Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 20:56, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolanka napisał(a)
Agatko, może pomożes w sprawie klona
Czy klon Golden Globe wytrzyma w pełnym słońcu? Posadzony w tym roku chyba choruje - liście brazowieja częściowo i nie wiem czy to od słońca czy grzybka

Z klonami mam coraz więcej niespodzianek, żeby to były tylko przypalenia od słońca

Sierpień witam hibiskusem

ogrodowo bez nowych roślin brakuje mi sił do działania...a jak Wy?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:02, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia81 napisał(a)
Agatko pięknie ci ta róża chińska zakwitła cudny okaz

Okaz ma swoją historię już, ale opieki wymaga

tarasik w tym roku



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_t 21:09, 13 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ożanka cudo!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 21:12, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Malgosik napisał(a)


chyba faktycznie trudno liliowce skomponować z innymi kwiatami
ja moje narazie skomponowałam z liśćmi, czyli trzmielina, imperata, cyprysiki kulki i żurawki
chyba dość dobrze mi to wyszło
teraz myślę nad drugim kolorem, który ma się rozrosnąć
będzie chyba kwatera liliowców w głębi rabaty a w sąsiedztwie kwatera jeżówek bardziej na skraju rabaty

Twoje kompozycje spróbuję zapamętać u Ciebie cudownoe to wychodzi

Ostatnie liliowce


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:16, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)
Piękna róża weekendowa


i co teraz


na tarasie posadziłam pelargonie, a wybrałam sobie wybitnie delikatne odmiany, widok marny

posadziłam obok własne petunie, a moja radość z tego, że wieczorkiem przylatuje do nich fruczak gołąbek

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 21:23, 13 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Cudnie tarasik ubrany, kompozycje świetne w gustownych pojemniczkach
Posadziłam ostatnio trzy nowe klony :
Esk sunset, Flamingo i Royal red. Masz może u siebie dorosłe osobniki? Pokaż jak masz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 21:24, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kamila66 napisał(a)

Agatko czy jesteś zadowolona z tego drzewa? Po obu stronach furtki rosły u mnie klony Crismon Sentry, jeden z nich zakończył swój żywot, pomyślałam o wymianie na drzewa o zielonych liściach. Początkowo chciałam kupić platany Alpens Globe ale są dla mnie nieosiągalne. W zaprzyjaźnionym CO są dwie sztuki Crataegus monogyna 'Compacta' mają małe korony ale już kwitły w tym roku.

Nie potrafię Ci dokładnie doradzić, ale wybór może być zadowalający dopiero po 3 latach od posadzenia...wypróbuj u siebie i sprawdź


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gosika67 21:31, 13 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
No ładnie u Ciebie, kompozycje ,taras, liliowce , wszystko mi się podoba. U mnie hibiskus też kwitnie. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Agania 21:41, 13 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)
Słoneczko przygarnę, deszcz oddam potrzebującym, już za dużo go u mnie. Pięknie byliny rozrastają się, ożanka to doskonały wypełniacz, a rozsiewać się dopiero zaczęła u mnie od tego roku, bo nie wycięłam przed zimą

Taka ożanka potrzebna inne chwasty nie mają szans, susza u mnie ogromna,


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gosika67 21:51, 13 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Agatko u nas w miarę mokro, wilgotno.Padało w piątek przy burzy.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies