Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anna_t 14:31, 19 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agania napisał(a)


tak

taak...o cudzie gorczycowym pisałam...ogrodnik zdradził mi ten sekret, bo cisy to była droga inwestycja

2/3 tygodniowej gorczycy nie ścinałam tylko przekopałam, gorczycę przekopujesz przed zawiązaniem pąków kwiatowych

Agata ty cudna kobieto! jest w takim razie nadzieja na mój marny humus tak będę robiła.
jak myslisz kiedy najwczesniej można wysiewać?wiadomo jak snieg zniknie ale czy tez ilosc godzin slońca czyli od jakiegos miesiąca konkretnie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 14:33, 19 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sebek napisał(a)
U siebie przetestowałem gorczycę przed zima - przerobiła mi rozkładająca się trawę w piękny i puszysty kompost - jeszcze w święta pietruszkę zbierałem, tak rośnie po niej wszystko

Sebo no wlaśnie ja bym tak zrobiła ze przekope trawnika trochę i na tą przewaloną, trochę wyrównana ziemię wysieje gorczyce? i po tych powiedzmy 3 tygdoniach, miesiacu ta trawa spod spodu juz będzie przerobiona? chyba dluzej lepeij poczekać, 2 m-ce? ale czy wtedy gorczyca tych pąków już nie będzie miała??
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
15:10, 19 sty 2017
Agania napisał(a)


Aniu piszę od nowa

Jest kilka najbardziej znanych roślin na zielony nawóz: peluszka, gorczyca, facelia, łubin żółty..są gotowe mieszanki, kiedyś były... moja teściowa wysiewała pod warzywnik.
http://www.zielonyogrodek.pl/zielony-nawoz-gatunki-zastosowanie-i-uprawa-roslin-na-zielony-nawoz
jest dużo info w internecie o tym, ale opieram się już na własnym doświadczeniu z gorczycą
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/poplon--wybieramy-rosliny-na-poplon-id1323.html
Wybrałm gorczycę białą, bo jest tania, szybko wschodzi, można ją stosować od wiosny do końca września, mogę ją kupić u siebie w sklepie nasiennym, nie tylko spulchnia, ale wzbogaca glebę w składniki mineralne, jest miododajna, ogranicza występowanie w glebie nicieni, odstrasza ślimaki i polecił mi ją ogrodnik


tez kupiłam gorczyce i posiałam w skrzyniach jako poplon ...bo własnie tania i dostepna na kg wszędzie
ale przekopywać bede jak ziemia roztaje ...nie udało sie tego zrobic przed swietami ...a potem przyszedł mrozik.

z tymi ślimakami mi sie podoba) ...mam jeszcze nasiona tak wiec moze na moich rabatach ( tam gdzie przeciag miedzy rózami ) plackami posieje ....Agatko poddałas mi chyba całka dobra myśl


pustynniki mnie zachwyciły ...podobaja mi sie w ogrodach ....u mnie glina i woda wiosna długo stoi ..to nie wiem czy warto mi go sadzic ....chyba ze pod samym domem ? ile czasu u ciebie kwitnie ? ...i czy wiatr go nie złamie ...bo u mnie jeszcze wygwizd
kasiek 18:10, 19 sty 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Piękne pustynnki, szkoda że ten od Ciebie mi nie wszedł.. moze kiedy pokusze się o następnego
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 18:57, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Tulejnik jest na mojej liście zakupowej, choć ze zdziwieniem odkryłam, że jest na liście roślin inwazyjnych....


Ciekawi mnie jakie trzeba spełnić warunki środowiskowe, żeby stał się rośliną inwazyjną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:05, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Sylvana napisał(a)
Rozważałam tulejnika kiedyś nad stawem...ciekawe jak będzie sobie radził u Ciebie.
Za liliami jakoś nie przepadam....może trafiałam na złe gatunki...albo źle posadziłam....jakoś mi się pokładały i mnie denerwowały.

Pustynnik fajny jest ale u mnie nie przeżyje....nawet nie będę próbować....wszędzie glina, jak jest mokro to jest naprawdę mokro - zgnije na wiosnę.


Nowości ogrodowe bardzo mnie ciekawią...lubię z niecierpliwością na coś czekać....za wiosną bardziej tęsknię niż za nową kuchnią

Martagonów nie znam, pustynniki są sztywne nie pokładają się
u mnie też wiosną jest bardzo mokro, mam rabaty podniesione,a glinę pomału zamieniam na lepsze dobro dla roślinek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:31, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)

Agata ty cudna kobieto! jest w takim razie nadzieja na mój marny humus tak będę robiła.
jak myslisz kiedy najwczesniej można wysiewać?wiadomo jak snieg zniknie ale czy tez ilosc godzin slońca czyli od jakiegos miesiąca konkretnie?

Nabrałaś ochoty do działań, cieszy mnie to, że widzisz tutaj pozytywy...musisz mi napisać w swoim czasie jak Ci poszło
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 19:33, 19 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Ciekawe te pustynniki rarytasy ogrodowe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 19:38, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)

Sebo no wlaśnie ja bym tak zrobiła ze przekope trawnika trochę i na tą przewaloną, trochę wyrównana ziemię wysieje gorczyce? i po tych powiedzmy 3 tygdoniach, miesiacu ta trawa spod spodu juz będzie przerobiona? chyba dluzej lepeij poczekać, 2 m-ce? ale czy wtedy gorczyca tych pąków już nie będzie miała??


Przekop trawnik, zostaw na tydzień, potem wysiej gorczycę i przekop wszystko przed rowojem pąków na młodej gorczycy, gorczyca ,ma mieć nie więcej niż 20cm.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:48, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
eee_taam napisał(a)


tez kupiłam gorczyce i posiałam w skrzyniach jako poplon ...bo własnie tania i dostepna na kg wszędzie
ale przekopywać bede jak ziemia roztaje ...nie udało sie tego zrobic przed swietami ...a potem przyszedł mrozik.

z tymi ślimakami mi sie podoba) ...mam jeszcze nasiona tak wiec moze na moich rabatach ( tam gdzie przeciag miedzy rózami ) plackami posieje ....Agatko poddałas mi chyba całka dobra myśl


pustynniki mnie zachwyciły ...podobaja mi sie w ogrodach ....u mnie glina i woda wiosna długo stoi ..to nie wiem czy warto mi go sadzic ....chyba ze pod samym domem ? ile czasu u ciebie kwitnie ? ...i czy wiatr go nie złamie ...bo u mnie jeszcze wygwizd


Kreatywnym trzeba być, widzisz jak wymyśliłaś, ja tak przy okazji, wracam do tematu gorczycowego, bo mam połać do przerobienia

Zawsze warto spróbować, jak nie pod domem to można w donicy.
Pustynniki się nie pokładają
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies