Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

ewsyg 10:25, 16 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)




Sprawdzona odmiana, godna polecenia wszystkim czyli YELLOW RIVER


Też ją mam, ale u mnie zakwitła i przemarzła , ale u mnie wszystko przemarza

Teraz jest w domu w doniczce. Myślę, że na nowym miejscu będzie miała lepsze warunki.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 10:27, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BarbaraM napisał(a)
Obocymy...


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:28, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ivvvona napisał(a)
Piękne te magnolie, gdybym miała miejsce pewnie bym się skusiła. Pozdrawiam


Ja dla magnolek zawsze znajdę miejsce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ivvvona 10:34, 16 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Mam dwie, jedna spora, ma ponad 10 lat, druga młodziutka zeszłoroczna Susan, jeszcze nie kwitła ale ma pąki, wiec jest nadzieja. Na razie musi mi to wystarczyć.
____________________
W ogródku Iwony
ewsyg 10:38, 16 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 10:42, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
alinak napisał(a)
Agata oby z tego patyczka coś wyrosło ..ja już czekam na ( już nie pamiętam co ) 7 rok. i nic zero lwiatka .....ponoć zakupiłam siewkę ...wielki krzaczor , piękne liście i..nic .

aha przypomniałam sobie ...magnolia Elizabeth miała być ...
mam też natomiast najpopularniejszą Susan i co roku odwdzięcza się pięknym obfitym kwitnieniem w glinie , bez grama kompostu czy kwaśnej ziemi ...skoro mamy u ciebie kącik porównawczy magnolii to wstawiam ...

SUSAN




Moja Suzan jest bardziej purpurowa , ale kształt kwiatów typowy jeszcze Bety jest do niej bardzo podobna



mamy już porównanie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:47, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BarbaraM napisał(a)
No "Susan" to jest piękność.

A jeśliby popatrzeć na "Yellow River" przez różowe okulary to proponuję ją wkomponować w białę różaneczniki i wysokie kwitnące trawy np.miskanty.
Byłoby ładne.


Moja Yellow River rośnie na końcu ogrodu tuż przy ogrodzeniu, nic już jej raczej nie dokomponuję, liczę, że urośnie z niej wielkie drzewo i będę ją podziwiać przy wjeździe i z okien domu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:51, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
Swojej nigdzie nie wkomponuję, bo posadzona ni pies ni wydra Za duża by przesadzić... więc niech trwa.

Wolno rosnąca w pastelowych barwach to Magnolia George Henry Kern



Pięknie wygląda Aniu, tło ma wprost boskie ta pastelowość kwiatów jest taka delikatna, śliczna jest

Potwierdzam odmianę, właśnie tak wygląda ta magnolia GEORGE HENRY KERN
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:03, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
A szybko rosnąca to Susan .. fot odałą Alinka wiec nie powtarzam i Nigra.. to coś dla miłośników ciemnych kwiatów.. powtarza kwitnienie i kwiaty ma chyba najdłużej ze wszystkich.. chociaż Susan też pojedyncze kwiaty potrafi mieć do jesieni.






Mam jeszcze gwiaździstą, ale nawy nie znam Kwitnie najwcześniej, już jej pękają pąki.. kolor widać..

Tak kwitnie .. ale rośnie powoli.. i kaprysi..



Nigra rośnie kolumnowo i kwitnie najpóźniej, bo w czerwcu, Ania musi potwierdzić

Gwiaździste znam z nazwy dwie: Rosea i Leonard Messel
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:04, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewa004 napisał(a)
Ja też kupiłam dwa lata temu magnolie NN ,jak kupiłam kwitła ale zdjęć nie zrobiłam .
W zeszłym roku nie miała ani jednego kwiatka ,ale w tym roku chyba będą może ją zidentyfikujemy


Spróbujemy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies