Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anka_ 10:36, 19 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)

Nie okrywałam, ale szmatę w miejscu posadzenia można położyć dla bezpieczeństwa,
ja zawsze o tym zapominałam, ale ostatnie zimy były łagodne.
pustynnikom mróz nie szkodzi, ale nie mogą mieć mokro w zimie, bo kłącze zgnije.....

Przykro się czyta Agato o wypadku syna, ale cieszę się że już lepiej. A i weselisko kolejne się szykuje.... I plany kuchenne... Oj będzie się działo w tym roku u ciebie...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 10:37, 19 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Fajnie,że piszesz o pustynnikach.Ja ich praktynie nie mam.kiedyś kupiłam, posadzilam ale mi w ogóle nie wyszedł z ziemi.nic.Ale w tym roku spróbuję ponownie kupić i posadzić je.Może się uda.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:20, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
Aganiu, a jak dzielilas klacze ?

ja kupilam takiego z dwoma oczkami i zakopalam jesienia, nie wiem co z tego bedzie, chyba jednak miejsce kiepskie wybralam, kiedy najlepiej przeniesc ?


Kasiu, delikatnie wykopałam z marginesem widłami amerykańskimi na taczkę, po oczyszczeniu z ziemi, oddzielałam pojedyncze oczka, pająki łatwo uszkodzić, bo korzenie to takie nóżki

Zobacz najpierw czy ruszą wiosną, tak wygląda startujący pustynnik

...przenosić możesz dopiero najwcześniej po przekwitnieniu, sierpień, wrzesień najlepszą porą.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:20, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Filemon24 napisał(a)
Piękny okaz dziękuje za informacje


Proszę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:26, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
pustynnikom mróz nie szkodzi, ale nie mogą mieć mokro w zimie, bo kłącze zgnije.....

Przykro się czyta Agato o wypadku syna, ale cieszę się że już lepiej. A i weselisko kolejne się szykuje.... I plany kuchenne... Oj będzie się działo w tym roku u ciebie...


Dobra wskazówka Aniu, o tym zapomniałam napisać

Stary rok mamy już za sobą, chcę o nim zapomnieć, ten roczek będzie pełen miłych niespodzianek... w ogrodzie, w domu, rodzinnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:30, 19 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Cudne masz pustynniki Agatko Ja jeszcze przed O ... kupiłam jednego i posadziła przed domem na drenażu a jakże, w pełnym słonku......tylko pod rynną ja ciemna, a pod drenażem glina no i wiosną co się go uszukałam, a tam nawet kłącze nie zostawiło po sobie śladu, zgniło do imentu, ale ja byłam pewna, że mi nornice wyżarły dopiero O otworzyło mi oczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 11:32, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
Fajnie,że piszesz o pustynnikach.Ja ich praktynie nie mam.kiedyś kupiłam, posadzilam ale mi w ogóle nie wyszedł z ziemi.nic.Ale w tym roku spróbuję ponownie kupić i posadzić je.Może się uda.


Aniu warto kupić i spróbować posadzić go do donicy, wtedy masz go cały czas na oku, jak urośnie, to dopiero
do ziemi, mnie się udało takiego kupić od niego wystartowałam z sukcesem i mam pustynniki

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 11:37, 19 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Piękne są te twoje.W takmi razie i ja tak zrobię, jak kupię to najpierw pójdą do doniczki.dzięki za info.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:41, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudne masz pustynniki Agatko Ja jeszcze przed O ... kupiłam jednego i posadziła przed domem na drenażu a jakże, w pełnym słonku......tylko pod rynną ja ciemna, a pod drenażem glina no i wiosną co się go uszukałam, a tam nawet kłącze nie zostawiło po sobie śladu, zgniło do imentu, ale ja byłam pewna, że mi nornice wyżarły dopiero O otworzyło mi oczy


To dobrze, że tylko jednego pustynnika tak posadziłaś, dla pustynników warto też podnieść rabatę, żeby zimą
i wiosną nie dopuścić wody do korzeni
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:43, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
Piękne są te twoje.W takmi razie i ja tak zrobię, jak kupię to najpierw pójdą do doniczki.dzięki za info.


Bardzo, ale to bardzo marzy mi się ich coraz więcej
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies