia.

Na różowo


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
siakowa 14:50, 19 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
zawilce ci już kwitna?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Anda 14:54, 19 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Aganiu, pięknie masz i w dzien i w nocy Latarenki śliczne. Czy werbena hastata też sie tak rozsiewa jak patagońska? Również lubię byliny o klosowych kwiatostanach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 15:05, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
siakowa napisał(a)
zawilce ci już kwitna?

Tak już kwitną, te zwykłe japońskie

Niech kwitnie zawsze coś

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:12, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anda napisał(a)
Aganiu, pięknie masz i w dzien i w nocy Latarenki śliczne. Czy werbena hastata też sie tak rozsiewa jak patagońska? Również lubię byliny o klosowych kwiatostanach.

Ewa, fajnie jest w ogrodzie po deszczu, wszystkie rośliny, a zwłaszcza trawnik wyglądają soczyście

W. hastata dopiero wysiała się po raz pierwszy, mam gęsto na preriowej, werbeny patagońskiej jest dużo,
ale malutkiej, jak przezimują, to za rok będzie fioletowo na rabacie

Moja rabata najbardziej naturalistyczna, nie wiem czym ją wykończyć, najniższe pietro dla mnie najtrudniejsze,
tu nie będzie wrzosów?


widok z basenu na preriową


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:18, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Znacie przetacznikowca wirginijskiego?

sztywniacha z niego
https://zojalitwin.wordpress.com/2014/07/23/przetacznikowiec-wirginijski/
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 16:24, 19 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Agania napisał(a)


Czemu tak myślałaś Ula...zawsze pomogę...jak tylko umiem doradzić
Z wrzosami zawsze możesz spróbować, w końcu nie są drogie, kiedy ja zakładałam wrzosowisko u Wolskiego nie było sprzedaży detalicznej tylko hurtowa, zresztą sprzedawał tylko materiał szkółkarski, bałam się, że małe nie przezimują, w pierwszej zimie po posadzeniu lepiej okryć, jak widać na zdjęciach wrzosy ładne sprzedają

Jeśli się zdecydujesz na kupno to sadź do podłoża w stosunku 1:1:1, ziemia własna, torf kwaśny, piasek...trzymam kciuki za wrzosy u Ciebie

Na preriowej





Aguś, ja nic nie myślałam.Po prostu mi się Twoje wrzosowiska podobają. A tu taka od Ciebie fantastyczna wskazówka. Więc teraz będę myślami robiła u siebie wrzosowisko, bo siedzę narazie po prawej stronie rabaty i nie mogę wyjść z niej. A lewa jeszcze nie tknięta
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Madzenka 07:05, 20 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Za mało zdjęć, zdecydowanie za mało
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anabuko1 16:58, 20 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
O u ciebie widzę piękne liliowce
I bardzo ciekawy i ładny ten przetacznikowiec wirginijski
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies