Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 12:52, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)



Aga jestem zainteresowana tym tytoniem. Rośnie wysoki (1m)czy niski (40cm)? Poszukuję nasion ozdobnego seledynowego


Ten tytoń Ula jest wysoki metrowy, ale nie mam nasion, bo z jednego późno zdecydowanego nasionka jeden
kwiat kwitnie, takie Ci u mnie bogactwo kwiatów...głównie taras kwitnie z daleka widać petunie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:54, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
Dziękuje za piękne fotki z późnego lata
Jesień będzie jak przyjdzie czas klonów ... albo odwrotnie


Nie spieszy nam się do jesieni wcale, ach wcale
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:58, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Dziewczyny nie śpeszcie sie tak z ta jesienię. Wprawdzie to moja ukochana pora roku, ale w tym roku taki sezon krótki....

Fajna ta 'paprotka', ale wzdycham do wrzosowiska...


Rok w ogrodzie przeleciał...prawie, ale jeszcze trzeba ogrodowo podziałać

Jesień musi poczekać...spodziewam się pięknego września i słonecznego miesiąca...trawnik już zrobił się soczyście zielony

pozdrawiam Aniu przed weekendowo

właśnie eM się dorwał do kosiarki i ledwo cyknęłam co nie co;(

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
danuta_szwajcer 16:22, 01 wrz 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Mi się nie udało vertigo w domu przezimować, może jednak za zimne pomieszczenie było.Pospacerowałam u Ciebie i wrzosowisko piękne zobaczyłam ale to juz koniec lata echhh.Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
kasiek 20:08, 01 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany - wrzosy ! Chce jeszcze i jeszcze - uwielbiam Twoje wrzosowiska!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 20:32, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia81 napisał(a)
Wrzosowisko zachwycapięknie...

Dzięki

jolanka napisał(a)
Agatko, wrzosy masz piękne.
U mnie w lesie kwitna juz te dzikie Jesień juz przyszła, niestety. Lubie kolory jesieni ale .... smutno się robi


Jolu mamy piękną końcówkę lata...cieszmy się nią jak najdłużej...kwiatów
na tarasie mam teraz właśnie od groma
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:58, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kindzia napisał(a)
Też Twoje wrzosy podziwiam, pięknie wyglądają w takiej masie! Z moich młodziaków dwa grzyba złapały, pierwszy raz mi wrzosy zachorowały, te poprzednie zdrowe były jak rydz...i mam nadzieję, że dadzą radę i nie polegną, bo mam obwódkę z jednego gatunku...zresztą nie wiem jakiego gatunku na dodatek
Pryskałam, w nocy deszcz padał...nie wiem czy zadziałało, a od jutra zimno i deszcze, nie ma jak powtórzyć zabiegu
U mnie jeszcze słabo jesień widać, kwiaty są, tyle, że trawy kwitną i hortki się przebarwiają. Twój ogród ponadczasowy, kolory masz piękne i wiosną, i jesienią
Macham

Kindzia dziękuję za budujące słowa, starałam się sadzić wrzosy pączkowe najmniej kłopotliwe, ale u mnie też nie jest idealnie z wrzosami i nic z nimi nie robię z braku czasu.
Ciebie podziwiam za taką determinację i pilnowanie kondycji każdej roślinki, ja cieszę się, że mączniaka za dużo nie mam, z chwastami złapałam trochę "byka za rogi" w moim mniemaniu, kanciki pomału zaczynam przywracać, jutro kopanie, sianie gorczycy i przygotowanie podłoża pod sadzenie nowych dereni, przycinka drzew.
Front robót do wykonania i pilnowania planu całorocznego i zaległego od kilku lat u mnie nie możliwy, ciągle jestem na wstecznym biegu, ale przynajmniej się staram...frontową stronę trzymam


buziaki weekendowe ślę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:04, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
Podziwiam twój piękny ogród. Pięknie i trawiasto
Ostatnia hortka ogrodowa śliczna.


Aniu co my byśmy zrobili bez tych hortensji...a ja jeszcze złapałam ostatniego liliowca, a molinie mu przygrywają

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:11, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasja83 napisał(a)
Przepiękne wrzosowiska. Zwiastują jesień-ale są cudne. Z resztą jesień z takim słoneczkiem i złotymi liśćmi też jest super.

Twoja sesleria skalna-jakaś taka zielona-moja ma dużo suchych źdźbeł-zastanawiam się czy nie powinnam jej ciąć częściej niż na wiosnę?


Jeszcze jesieni nie czuję, wrzosy są pełne pszczół jak nigdy dotąd
Ja seslerii skalnej nie tnę, tylko ją czyszczę z tych suchych liści

pisałam, że sie cofam, wzięłam jedną seslerię z dolnego wrzosowiska na frontową, bo rabata już zdziczała....


...już skończyłam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:16, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AgnieszkaW napisał(a)
Agatko, czekałam na Twoje wrzosowisko, cudnie jest

Dziękuję Agnieszko...wrzosy u mnie próbuję porównać do Twoich żagwinów wiosną

Tymczasem moje skromne zmagania i rabata z seslerią skalną

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies