Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 17:42, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gosika67 napisał(a)
No ładnie u Ciebie, kompozycje ,taras, liliowce , wszystko mi się podoba. U mnie hibiskus też kwitnie. Pozdrawiam.

Gosiu dziękuję...hibiskusy mało popularne są w ogrodach, ja za bardzo też za nimi nie przepadam, mam
bo są kwiaty w sierpniu, których coraz coraz mniej w tym miesiącu kalendarzowym
Pokusiłam się na Ketmia syryjska 'Blue Chiffon'...ale mnie rozczarował, albo ma po prostu za ciasno
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:48, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gosika67 napisał(a)
Agatko u nas w miarę mokro, wilgotno.Padało w piątek przy burzy.


Dolałao i u mnie, ale jest sucho i na rabatach wody i tak za mało, jedynie trawnik skorzystał...cieszę się z każdej kropli



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:46, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Margarete napisał(a)
Twój taras kolorowy i kwitnący - tak lubię - ja też dużo donic na tarasie stawiam
U mnie ożanka też trzeci sezon ( od Mariolki - Pani Przyrody sadzonki dostałam) i bardzo mi wybujałą i rozrosła się ale rzeczywiście żadne chwasty nie mają szans a ona sama w masie jest fajna, wysoka i trochę się rozłazi na boki ale ją ograniczam i tnę pod koniec lipca to teraz jeszcze raz zakwita i zdobi rabatę obok miskantów i jest ok.

Suszy współczuję - u nas po fali upałów popadało porządnie i generalnie tegoroczne lato raczej spoko jeśli chodzi o wigotność i deszcze, trawnik zieloniutki jest jak rzadko o tej porze roku
Pozdrawiam wakacyjne !

Też lubie ukwiecone donice
Milo mi słyszeć od kogoś drugiego opinie o ożance, ja też mam ją już trzeci sezon, przytnę ją trzeci raz, pewnie
już nie zakwitnie, ale ograniczę jej pokładanie się...fajnie masz z tym deszczem



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:15, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasja83 napisał(a)
Aganiu pięknie Ci wszystko kwitnie. Taras ukwiecony kolorami!!

Jestem zrezygnowana jeśli chodzi o pensylwańskiego klona. Kolejne liście żółkną-jakby w mniejszym tempie-ale żółkną. Chyba popryskam go jeszcze raz Topsinem-pogoda do tej pory nie sprzyjała na kolejny oprysk.


Smutki rodzinne zostawiłam za sobą, jutro w końcu idę w góry jeszcze bardziej się wzmocnić, a ogród jest jak uzdrowisko pomimo tego, że coś wypada...trzymam kciuki za Twojego pensylwańczyka, może mu się uda.

Ja na zastępstwo wybrałam derenie jadalne, w końcu mi się udało zamówić w polecanej szkółce internetowej...przyjadą dopiero we wrześniu

Derenie lubię bardzo, rosną u mnie z powodzeniem...jadalnych jeszcze nie miałam oprócz cornus mas variegata...jednak dla owocowania jeden egzemplarz to za mało



w towarzystwie klona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:19, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mam dwa derenie pagodowe

Malutki szcczepiony Variegata


i 15 latek posadzony od nasionka, ciekawa jestem, czy mi kiedyś zakwitnie

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:25, 14 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Agatko kotki będą lada dzień Widoczki cudne więc oczka nimi ciesz bo masz czym:


Czekam z niecierpliwością jeden z miskantów właśnie mi kotki pokazał



cieszę się, bo hortensje w końcu też kwitną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
abiko 20:32, 14 sie 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ja też zakochałam się w dereniach, szkoda tylko, ze one dużo miejsca jednak potrzebują
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 21:22, 14 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Szybki ten miskant było upalnie to pękły
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
katel 22:02, 14 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Uwielbiam oglądać Twoje drzewa - dereń pagodowy Variegata nie podmarza Ci zimą?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anka_ 22:10, 14 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agato jak jest z sadzeniem roslin pod klonami? Bo nawałnice skasowała mi większość brzóz i zastanawiam się czy w ich miejsce nie posadzić klonów. Jak z ich korzeniami? Też z nich tacy wodopijcy jak z brzóz?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies