Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 21:53, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tęsknię za kotkami rozplenic

pokusiłam się o nową Hameln do donicy i proszę



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:53, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przeszła burza, mogłam trochę poplewić, ale skutek nawałnicy był taki, że położyła mi ostatnie jeżówki



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Margarete 21:53, 13 sie 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Twój taras kolorowy i kwitnący - tak lubię - ja też dużo donic na tarasie stawiam
U mnie ożanka też trzeci sezon ( od Mariolki - Pani Przyrody sadzonki dostałam) i bardzo mi wybujałą i rozrosła się ale rzeczywiście żadne chwasty nie mają szans a ona sama w masie jest fajna, wysoka i trochę się rozłazi na boki ale ją ograniczam i tnę pod koniec lipca to teraz jeszcze raz zakwita i zdobi rabatę obok miskantów i jest ok.

Suszy współczuję - u nas po fali upałów popadało porządnie i generalnie tegoroczne lato raczej spoko jeśli chodzi o wigotność i deszcze, trawnik zieloniutki jest jak rzadko o tej porze roku
Pozdrawiam wakacyjne !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
kasja83 09:43, 14 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aganiu pięknie Ci wszystko kwitnie. Taras ukwiecony kolorami!!

Jestem zrezygnowana jeśli chodzi o pensylwańskiego klona. Kolejne liście żółkną-jakby w mniejszym tempie-ale żółkną. Chyba popryskam go jeszcze raz Topsinem-pogoda do tej pory nie sprzyjała na kolejny oprysk.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
malgorzata_s... 16:14, 14 sie 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Agatko kotki będą lada dzień Widoczki cudne więc oczka nimi ciesz bo masz czym:
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 16:54, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
siakowa napisał(a)
nie łapie jej maczniak ? Myśl o zastąpienie nią przełącznika.

Nie, nie łapie mączniaka, ale trudno ją okiełznać?
lepiej trawy i jeżówki, tylko te miniatury

zawitka napisał(a)
No właśnie Aga czy warto nią zastąpić przetacznika i jak z mączniakiem ?????Pozdrówka posyłam


Ożanka dobra na wszystko, ale lubi dużo miejsca

teraz to już ją będę przerzedzać, przetacznik z nią nie wygra jeśli o to chodzi

smutno bez niej

anna_t napisał(a)
ożanka cudo!

kończy swoje obcowanie w ogrodzie.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 16:58, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
kwiaty róży chińskiej są prześliczne.To takie rozmydlenie dwu kolorów.
I jeszcze pełna.Piękna


Róża chińska moja "Marta", bo od koleżanki z pracy ją dostałam, aż muszę jej zdjęcia pokazać...wymaga opieki zwłaszcza zimą, od maja cieszy oczy na tarasie trzeba ją tylko podlewać

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:10, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudnie tarasik ubrany, kompozycje świetne w gustownych pojemniczkach
Posadziłam ostatnio trzy nowe klony :
Esk sunset, Flamingo i Royal red. Masz może u siebie dorosłe osobniki? Pokaż jak masz

Sylwia byłam w ogrodzie zrobić foty dla Ciebie..mam tylko Esk Sunset



pomimo suszy liście ma zdrowe

wiosną jest różowy, jesienią jak widać przybiera kolory jak przystało na porę roku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:23, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Klon Royal Red piękny, ale jest delikatniejszy od mojego, ja posadziłam kolna Crimson King

oj ciężko się fotografuje drzewa

poniżej widać Esk Sunset po lewej i klona jesionolistnego Aurea Variegata

ten ostatni wyjątkowo nie łapie mączniaka i rośnie powoli z bardzo zwartą koroną, ogólnie jesionolistnych klonów
nikomu nie polecam, to
drzewo to chwast, na ogrodowisku Danusia też z tych drzew nie poleca.

Flamingo to też klon jesionolistny...nie mam, wolę sto razy derenia pagodowego variegata lub skrętolistnego
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:36, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
W nawiązaniu do drzew..tutaj widać siłę wzrostu i wielkość poszczególnych klonów,
sadzonych w odstępach trzyletnich



Dwa klony pospolite Princeton gold i pośrodku Brilantisinium
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies