Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

GorAna 21:56, 21 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agatko, mimo paskudy zaokiennej u ciebie kolorowo i ogniście
Podziwiam Twoje wrzosy, bo moje doszczętnie padły w tym roku
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Agania 21:58, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Lubię filmową fabułę ogrodową, polecam, pierwszą pozycję oglądam teraz

"Dzika jak natura"- o Mary Reynolds i jej udziale w konkursie Chelsa Flower, można oglądnąć tutaj:
http://www.cda.pl/video/1064794e3
" Odrobina chaosu"-z Kate Winsled, historyczny o tworzeniu fontanny w Wersalu Ludwika XIV.
Jak znacie filmy o tematyce ogrodowej, to czekam na polecane tytuły...lubię romantyczne historie z ogrodową klasyką
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
GorAna 22:03, 21 paź 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agania napisał(a)
Lubię filmową fabułę ogrodową, polecam, pierwsza pozycje oglądam teraz

"Dzika jak natura"- o Mary Reynolds i jej udziale w konkursie Chelsa Flower, można oglądnąć tutaj:
http://www.cda.pl/video/1064794e3
" Odrobina chaosu"-z Kate Winsled, historyczny o tworzeniu fontanny w Wersalu Ludwika XIV.
Jak znacie filmy o tematyce ogrodowej, to czekam na polecane tytuły..lubię romantyczne historie z ogrodową klasyką

Odrobinę chaosu oglądałam, bardzo mi sie podobał
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
anka_ 22:41, 21 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
Aneczko odpisałam u Ciebie, zapomniałam o jeszcze jednym klonie Osakazuki
Cupresina ma 1,5m szerokości na samym dole, szybko przyrasta, ale pisze tak na oko, bo nie doszłam do niego z metrem, jest otoczony i mnie do niego nic nie dopuszcza, to fajne wreszcie mam zwartą zieloną drużynę

Klona polnego też powinnaś sobie posadzić, to taka żarówa całoseonowa...
Wiesz Agato, bardzo się cieszę, że końcem lata, jak już mogłam sadzić to byłam bez samochodu i nie miałam jak się ruszyć po ogrodowe zakupy. Bo popełniłabym ogromny błąd tworząc ogród nie do końca współgrający ze mną. Dopiero fotki jesiennych odsłon ogrodów, w tym twojego, uświadomiły mi tak do końca czego chcę. Wiem, że nie uniknę błędów, ale mam nadzieję, że z pomocą forum uda mi się 'ulokować' duże drzewa w sensownych miejscówkach. A wiem też, że nie będzie to łatwe zadanie, bo ja taki niepokorny typ i ładnego szpaleru jednej odmiany nie będzie. Ale tak to jest jak się kocha wszystkie drzewa.
Klonów napewno dużo u mnie zagości i mam nadzieję, że się im spodoba.
Bardzo Ci dziękuję.

Aaaaa.... jeszcze powiedz mi proszę co to za sosna po lewej stronie?

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 23:08, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Wiesz Agato, bardzo się cieszę, że końcem lata, jak już mogłam sadzić to byłam bez samochodu i nie miałam jak się ruszyć po ogrodowe zakupy. Bo popełniłabym ogromny błąd tworząc ogród nie do końca współgrający ze mną. Dopiero fotki jesiennych odsłon ogrodów, w tym twojego, uświadomiły mi tak do końca czego chcę. Wiem, że nie uniknę błędów, ale mam nadzieję, że z pomocą forum uda mi się 'ulokować' duże drzewa w sensownych miejscówkach. A wiem też, że nie będzie to łatwe zadanie, bo ja taki niepokorny typ i ładnego szpaleru jednej odmiany nie będzie. Ale tak to jest jak się kocha wszystkie drzewa.
Klonów napewno dużo u mnie zagości i mam nadzieję, że się im spodoba.
Bardzo Ci dziękuję.

Aaaaa.... jeszcze powiedz mi proszę co to za sosna po lewej stronie?

Aniu cieszę się, że mogłam Ci pomóc, drzewa u Ciebie potrzebne na takiej powierzchni

Masz dużą powierzchnię do obsadzenia, dużo drzew musisz posadzić, dobrze, że mogłam Ci pomóc, u mnie powtarzalność jednego gatunku też nie ma miejsca, chcę jeszcze tej bylinowo łąkowej sceny u siebie, błędy są nieuniknione, ale ja jeszcze nic nie przesadzałam, drzewa mam rozlokowane, rosną zdrowo i tak jak powinny...u mnie została wykończeniówka, ale do tej puenty mi jeszcze daleko....ta sosna po lewej to czarna pendula, zimą trzeba uważać i strzepywać śnieg, bo się rozłamuje, poradziłam sobie, ale czy ja ją w tym roku uratuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 23:26, 21 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
A jakie iglaki byś poleciła?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 23:35, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Shirasawum przecudny i ta magnolia pięknie zakwitła . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
BASIA8 23:40, 21 paź 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630



Aganiu Kochana jak będziesz miała chwilkę czasu to proszę Cię bardzo daj zdjęcie w Mojej Dolinie bo muuuus je mieć piękne jest
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Agania 23:53, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
A jakie iglaki byś poleciła?

Aniu rozległy temat
Polecam...świerki serbskie, kaukazkie aurea, czarne, pospolite, formy kolumnowe, jodły koreańskie, hiszpańskie, szlachetne, kalifornijskiej i kaukaska, sosny czarne austriackie, Himalajskie,bośniackie, drobnokwiatowe, częstokwiatowe, kosodrzewiny pumila glauca i te miniaturowe na paliku na skalną i wrzosowiska
Mikrobiotę syberyjską, daglezje, metasekwoje, choinę kanadyjską
to tak na szyblo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:55, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdzia napisał(a)
Shirasawum przecudny i ta magnolia pięknie zakwitła . Pozdrówka.

Bogdziu wpadłam na chwilkę i dojrzałam perełki
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies