Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anabuko1 11:47, 19 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
No to trzeba na wiosnę te marzenia zrealizować. A gdzie warto je kupować? W ogrodniczych można?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 12:02, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
No to trzeba na wiosnę te marzenia zrealizować. A gdzie warto je kupować? W ogrodniczych można?


Na giełdach, w centrach ogrodniczych, wszędzie tam, gdzie się pojawiają cebule, w internecie nie spotkałam pustynników olbrzymich...życzę Ci Aniu udanych łowów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 12:55, 19 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)


Zaskakujące i jakże miłe potwierdzenie na to, żeby gorczycę jednak wysiewać


Byle nie pod kapustne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:57, 19 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aganiu, czy liście pustynników nie tną skóry (jak jukki)? Nie są boleśnie sztywne? Bo tylko na obrazkach widziałam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 13:01, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)


Byle nie pod kapustne.


Tak jest...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:02, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Aganiu, czy liście pustynników nie tną skóry (jak jukki)? Nie są boleśnie sztywne? Bo tylko na obrazkach widziałam.

Liście pustynników są miękusie...porównywalne do liści czosnków ozdobnych
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Sylvana 13:06, 19 sty 2017


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Agania napisał(a)


Na giełdach, w centrach ogrodniczych, wszędzie tam, gdzie się pojawiają cebule, w internecie nie spotkałam pustynników olbrzymich...życzę Ci Aniu udanych łowów


Pustynniki Tu i tu są, ale nic tam nie kupowałam - nie wiem czy warto.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Agania 13:38, 19 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Sylvana napisał(a)


Pustynniki Tu i tu są, ale nic tam nie kupowałam - nie wiem czy warto.


Sylwia, nie wiem czy warto, przynajmniej ten drugi link wskazuje, że to Eremurus robustus

Ryzyko zawsze istnieje ja bym zaryzykowała i ryzykuję.

Rzadkie rośliny coraz bardziej mnie interesują i wprowadzają nutę egzotyki do ogrodu, moje nowości

1) lilie botaniczne Martagony, które posadziłam wczesną wiosną...nie mam żadnego doświadczenia z nimi, kupowałam na allegro podobno od hodowcy?

2) tulejnik amerykański Lisichiton
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 14:25, 19 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Tulejnik jest na mojej liście zakupowej, choć ze zdziwieniem odkryłam, że jest na liście roślin inwazyjnych....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Sylvana 14:26, 19 sty 2017


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Rozważałam tulejnika kiedyś nad stawem...ciekawe jak będzie sobie radził u Ciebie.
Za liliami jakoś nie przepadam....może trafiałam na złe gatunki...albo źle posadziłam....jakoś mi się pokładały i mnie denerwowały.

Pustynnik fajny jest ale u mnie nie przeżyje....nawet nie będę próbować....wszędzie glina, jak jest mokro to jest naprawdę mokro - zgnije na wiosnę.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies