Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anna_t 10:20, 20 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agania napisał(a)


Przekop trawnik, zostaw na tydzień, potem wysiej gorczycę i przekop wszystko przed rowojem pąków na młodej gorczycy, gorczyca ,ma mieć nie więcej niż 20cm.

Agata dziękuję za wszystkie informacje, trochę cię wymęczyłam tematem gorczycowym i wiesz jak to bedzie... ja pewnie z miarką ta gorczyce będe mierzyć kiedy te 20 osiagnie
pozdrawiam gorąco, uciekam na narciochy a gdy zniknie śnieg to napewno będę relacjonować moje poczynania z gorczycą
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katel 19:02, 20 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mnie też pustynnikiem zaraziłaś ale biały okazał się żółtym i poszedł do przechowalnika, zobaczę czy przetrwa zimę
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Agania 21:02, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)

To by się nadawał na brzeg mojego strumienia, pełna patelnia i podniesione, musiałabym tylko z piachem przemieszać rodzimy grunt, może się wiosną pokuszę Martagony i ja posadziłam jesienią , zaraziłam się u Małej Mi

Nie zapomnij o nawozie
Martagony botaniczne, to też unikaty w naszych ogrodach ja też zauważyłam u Ani i Bogdzi, a szukając informacji Justyna wrocławianka pokazała mi taaaką foto, że oprzeć się już nie mogłam...kupiłam cebule....Piotr nasz egzotyk też doczekał się ich pięknych kwiatów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:03, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rench napisał(a)

Piękne!
Ja kupiłam kilka w tamtym sezonie,ale nie zakwitły,a liście zaschły.
Dokupiłam jesienią kolejne,ciekawe czy coś z nich będzie.


Reniu, a ja myślałam, że tylko w różach przepadłaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:06, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madzenka napisał(a)
Ciekawe rzeczy piszesz aż myśle gdzie gorczycę wysiać??.
Z pustynnikami juz nie sprobuje, na mojej glinie ich żywotność to max 1 rok i kwiaty wćale długo nie kwitną. Będę podziwiać u Ciebie

Gorczyca wszechstronna jest...na glinę najlepsza, nawet pustynniki możesz zaryzykować....tylko olbrzymie długo kwitną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:11, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasja83 napisał(a)

To aż dziw, bo wyglądają bardzo ładnieTym bardziej oko cieszą-gdy są mało spotykane


Igła Kleopatry lubię tę nazwę, bylina przykuwa uwagę...piękna od momentu kiedy wystawia swoje czubatki...zielone szyszki z ziemi pod koniec marca, zawsze chodzę i delikatnie drepczę po rabacie ich wypatrując
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:21, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)

Agata dziękuję za wszystkie informacje, trochę cię wymęczyłam tematem gorczycowym i wiesz jak to bedzie... ja pewnie z miarką ta gorczyce będe mierzyć kiedy te 20 osiagnie
pozdrawiam gorąco, uciekam na narciochy a gdy zniknie śnieg to napewno będę relacjonować moje poczynania z gorczycą

Analityk to jak NIK zasze męczy

Sama muszę mój prowizoryczny projekt doprowadzić do profesjonalnego, więc większa miarka będzie mi potrzebna i pomoc jak mam to przełożyć na papier

Gdzie szusujecie?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:22, 20 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)
Mnie też pustynnikiem zaraziłaś ale biały okazał się żółtym i poszedł do przechowalnika, zobaczę czy przetrwa zimę


Jestem ciekawa czy przetrwa, a gdzie masz ten przechowalnik?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Rench 23:02, 20 sty 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Agania napisał(a)

Reniu, a ja myślałam, że tylko w różach przepadłaś

U mnie znajdziesz wszystko,miód,mydło i powidło
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
katel 16:11, 21 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Agania napisał(a)


Jestem ciekawa czy przetrwa, a gdzie masz ten przechowalnik?

Mój nowy warzywnik zamienił się w przechowalnię , z trzech skrzyń w jednej są warzywa a w dwóch są rośliny których nie zdążyłam posadzić albo nie wiedziałam gdzie je wsadzić bo np. okazały się inne niż miały być.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies