Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 21:35, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
makadamia napisał(a)
Jakie piękne floksy masz! Moje już przekwitające i zjedzone przez mączniaka - raczej szpecą niż zdobią

Asiu to prawda jeszcze teraz flosky rosnące na niższym pułapie nadal pięknie kwitną, to za sprawą ostatnich deszczów

U mnie jak w górach im wyżej tym bardziej sucho, tylko w górnym pułapie trudne jest to ogrodniczkowanie....i...

Akcenty samosiewne są u mnie mega doceniane...tytoń ozdobny świecący o zachodzie słońca
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:41, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widoki cudo, zdrowe rośliny u mnie ten nowy klon już mączniaka złapał. Opryskałam i zobaczymy

Sylwia, mączniak i u mnie zaczyna się pojawiać, widzę też przypalenia na liściach za sucho było,
ale cieszę się jeszcze latem i łapię ostatnie dzisiaj refleksy słoneczne

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:51, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
SlonecznyOgrod napisał(a)
Pytałaś jak w sierpniu.
Ja w sierpniu już zwolniłam lekko bo bym niedługo mogła jęzor wyciągnąć, ale jeszcze się działa po trochu
Dereń pagodowy będzie piękny jak urośnie, widziałam ostatnio taki spory i mnie zachwycił.
Widziałam pięknego klona czarnego u Ciebie.


Ja odwrotnie w sierpniu muszę nadrobić i przygotować ogród do zimy, taaak o tym też trzeba pomyśleć i czym wcześniej tym wcześniej cieszę się wiosną...mamy tu taką ogrodniczkę co zimą ogród kreuje na maxa...mój wzór i moja motywacja
Ach derenie i klony...tymczasem....
...hortensje w moim ogrodzie...coraz mocniejszym akcentem


staram się
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:01, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Katkak napisał(a)
Aganiu nieustannie wzdycham do tej róży na tle domu, ach..... A te papryczki przeurocze . Aganiu co to może być za stwór: dziś na dnie oczka widziałam coś co początkowo wzięłam za jakby czarną gąsienicę, ale nie byłam pewna czy to jest żywe. A jak dotknęłam sitkiem to nie pełzło, tylko spierniczało całkiem szybko i schowało się w załamaniu folii.
Mam nadzieję, że to nie chrząszcz pływak żółtobrzeżek. Nie zdążyłam się dokładniej przyjrzeć.


Ach te niepospodzianki pływająco fruczające

Ja ratowałam fruczaka gołąbka, który wpadł do domu i przespał na zasłonce, na tekturce rozgrzewał się do lotu..foto kiepskie, ale przygoda była niezapomniana


Kasiu dla Ciebie kłosowec od Ciebie

takie sieroty mam i o nie dbam za rok ogród będzie nie ten sam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 22:03, 29 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41852
Przyszłam zobaczyc czy u ciebie widac juz jesien
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 22:04, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
u mnie tez furczak pojawia sie przy flokasch...bywa poznym wieczorem i wczesnie rano

Fajny gość

Klon bordowy "Acer Trompenburg", a tą chwilą jeszcze zielony

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:07, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)

To nalewka pewnie będzie .
Vita ma obydwa i właśnie narzekała że pagodowy Variegata bardziej marznie niż skrętnolistny - no ale zobaczę w tym roku i tak już nie kupię a w przyszłym może zaryzykuję

Ach te derenie mieszają nam w głowach są intrygujące...jak moje późno siewki...mam kwiaty, a powinnam
już zbierać nasionka

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:11, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasja83 napisał(a)
Bardzo fajne to zestawienie z papryczką, w ogóle kwiatowo u Ciebie bardzo.


Podtrzymuję lato...moje jedyne zbiory to ta papryczka z tarasu


i to co potrfi liliowiec Stella......kwitnie

ha, ha w srzynkach podziałki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:18, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jona napisał(a)


Kiedyś przechowywałam tą trawkę i kotki miała sobie zimą, albo na przedwiośniu. Kaprysiła z tymi kotkami
Pięknie kwitą floksy. Nawet patrząc na zdjęcia czuję ten zapach


Brakuje mi tych zapachów, jakś roślina tak intesywnie zabija wszystkie miłe dla nozdrza zapachy, a może to sąsiad ze swoją oczyszczalnią

Chciałabym zobaczyć te kotki...nie wiem jak przezimować Vertigo?...może więcej mi podpowiesz?

Miscantus Giganteus jego łydki


jeszcze kwitnie k. omszona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:38, 29 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna napisał(a)
Zaglądam Aganiu
Pięć nowych derenie, fiu, fiu Jakie? Też mnie wciąż korcą nowe odmiany, ale po stracie Venus, trochę się na nie wkurzylam.
Fruczaka śliczny, zawsze się cieszę jak do mnie przylatuje, niesamowity jest ten świat odpadów.
Twój ogród pełen jest życia. Taki mikroklimat swoisty już ma. Pewnie oczko wodne też sporo daje.
Ściskam


Moja Venus trzyma się 3 roczek, kwitnie bez zachwytów, ale niech zimuje
Mikroklimat dzięki oczkom jest i pomaga klonom japońskim, ta wilgotność od oczka ma duży wpływ na zdrowotność i wygląd liści w czasie wielkich upałów

Czytałam, że też wycinasz stare jałowce i świerki, zimy coraz słabsze, mszyce atakują teraz jeszcze wszystkie bukszpany i jak tu zachować harmonię w ogrodzie i zdrowy wzrost naszych roślin...

Zamówiłam derenie jadalne, jak przyjadą to spiszę odmiany, zamówiłam Bolestraszyckie i ukrainskie odmiany...sprzedaż rusza we wrześniu, jeszcze przygotuję im podłoże
Fruczak fajny

myślę, że tymi fotami Cię zadowolę...Genie

wiesz co to za szyszka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies