Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

ewsyg 17:49, 15 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)
Ewa ty masz moje cechy i potrzeby


Chyba tak, chyba mamy podobne cechy roślinkowego chciejstwa
Jednak nie pojechaliśmy do Obi, może jutro się uda. A jak nie to kupię w tej szkółce koło nas. Jest tam jeszcze jedna piękność Moon Spire

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:58, 15 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Na moje szczęście albo nieszczęście odkryłam Twoje Sady ( tam chcę kupić parę roślinek ) mieszczą się w Sosnowcu. To mam bliziutko. Łoj, chyba będę tam częstym gościem a Kapiasów mam w Będzinie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Mala_Mi 18:01, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
"Yellow River" mam od 2009 czy 2008 roku. Kupiłam w formie drzewka.. nie powtarza kwitnienia, kwitnie krócej niż inne... ale nie wymarza, nic się z mia nie dzieje, rośnie w glinie ...... bo jak sadziłam to nie wiedziałam że trzeba ją posadzić do bardziej kwaśnej ziemi.. moja nadaje sie jako luźne drzewo.. nie jest to typ magnolii krzaczora... Kupiłam na wyprzedaży.. trochę pokoślawiona.. ale mi to nie przeszkadza a cena była dobra .. mam w ogrodzie 5 magnolii... i ona mi siępodoba nie mniej niż inne.,.. i kolro taki mało spotykany u magnolii... Kwiaty mięsiste dość duże.. po przekwitnięciu ozdobne owoce, które sie trzymają do jesieni.... wrzucam zdjecia bo czytam, że mogę.. Dla mnie jet piękna
To fotki z 2011 roku... zaraz poszukam z 2013


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 18:03, 15 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BarbaraM napisał(a)
"Yellow Riwer" to już nie nowość.
Jest od ponad 10 lat na rynku.
Czasem piszą że nowość żeby ludzi zachęcić.

Ale mnie ona nigdy nie urzekała.
"Gennie" za to jest piękna.
Ciekawa jestem jak ona rośnie.


Ogrodniczkę jak zawsze ciekawość wzbudza i pobudza ja piszę jako laik......... warto mieć w ogrodzie magnolię, która rośnie nie zawodnie wiesz w katalogu Obikowym jest żółta nowość, za tą samą cenę co Gennie, sprawdzilaś, ja bym ją zakupiła, ale mam ograniczenia, ale ty może się skusisz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
BarbaraM 18:17, 15 mar 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Obocymy...
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Ivvvona 18:21, 15 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Piękne te magnolie, gdybym miała miejsce pewnie bym się skusiła. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
alinak 18:36, 15 mar 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agata oby z tego patyczka coś wyrosło ..ja już czekam na ( już nie pamiętam co ) 7 rok. i nic zero lwiatka .....ponoć zakupiłam siewkę ...wielki krzaczor , piękne liście i..nic .

aha przypomniałam sobie ...magnolia Elizabeth miała być ...
mam też natomiast najpopularniejszą Susan i co roku odwdzięcza się pięknym obfitym kwitnieniem w glinie , bez grama kompostu czy kwaśnej ziemi ...skoro mamy u ciebie kącik porównawczy magnolii to wstawiam ...

SUSAN


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
BarbaraM 18:50, 15 mar 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
No "Susan" to jest piękność.

A jeśliby popatrzeć na "Yellow River" przez różowe okulary to proponuję ją wkomponować w białę różaneczniki i wysokie kwitnące trawy np.miskanty.
Byłoby ładne.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Mala_Mi 20:28, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Swojej nigdzie nie wkomponuję, bo posadzona ni pies ni wydra Za duża by przesadzić... więc niech trwa.

Wolno rosnąca w pastelowych barwach to Magnolia George Henry Kern

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:35, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A szybko rosnąca to Susan .. fot odałą Alinka wiec nie powtarzam i Nigra.. to coś dla miłośników ciemnych kwiatów.. powtarza kwitnienie i kwiaty ma chyba najdłużej ze wszystkich.. chociaż Susan też pojedyncze kwiaty potrafi mieć do jesieni.






Mam jeszcze gwiaździstą, ale nawy nie znam Kwitnie najwcześniej, już jej pękają pąki.. kolor widać..

Tak kwitnie .. ale rośnie powoli.. i kaprysi..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies