Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

ewa004 20:53, 15 mar 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja też kupiłam dwa lata temu magnolie NN ,jak kupiłam kwitła ale zdjęć nie zrobiłam .
W zeszłym roku nie miała ani jednego kwiatka ,ale w tym roku chyba będą może ją zidentyfikujemy
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewsyg 21:19, 15 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mala_Mi napisał(a)
Swojej nigdzie nie wkomponuję, bo posadzona ni pies ni wydra Za duża by przesadzić... więc niech trwa.

Wolno rosnąca w pastelowych barwach to Magnolia George Henry Kern




Też ją mam ma śliczne liliowe kwiatki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Jagodaa 22:31, 15 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agata, masz piękny, tajemniczy ogród. Wydaje się, że można po nim spacerować godzinami i odkrywać wciąż coś nowego. Piękne kolory latem i jesienią, wiosną też. To wielka zaleta. Niesamowite są Twoje klony palmowe! Cudne lilie wodne. No i piękne otoczenie, wspaniałe miejsce na tworzenie domu i ogrodu... Psy, koty - bardzo je lubię .

Pozdrawiam, ja zaglądałam już wcześniej, ale cichaczem.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
iwonaal 08:03, 16 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ślicznie.
____________________
Zakochana w ogrodach
Agania 09:08, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kochane dziewczyny, dziękuję wam za zdjęcia Magnolii............ super jest mieć je po katalogowane i opisane..... z waszą pomocą będzie łatwiej z identyfikacją i rozpoznawalnością odmian lub tych NN właśnie...........co to nam rosną w ogrodach.

Taka systematyka może trochę pozwoli na łatwiejszą rozpoznawalność odmian, bo kupując, kupujemy, albo patyki, albo małe drzewka tylko z liśćmi

Mam więcej Magnolek w wątku, niż w ogrodzie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:19, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)


Chyba tak, chyba mamy podobne cechy roślinkowego chciejstwa
Jednak nie pojechaliśmy do Obi, może jutro się uda. A jak nie to kupię w tej szkółce koło nas. Jest tam jeszcze jedna piękność Moon Spire



Nie wiem jak ona wygląda ta pięknota Moon Spire, ale w Obiku jest jeszcze ta piękność



magnolia Sunsatiion i to jest nowość
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:20, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)
Na moje szczęście albo nieszczęście odkryłam Twoje Sady ( tam chcę kupić parę roślinek ) mieszczą się w Sosnowcu. To mam bliziutko. Łoj, chyba będę tam częstym gościem a Kapiasów mam w Będzinie


Same ciekawe odkrycia Ewo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 10:23, 16 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)


Nie wiem jak ona wygląda ta pięknota Moon Spire, ale w Obiku jest jeszcze ta piękność


magnolia Sunsatiion i to jest nowość


Ja widziałam jej fotke tylko na necie, ale jest bardzo podobna, żółto- różowa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 10:23, 16 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
"Yellow River" mam od 2009 czy 2008 roku. Kupiłam w formie drzewka.. nie powtarza kwitnienia, kwitnie krócej niż inne... ale nie wymarza, nic się z mia nie dzieje, rośnie w glinie ...... bo jak sadziłam to nie wiedziałam że trzeba ją posadzić do bardziej kwaśnej ziemi.. moja nadaje sie jako luźne drzewo.. nie jest to typ magnolii krzaczora... Kupiłam na wyprzedaży.. trochę pokoślawiona.. ale mi to nie przeszkadza a cena była dobra .. mam w ogrodzie 5 magnolii... i ona mi siępodoba nie mniej niż inne.,.. i kolro taki mało spotykany u magnolii... Kwiaty mięsiste dość duże.. po przekwitnięciu ozdobne owoce, które sie trzymają do jesieni.... wrzucam zdjecia bo czytam, że mogę.. Dla mnie jet piękna
To fotki z 2011 roku... zaraz poszukam z 2013






Sprawdzona odmiana, godna polecenia wszystkim czyli YELLOW RIVER
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 10:23, 16 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)


Same ciekawe odkrycia Ewo


Ha, ha, ale jakie kosztowne
Wiesz Aguś, pracuje nad sobą
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies