Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

gosika67 23:13, 27 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ożanki też nie znam. Może coś bliżej?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Agania 23:23, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Agatko potrzebuję rady, a ty klonowa dziewczyna jesteś. Poproszę o typy klonów do posadzenia- takie które dadzą radę na słonku. I których klonów na słonko nie kupować? A może jakieś inne liściaki polecasz?

Aniu jak wybrać w tak szerokim spectrum i bogactwie gatunków?
Jak wybrać najpiękniejsze i najcenniejsze drzewa?
Jakie drzewo wybrać na słońce i żeby jeszcze nie chorowało?

Hmm...trudne pytania mi zadajesz?

Klony podpięłabym do tej grupy jak dla mnie najcenniejszej, a zacznę od tych
pospolitych...pogrupowałam je kolorami
Polecam lubię:
k. Princeton Gold,, plusikiem zaznaczyłam drzewa, które posiadam.
k. Crimson Sentry+, Crimson King+, Royal Red
k. Drumondii+, jawor Brilantisinium+, Leopoldii,
k. czerwony Red Sunset+

Japońskie jak mają rosnąć w słońcu to im trzeba stworzyć klimat i zapewnić dużo wilgotności i towarzystwo mieszanych drzew/lasów.

Ciekawymi propozycjami, o które możesz się pokusić, a znając Ciebie lubisz rzadkie drzewa..to klony: k. rubrum, Ginnala, k. mandżurski, k. ussuryjski, k. kolchicki obok pensylwańskiego, śniady/wrażliwe, k. Henry'ego.
Są to drzewa raczej kolecjonerskie i mozna je tylko podziwiac w niektórych ogrodach botanicznych

Inne liściaki lubiane przeze mnie to derenie jadalne, pagodowe i skrętolistne...dawidia chińska, platany, jarząby, nie wiem jak wygląda całorocznie złotokap i jak szybko się starzeje, czy nie jest kruchy i łamliwy jak Catalpy....aha i bez magnolii nie ma ogrodu
Całuski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:27, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Malgosik napisał(a)


Łukasz mnie przestrzegał przed liliowcami.
Ale mam nadzieję że ich nie powtykam w każdym, kącie ogrodu, bo nie mam tyle miejsca.
Ale może właśnie z liliowcami przepletłabym długi rząd hortek bukietowych z miskantami?????

Ożanki nie znam

Liliowcami można się zarazić...trudno je komponować z innymi kwiatkami, ja je lubię w towarzystwie iglaków
Ożankę czas poznać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:33, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
Obłędne te Twoje kadry Agaciu. Ożanka od Ciebie też mi ładnie wzeszła - choc jeszcze nie jest w pełni rozkwitu. Buziam

Uważaj, bo ożanka jak pokrzywa wygląda i niech Ci eM nie wyplewi tak jak mój
Kadry Kasiu coraz rzadziej, najpierw zrobić coś trzeba dla ogrodu...podlewam, bo wszystko usycha.
Buź
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:35, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatka to tutaj kupiłam moje wachlarze i wszystkie meble do ogrodu
http://ogrodprofil.pl/
a sprzętu muszę poszukać w wiosennych zdjęciach

Sylwia dziękuję, że napisałaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:37, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
patrycja napisał(a)
Dzięki za odpowiedź w sprawie everillo

Masz może u siebie turzycę everlime?

Raczej nie mam, godną polecenia jest Turzyca Ice Dance i Evergold są sprawdzone na ogrodowisku i je widziałam w krótkich szpalerach
Moją uwagę teraz przyciągają, seslerie, obiedka i hakone, z którymi latam po ogrodzie i testuję dla nich najlepszą miejscówkę...próbuję, testuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:44, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gosika67 napisał(a)
Ładny kolor floksów, ja mam intensywniejszy róż.

Taki biskupi róż miałam, ten korol jest późniejszy muszę sprawdzić u Ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:47, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatko taka ta glebogryzarka

Sylwia dziękuję..

Teraz.będę wgryzać się w temat, bo jesienią chciałabym się już przeorać haha
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:53, 27 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gosika67 napisał(a)
Ożanki też nie znam. Może coś bliżej?

Mam ją już trzeci rok ma skłonności obwódkowe, spróbuję ją teraz przyciąć, zaczyna się pokładać, a i tak jest super
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:23, 28 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Na dzień dobry zostawiam dla Was kwiaty róży chińskiej, która mi właśnie kwitnie



życzę zaglądającym dużo słoneczka lub deszczu co kto woli na udany weekend
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies